05 Mart 2010, Cuma 13:39:04

İKİ KEZ PİSTİ PAS GEÇMİŞ

Afganistan’daki Bagram Havaalanı’nda pistten çıkan ACT Havayolları uçağının kaza anı fotoğrafları ortaya çıktı. Bu arada kaza ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.
  • geçmiş olsun. uçağı pistte tutmaları büyük başarı
  • Turk/yabanci hic farketmez; herhangi bir kaza olayi cok uzucu. Cok sukur kimsenin canina gelmeden atlatildi. Kaptanlarimiz bereket versin cok tecrubeliymis.
  • Maalesef savaş bölgelerine uçuldukça bu tip olaylar olmaya mahkum, Tayfun Saraç ın ve ekibinin eline sağlık, canlarını kurtarmışlar bir daha olmaması dileğiyle...
  • Basta uçuşta görevli ekibe,Tüm ACT Ailesine ve havacılık camiamıza geçmiş olsun... J. Er ErdemKUNT

Bagram Havaalanı’na teker koyduktan sonra sol iniş takımları kapanan ACT Havayolları’na ait Airbus 300-B4 tipi kargo uçağının kaza anı görüntüleri ortaya çıktı.  Pistte durabilmek için frenleme yapan uçaktan dumanlar yükselirken itfaiye araçları da hazırlığını almış, uçakta yangın çıkma ihtimaline karşı su püskürtüyor.

DHL şirketi tarafından AON adlı firmaya sigorta ettirilen uçağın roketle vurulduğu iddiaları kesin bulgularla yalanlanırken uçağın iniş takımlarının açılıp açılmadığından pilotun emin olmadığı kaydedildi. Kule görevlilerinin, iniş takımlarının açık olduğunu kontrol etmesi için uçak iki kez pisti pas geçti.  Dürbünle iniş takımlarını kontrol eden kule görevlileri, iniş takımlarının açık olduğunu söyleyince pilot inme kararı aldı. Ancak her şeye rağmen apronda önlemler alındı. İtfaiye araçları ve ambulans hazır tutuldu.

Uçak piste teker koydu ancak iniş takımlarından biri kapandı. Uçak sola yatarak kaymaya başladı. Bu sırada itfaiye ekipleri dumanlar içinde kayan uçağa su püskürttü.

Uçak sola yattı, sol motor koptu. Mürettebat uçağı patlatılan slide’ları kullanarak terk etti.

Bu arada uçağın kal olduğu yani kullanılamaz hale geldiği kaydedildi.

ACT Kazası

ACT Kazası

ACT Kazası

ACT Kazası

ACT Kazası

ACT Kazası

©AirportHaber

İKİ KEZ PİSTİ PAS GEÇMİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
geçmiş olsun. uçağı pistte tutmaları büyük başarı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Turk/yabanci hic farketmez; herhangi bir kaza olayi cok uzucu. Cok sukur kimsenin canina gelmeden atlatildi. Kaptanlarimiz bereket versin cok tecrubeliymis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Maalesef savaş bölgelerine uçuldukça bu tip olaylar olmaya mahkum, Tayfun Saraç ın ve ekibinin eline sağlık, canlarını kurtarmışlar bir daha olmaması dileğiyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Basta uçuşta görevli ekibe,Tüm ACT Ailesine ve havacılık camiamıza geçmiş olsun... J. Er ErdemKUNT

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000