17 Ocak 2012, Salı 12:24:04

İLK 20'DE TÜRKİYE DE VAR!

Dün İzmir'de düşen T-37 askeri eğitim uçağının ardından akıllara yeniden eğitim uçağının filosu geldi...
  • pakistanlının yapacağı iş bu kadar olur işte..birde çıkıp diğer ülkelere pilotaj eğitimi veriyoruz diye hava atarsınız.nerede havacılıkta geri kalmış adamlar varsa hepsi ülkeizde..gitti garbim teğmen allah rahmet eylesin...
  • O da ne? Eğitim zaiyatı, pilotaj hatası, meteoroloji vs... Allah rahmet eylesin kardeşlerimize...
  • t-67 lerin de değişme zamanı geldi.
  • gördügünüz gibi south Vietnam 1975 de bitti. Bu haber yanlis bunlar kullanan degil kullanmis ülkeler. Yunanistan 8 sene evvel servisten çikardi ve Vietnam Amerika ve Güney kore kullanmiyor Ayrica Kuzey Vietnam bu uçaklari savas bittikten sonra eline geçirdi Komünist bir ülke neden Amerikan uçagi alsin.???
Geçen yılın Temmuz ayında da düşen T-37 askeri eğitim uçağı yeniden tartışma konusu olacağa benziyor. Havacılık alanında atılan adımların adeta tersi güzergâhta giden eğitim uçağı konusu dünkü kazayla birlikte iyice su yüzüne çıktı.

Alınan askeri uçaklar ve yerli insansız uçakların filoya dahil edilme hamleleri son sürat sürerken hala eğitim uçağının T-37 olarak kullanılması birçok soruyu da beraberinde getiriyor. T-37 tipi eğitim uçağını kullanan ülkeler de incelendiğinde gelişmiş olan ülkelerin hiçbirinin sözkonusu uçağı filosunda barındırmadığını görmek mümkün.

Oldukça sabıkalı olan ve ülkemizde de son 7 ay içinde ikinci kez düşen T-37 uçağının Hava Kuvvetleri'nin flosunda eğitim uçağı olarak kullanılmaya devam edilmesi ne kadar daha sürecek bilinmiyor.

İşte T-37'yi kullanan ülkeler:


İLK 20'DE TÜRKİYE DE VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
pakistanlının yapacağı iş bu kadar olur işte..birde çıkıp diğer ülkelere pilotaj eğitimi veriyoruz diye hava atarsınız.nerede havacılıkta geri kalmış adamlar varsa hepsi ülkeizde..gitti garbim teğmen allah rahmet eylesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O da ne? Eğitim zaiyatı, pilotaj hatası, meteoroloji vs... Allah rahmet eylesin kardeşlerimize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
t-67 lerin de değişme zamanı geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
gördügünüz gibi south Vietnam 1975 de bitti. Bu haber yanlis bunlar kullanan degil kullanmis ülkeler. Yunanistan 8 sene evvel servisten çikardi ve Vietnam Amerika ve Güney kore kullanmiyor Ayrica Kuzey Vietnam bu uçaklari savas bittikten sonra eline geçirdi Komünist bir ülke neden Amerikan uçagi alsin.???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000