12 Mart 2011, Cumartesi 08:25:37

IĞDIR'A İLK UÇAK NE ZAMAN İNECEK?

Iğdır Valisi Amir Çiçek, yapımı devam eden havaalanı inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Vali Çiçek, havaalanına ilk uçağın mayıs ayında ineceğini söyledi.
  • Matematik hesaplarınız güzel, gülmekten yarıldım :)) Matematikçi yokmu içinizde :)
  • arkadaş bu ne acele mayısa yetişecek diyorlar baştan savma iş yapıyorlar adam gibi hakkı ile yapsanıza şu işi bir işe başladınız ne guzel tebrık edıyoruz kutluyoruz ama yarım yamalak yapılcak yetişmesi için sonra sıvaları dökülecek bınların bılmem yarım yamalak havalanı duzenlemsı yapılcak şu işi adam gıbı yapın lütfen,olmaz demeyın hep gorduk yapılan kamu bınalarını hastane ,okul vs hepsı sıvaları dokulup duruyor açıkçası,ben şunu çıkardım bu olaydan kımse alınmasın ama tebrıgımı ederım kutlarım hukumetı ama eleştırımıde yaparım bu acelecılık mayısta bıtmesı bu işin seçim hazıranda olacagına gore seçime yetitirilip malzeme yapılcak sorusunu açıkçası aklıma getiriyor adam gıbı yap kendıne guvenen hukumetsen secımden sonra hazıran sonu aç..
  • 9bin yazmışım aceleden 9milyon olacak
  • Pistin ALANI 3000 m2 ve BOYUda 3000 m ise eninin 1 m olması gerekir. Matematiği kuvvetli arkadaş boyuda enide 3000 m ise 3000 metrekare olur demiş. Boyu ve eni 3000 m olan alan 9000000 (9 milyon) merekare olur.
Havaalanı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini, yapımı yerinde gördüğünü ifade eden Vali Çiçek, sadece havaalanı değil, hava limanı olarak düşünülen yatırımın son çalışmaları da bittiğinde sadece Türkiye değil uluslararası hava ulaşımına açık olabilecek bir kapasiteye sahip olacağını kaydetti. İki ay öncesine oranla çalışmalarda yüzde 55 artış olduğunu vurgulayan Çiçek, "İlgili şirket bütün imkânlarını buranın bitirilmesi için seferber etmiş. Birinci etap çalışmasının yüzde 90 bittiği görülüyor. Nisan ayında pist alanı tamamen bitirilmiş olacak. 2. etap olan terminal binası, güvenlik ve gözetleme binaları ise yüzde 20'si tamamlanmış ve tüm hızıyla devam ediyor ve bu yılın sonunda bitirilmek üzere gayret ediliyor. Dolayısıyla hem üst yapılar hem de pist alanı 2011 yılı sonunda bitmiş olacak. Havaalanına gelen 3 kilometrelik bölünmüş yol da bitirilmek üzere. Şu anda planlanan iş takvimi zamanında yürüyor. Havaalanımız hizmete açıldığında sadece Iğdır'a değil bölgeye, Türkiye'nin her yerine ve hatta uluslararası alana açılacaktır." dedi.

Havaalanının yapımını üstlenen firma yetkilisi ise 3 bin metrekarelik piste sahip olacak Iğdır havaalanında çalışmaların tamamlanmasıyla her türlü uçağın inebileceğini belirtti.


IĞDIR'A İLK UÇAK NE ZAMAN İNECEK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Matematik hesaplarınız güzel, gülmekten yarıldım :)) Matematikçi yokmu içinizde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaş bu ne acele mayısa yetişecek diyorlar baştan savma iş yapıyorlar adam gibi hakkı ile yapsanıza şu işi bir işe başladınız ne guzel tebrık edıyoruz kutluyoruz ama yarım yamalak yapılcak yetişmesi için sonra sıvaları dökülecek bınların bılmem yarım yamalak havalanı duzenlemsı yapılcak şu işi adam gıbı yapın lütfen,olmaz demeyın hep gorduk yapılan kamu bınalarını hastane ,okul vs hepsı sıvaları dokulup duruyor açıkçası,ben şunu çıkardım bu olaydan kımse alınmasın ama tebrıgımı ederım kutlarım hukumetı ama eleştırımıde yaparım bu acelecılık mayısta bıtmesı bu işin seçim hazıranda olacagına gore seçime yetitirilip malzeme yapılcak sorusunu açıkçası aklıma getiriyor adam gıbı yap kendıne guvenen hukumetsen secımden sonra hazıran sonu aç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
9bin yazmışım aceleden 9milyon olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Pistin ALANI 3000 m2 ve BOYUda 3000 m ise eninin 1 m olması gerekir. Matematiği kuvvetli arkadaş boyuda enide 3000 m ise 3000 metrekare olur demiş. Boyu ve eni 3000 m olan alan 9000000 (9 milyon) merekare olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000