21 Mart 2015, Cumartesi 08:40:44

İLK KADIN F-16 PİLOTU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Erciyes Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe, Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen konuşmacı olarak katıldı.
  • Kim ne derse desin ben Berna kaptanımın önce insan olarak ne kadar iyi, işinde de bir o kadar da çok başarılı olduğunu biliyor ve başarılarının devamını dilerim.
  • XX E Benim vergilerim le haa. Senin vergilerin simit alıcak kadar biriktimi len tüysüz?
  • Şu asker-sivil, yerli-yabancı, pilot-kabin, o şirket-bu şirket tartışmalarını bıraksak artık. Herkes işini layıkıyla, en iyi şekilde yapmak için elinden geleni yapsın, vatanımızın her alanda işini iyi yapan insanlara ihtiyacı var. Ne zaman bu tartışmaları bırakabilirsek o zaman kalkınacağımıza inanıyorum. Allah sağlık versin, kaza-bela vermesin, gerisi boş.
  • Adamlık losyonu( kastım insanlık demek, yoksa cinsiyet ayrımcılığı değil) ve havacılık kültürü olmayanı asla Öğretmen, TRE yapmayın. Empati kuramayan, hele de CRM'i olmayanı Zinhar.

Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ‘Havacılığın Kanatsız Melekleri’ isimli konferansın açılış konuşmasını yapan Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlke Türkmen, yüksekokuldaki kız öğrenci sayısının erkeklere oranla çok az olduğuna değinerek, Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleşen etkinliğin kadınların iş hayatındaki yerine dikkat çekmek için yapıldığını belirtti.

Türkmen, "İlk aşama eğitim aşaması ve bu aşamada bayan sayımız oldukça düşük, bu durumda havacılık sektöründe çalışan bayan sayısının az olmasına neden olmaktadır. Fakat son yıllardaki gözlemlerime dayanarak teknik bölümlere de bayanların ilgisinin arttığını söyleyebilirim. Umut ediyoruz ki sektörde ve eğitim alanında çalışan bayanların sayısı daha da artar." dedi.

Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen, basın mensuplarına açıklama yaptı. Şen, "Bugünkü etkinlikte arkadaşlarımızın içindeki havacılık aşkını biraz hareketlendirmek istiyorum. Ben bu aşkı hiç kaybetmedim. Arkadaşlarıma da bunları anlatacağım. Havacılık kolay bir meslek değil çok ciddi ve fedakarlık isteyen bir iş ve bu fedakarlığı yaparken onları güdüleyen bir şeyler olması gerekiyor. Bu da onların motivasyonudur. Ve biraz da çalışma gerektiren, sürekliliği olan bir meslek, birbirini çok etkileyen bir operasyon içerisindesiniz. Birinin yaptığı şey diğerinin hayatını etkiliyor. Ve çok disiplin gerektiriyor. Bunun bilinciyle bu mesleğe girip bu yönde devam etmeleri gerekmektedir." şeklinde konuştu.

İLK KADIN F-16 PİLOTU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

sun ~ 3 yıl önce
Kim ne derse desin ben Berna kaptanımın önce insan olarak ne kadar iyi, işinde de bir o kadar da çok başarılı olduğunu biliyor ve başarılarının devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
XX E Benim vergilerim le haa. Senin vergilerin simit alıcak kadar biriktimi len tüysüz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeter artık ~ 3 yıl önce
Şu asker-sivil, yerli-yabancı, pilot-kabin, o şirket-bu şirket tartışmalarını bıraksak artık. Herkes işini layıkıyla, en iyi şekilde yapmak için elinden geleni yapsın, vatanımızın her alanda işini iyi yapan insanlara ihtiyacı var. Ne zaman bu tartışmaları bırakabilirsek o zaman kalkınacağımıza inanıyorum. Allah sağlık versin, kaza-bela vermesin, gerisi boş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Adamlık losyonu( kastım insanlık demek, yoksa cinsiyet ayrımcılığı değil) ve havacılık kültürü olmayanı asla Öğretmen, TRE yapmayın. Empati kuramayan, hele de CRM'i olmayanı Zinhar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hahahaha ~ 3 yıl önce
ya iphone kullanmayı biliyorsun da nosyon yazmayı bilmiyorsun :))) Allaaaaam ne kadar boş ve cahil insan var bu sektörde. Sadece havacılık kültürü yetmez . Bir kere duyuyorsunuz CRM MCC...ama ismen..içerik nedir diye sorsan anlatacak babayiğit kaç tane çıkacak...Azıcık genel kültür sahibi bir de Türkçe yazmayı öğrensen daha iyi olurdu. Yazdığın şeyler güzel ama losyonla merhemle sıvadın üstünü ;)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000