15 Temmuz 2014, Salı 08:48:00

İKİLİ HAVACILIK ANLAŞMASI REVİZE EDİLDİ

Türkiye ile İtalya arasındaki uçuşların arttırılması ve yeni uçuş noktalarının oluşturulması amacıyla yeni bir ikili havacılık anlaşması imzalandı.
  • Brindisi var mı?
  • Cagliari niye yok?
  • bu haber eski..

Türkiye ile İtalya arasındaki uçuşların arttırılması ve yeni uçuş noktalarının oluşturulması amacıyla yeni bir ikili havacılık anlaşması imzalandı. Türk havayolu işletmelerinin İstanbul'dan İtalya'ya gerçekleştirdikleri haftalık seferlere 45 yeni sefer daha eklendi. Böylece İtalya’ya yapılan haftalık sefer sayısı 151’den 196’e ulaştı.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile İtalya Sivil Havacılık Genel Müdürü Alessio Quaranta başkanlığındaki heyetler, İstanbul’da bir araya gelerek mevcut ikili havacılık anlaşmasını revizyona tabi tuttu. Müzakereler sonunda anlaşmaya varılan konularda imzalanan mutabakat zaptına göre; Türk Havayolu İşletmelerinin İstanbul'dan İtalya'ya gerçekleştirdikleri haftalık seferlere 45 yeni sefer daha eklendi. Böylece İtalya’ya yapılan haftalık sefer sayısı 151’den 196’ya ulaştı.

Sefer sayılarında yüzde 30’luk bir artış sağlayan ve geçici uçuş noktalarının kesinlik kazanması bakımından önem taşıyan anlaşma ile, Türk havacılık sektörüne yıllık ilave yaklaşık 47 milyon dolarlık ciro imkanı oluşturduğu öğrenildi.

Anlaşmaya varılan bir diğer husus, İtalya’da Roma, Milano/Malpensa olarak belirli olan tarifeli sefer nokta sayısının 2’den 11’e çıkartılması oldu. Böylece geçici izinlerle sefer düzenlenen Bergamo, Bolonya, Venedik, Cenova, Torino, Napoli, Katanya ve Pisa noktaları kalıcı hale getirilerek, Bari noktası da yeni tarifeli sefer noktası olarak belirlendi. Kargo seferlerinde hava aracı tipi kısıtlaması olmaksızın haftalık 14 frekans kargo seferinin belirlendiği müzakerelerde ayrıca iki ülke arasında kombine taşımacılık ve tarifeli sefer noktaları arasında da 3. taraf dahil olmak üzere kod paylaşımı hususlarında mutabakat sağlandı.

İKİLİ HAVACILIK ANLAŞMASI REVİZE EDİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

AZ ~ 4 yıl önce
Brindisi var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sardinya ~ 4 yıl önce
Cagliari niye yok?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
temcit pilavı ~ 4 yıl önce
bu haber eski..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000