19 Aralık 2011, Pazartesi 14:51:33

İKİ ŞEHRİ TÜRKİYE’YE BAĞLAYACAK

Libya’dan Türkiye’ye bir köprü daha kuruluyor. Libyalı hangi havayolu şirketi iki noktadan İstanbul seferlerine başlayacak?
  • Bu kadar tarifeli ciddi ve uluslararası şirket içinde bu havayolunun AHL ye uçması garip. İzin verilmesi daha da garip. Neden Çorlu veya SAW a verilmez ki ?
  • Atatürk havalimanı bence daha seçici davranmalı ve böyle havayollarına müsaade vermemeli. Bunların yeri IST değil. Anadoluda bir sürü meydan var. Gidip oralara insinler. Bir de bu havayolunu Türkiyeye getirmek büyük olay değil, buna müsaade edilmesi büyük olay.
  • kim daha önüne bakamazken,orada bu potansiyele ulaşmış olan MERKÜR'ü tebrik ederim.uçakların nereye ineceği değil o uçakları Türkiyeye kimin uçuraçağı yorumu yazılmalı bu satırlara.MERKÜR'E BAŞARILAR DİLERİM.
  • böyle havayollarını ahl indirmeyin gitsinler çorluya insinler ancak orsını onları hazameder,acenta daha ciddi olabilirdi
Libyalı Afriqiyah Havayolları, Tripoli ve Bingazi’den Türkiye uçuşlarına başlıyor. Tripoli-İstanbul seferleri haftanın her günü, Bingazi-İstanbul seferleri ise Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştirilec ek. Afriqiyah böylece Libya’dan Türkiye’ye haftada 10 uçuş yapmış olacak.

Kuzey Afrika’nın önemli havayolları arasında bulunan ve 2.9 yaş ortalamasıyla genç bir filoya sahip olan Afriqiyah Havayolları, ilk seferini 21 Aralık günü yapacak.

Seferler Airbus 320 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek. Şirketin Genel Satış Acentesi ise son dönemde adından sıkça söz ettiren Merkür Aviation olacak.

2001 yılında kurulan Afriqiyah Havayolları’nın filosunda 3 Airbus 319, 6 Airbus 320, 2 Airbus 330 ve bir de Airbus 340 tipi uçak bulunuyor.

Şirketin, 3 Airbus 330’un yanı sıra Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın henüz gökyüzüyle tanışmayan A350 modelinden 6 adet siparişi bulunuyor.

İşte Afriqiyah’ın İstanbul tarifesi:
Tripoli /Her Gün
TIP-IST 0900/1145 / IST-TIP 1245/1545

Bingazi (Salı, Perşembe ve Cumartesi)
BEN-IST 1600/1815 / IST-BEN 1915/2130

İKİ ŞEHRİ TÜRKİYE’YE BAĞLAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bu kadar tarifeli ciddi ve uluslararası şirket içinde bu havayolunun AHL ye uçması garip. İzin verilmesi daha da garip. Neden Çorlu veya SAW a verilmez ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Atatürk havalimanı bence daha seçici davranmalı ve böyle havayollarına müsaade vermemeli. Bunların yeri IST değil. Anadoluda bir sürü meydan var. Gidip oralara insinler. Bir de bu havayolunu Türkiyeye getirmek büyük olay değil, buna müsaade edilmesi büyük olay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kim daha önüne bakamazken,orada bu potansiyele ulaşmış olan MERKÜR'ü tebrik ederim.uçakların nereye ineceği değil o uçakları Türkiyeye kimin uçuraçağı yorumu yazılmalı bu satırlara.MERKÜR'E BAŞARILAR DİLERİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
böyle havayollarını ahl indirmeyin gitsinler çorluya insinler ancak orsını onları hazameder,acenta daha ciddi olabilirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000