30 Aralık 2009, Çarşamba 08:10:23

Iğdır Havaalanı'nda çalışmalar son sürat...

AK Parti Iğdır İl Başkanı Mustafa Buluş, beraberindeki partililerle birlikte havaalanı inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı...
  • Kardeşlerim yıllardır sıkıntı çekiyoruz. Nihayetinde kış mevsimlerinde 25 saat süren yolculuklardan kurtulmuş olacağız. Uçaklar yolcu bulamaz diyen arkadaşımız herhalde ığdırlı olmadığını eğer ığdırlı isede ığdırı hiç bilmediğini düşünüyorum. Günde en bir sefer yapılacaktır. çünkü yaklaşık olarak günde 40 veya 50 otobüs ığdırdan çıktığına göre uçağada bir hayli müşteri bulunacaktır. hayırlı ve uğurlu olsun.
  • ben bir ığdırlı olarak uzak illerde görev yapıyorum, iznimin nerdeyse en zor kısmı yollarda geciyor.Iğdıra yapılabilecek en iyi yatırım bu bence, sadece bir ığdırlı turizmin günlük 35 araç ile sefer yaptığını hesaplarsak yolcu oranı mükemmel olacak bence... kim ne derse desin süper bir olay ığdır için... Hayırlı olsun şimdiden.
  • yıllardır hava alanı hikayesiyle yatıp kalaktık.inşallah tamamlarlar ığdırın hava şartları erzurum,kars,ağrı ve hatta van dan daha iyi hava muhalefeti yüzünden bu illerimize inemeyen uçaklar ığdır hava alanına yuönlendirilebilir sanırım
  • thy ye hariç hiçbir şirket uçmaz buyaya.çünkü yolcu bulunmaz.günde kaç otobüs gidiyo istanbulda ıgdıra.

Geçtiğimiz ay yapılan ihale ile 20 milyon 817 bin 6 TL ile EMT İnşaat'ın aldığı havaalanı inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İlk etapta 50 kişinin çalıştığı inşaat çalışmaları hakkında bilgiler alan Mustafa Buluş, 3 bin metrekarelik piste sahip olacak Iğdır Havaalanı'nda çalışmaların tamamlanmasıyla her türlü uçağın inebileceğini kaydetti. Mustafa Buluş, "Iğdır Havaalanı için çalışmalar yıllardır pek çok hükümet tarafından ertelenerek bugüne kadar gelindi. Iğdır'ı ziyaretlerinde Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, havaalanı sözü verdi. Bugün bu sözün neticesinde ilimizde havaalanı yapımı için çalışma başlatıldı.

Hükümetimizin Iğdır'ımıza yaptığı pek çok hizmetin yanında en büyük hizmetlerinden biriside Iğdır Havaalanı olacak. Bizler teşkilat olarak ihaleyi alarak havaalanı yapımına başlayan firmaya her türlü desteği sunacağız. İsteğimiz havaalanımızın belirlenen süreden daha erken yapılmasıdır. İnşallah böyle de olacaktır. İlimize havaalanı kazandırdığı için burada tüm Iğdırlılar adına Sayın Başbakanımız Erdoğan'a teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Iğdır Havaalanı'nda çalışmalar son sürat...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kardeşlerim yıllardır sıkıntı çekiyoruz. Nihayetinde kış mevsimlerinde 25 saat süren yolculuklardan kurtulmuş olacağız. Uçaklar yolcu bulamaz diyen arkadaşımız herhalde ığdırlı olmadığını eğer ığdırlı isede ığdırı hiç bilmediğini düşünüyorum. Günde en bir sefer yapılacaktır. çünkü yaklaşık olarak günde 40 veya 50 otobüs ığdırdan çıktığına göre uçağada bir hayli müşteri bulunacaktır. hayırlı ve uğurlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben bir ığdırlı olarak uzak illerde görev yapıyorum, iznimin nerdeyse en zor kısmı yollarda geciyor.Iğdıra yapılabilecek en iyi yatırım bu bence, sadece bir ığdırlı turizmin günlük 35 araç ile sefer yaptığını hesaplarsak yolcu oranı mükemmel olacak bence... kim ne derse desin süper bir olay ığdır için... Hayırlı olsun şimdiden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yıllardır hava alanı hikayesiyle yatıp kalaktık.inşallah tamamlarlar ığdırın hava şartları erzurum,kars,ağrı ve hatta van dan daha iyi hava muhalefeti yüzünden bu illerimize inemeyen uçaklar ığdır hava alanına yuönlendirilebilir sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy ye hariç hiçbir şirket uçmaz buyaya.çünkü yolcu bulunmaz.günde kaç otobüs gidiyo istanbulda ıgdıra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000