12 Kasım 2010, Cuma 08:18:29

İKİ PİLOTTAN BİRİSİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

İsrail savaş uçağının plotlarından birinin cesedinin bulunduğu bildirildi. diğer plotun aranmasına devam ediliyor.
  • "İran'ı vurabilecek güçte uçak" ne demektir acaba? F-15E vuramaz mı acaba? Süper Phantom olmaz mı? ... Cesna bile olur yahu. Öyle garip garip sıfatlar saçmalık. Şimdiki savaş uçakları çok rollü uçaklar ve her görevde kullanılabilecek şekilde imal ediliyorlar. Niyetine düştüktn sonra her uçakla vurabilir. Resimdeki uçak üzerindeki yükle kaç mil uçabiliyor, kaç knotla acaba? Fotoraf çektirmek için yüklenmiş gibi, pek artist ama ..
  • Havadan havaya füzeyi ilk kez mi duydun yoksa kafa mı buluyorsun ? AIM Sidewinder, AMRAAM, AIM9, Sparrow... Ya da Sovyet/Rus karşılığı olan Aphid... Yoksa havada sadece makineli tüfek veya top atışı mı var sanıyorsun. Yok yok dalga geçiyorsundur. Seni şakacı seniiiiiii... Dıt ! şekerim bak kulaklarını ! :)))))
  • Bu ilk degil. Ilk F16I kazasi 19 Temmuz 2006 da Lûbnani bombalamak için havalanirken "489" numarali uçagin düsmesidir, iki pilot son anda parasütle atlayip kurtuldu. Ahmedinejat bir bassagligi dilemeli.!!!!!! Ne de olsa bu uçaklar Irani bombalamak için "BUSH" tarafindan satildi.
  • havadan havaya fuze atabiliyormus. nasil bir ucak bu...?
İsrail'de düşen İsrail hava kuvvetlerine ait F-16I avcı uçağındaki iki pilottan birinin cesedinin, dün ülkenin güneyinde bulunduğu bildirildi. İsrailli askeri sözcü yaptığı açıklamada, rutin bir eğitim uçuşu sırasında, yüksek irtifada uçan uçağın Necef çölünde bulunan Ramon Crater adlı dağlık bölgeye çarşamba günü akşam saatlerinde düştüğünü hatırlattı.

Sözcü, İsrail ordusunun araştırma sonucu, uçağın kara kutusuna ve bir cesede ulaştığını, öbür pilotun da büyük olasılıkla öldüğünü ve hala bulunmadığını belirtti.

İsrail askeri radyosundan verilen bilgide, kazanın ilk belirlemelere göre, pilot hatası sonucu meydana geldiği bildirildi.

ABD yapımı F-16'nın İsrail versiyonu olan F-16I, İran'ı vurabilecek güçte bir uçak olarak biliniyor.

İsrail hava kuvvetlerinin bel kemiğini oluşturan F-16I savaş uçakları, saatte 2 bin kilometre hızla uçuyor ve havadan havaya füze fırlatabiliyor. İsrail makamları, ilk defa bu tip bir uçağın kaza yaptığının altını çiziyor.

Bu kazadan sonra, İsrail Hava kuvvetleri komutanı Ido Nehushtan, geçici olarak bütün F-16I'ların uçuşlarını iptal etmişti.

(İnternethaber)
İKİ PİLOTTAN BİRİSİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
"İran'ı vurabilecek güçte uçak" ne demektir acaba? F-15E vuramaz mı acaba? Süper Phantom olmaz mı? ... Cesna bile olur yahu. Öyle garip garip sıfatlar saçmalık. Şimdiki savaş uçakları çok rollü uçaklar ve her görevde kullanılabilecek şekilde imal ediliyorlar. Niyetine düştüktn sonra her uçakla vurabilir. Resimdeki uçak üzerindeki yükle kaç mil uçabiliyor, kaç knotla acaba? Fotoraf çektirmek için yüklenmiş gibi, pek artist ama ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havadan havaya füzeyi ilk kez mi duydun yoksa kafa mı buluyorsun ? AIM Sidewinder, AMRAAM, AIM9, Sparrow... Ya da Sovyet/Rus karşılığı olan Aphid... Yoksa havada sadece makineli tüfek veya top atışı mı var sanıyorsun. Yok yok dalga geçiyorsundur. Seni şakacı seniiiiiii... Dıt ! şekerim bak kulaklarını ! :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu ilk degil. Ilk F16I kazasi 19 Temmuz 2006 da Lûbnani bombalamak için havalanirken "489" numarali uçagin düsmesidir, iki pilot son anda parasütle atlayip kurtuldu. Ahmedinejat bir bassagligi dilemeli.!!!!!! Ne de olsa bu uçaklar Irani bombalamak için "BUSH" tarafindan satildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
havadan havaya fuze atabiliyormus. nasil bir ucak bu...?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000