29 Mayıs 2017, Pazartesi 11:22:16

İGA'dan 1453 jesti!

İstanbul’un fethinin 564’üncü yıl dönümünde, İstanbul Yeni Havalimanı ve çalışanları 1453 kamyonla İstanbul’u selamladı.
  • Varki yapıyoruz kardeşim :) sizde yazın zulüm 1453 de başladı diye çekinmeyin yazın plastik alemin naylon delikanlıları
  • Kara ambar kamyoncular derneği etkinliği...
  • Evet memlekette bol miktarda Bizans kalıntısı, Gürcü kırması, Ermeni dönmesi, Çerkes tavuğu, Tatar böreği ve bir miktar safkan Türk var. Böyle BÖLÜCÜ lafları ortaya atanların DNA'sına bakılsa kimbilir ne sürprizler çıkar. Bu bölücü zihniyete en güzel cevabı Atatürk vermiş: Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
  • melmeket insanı ortadan karpuz gibikiye bölünmüş.bir grup heryeri betonlama dünyanın en büyüğü sevdasıyla hak hukuk gak guk diyor para gelsinde nasıl gelirse gelsin neye malolursa olsun. diğer taraf nefes almAK istiyor boğulmuş artık hoyratlıklardan. spor sanat tabiat çevre saygı insan hakları hoşgörü olsun varsın para az olsun diyor. ortadan ikiye bölselerde kimse kimsenin tarafına hiçbirşekilde geçemese,herkes kendi tarafında ne halt ediyorsa etse neyini yaşıyorsa yaşasa.

İstanbul’un fethinin 564’üncü yıl dönümünde, İstanbul Yeni Havalimanı ve çalışanları 1453 kamyonla İstanbul’u selamladı.

Dünyanın en büyük makine ekipman sayısına sahip altyapı yatırımı olan havalimanı projesinde 1453 kamyonla gerçekleştirilen geçit töreni, Guinness rekorlar kitabına girmeye aday…

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesi çalışanları, İstanbul’un fethinin 564. yılı onuruna İstanbul’u ve İstanbulluları hazırladıkları görkemli geçit töreni ile selamladı.

Toplamda 1453 kamyonun katıldığı kortej, İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki 1 numaralı pistte gerçekleşti. Devasa bir alanı kaplayan ve toplamda 3 bine yakın kişinin görev aldığı kamyonların geçidi 1 saat 47 dakika, hazırlıkları ise tam 7 saat sürdü. 3 bin 22 adet son teknoloji aracın yer aldığı makine ekipman parkına sahip İstanbul Yeni Havalimanı’nda geçit töreni için 2.200 adet kamyon makine parkında hazır olarak bekletildi.

İGA çalışanlarının İstanbul için yaptığı anlamlı jest için açıklamada bulunan İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu: “Bugün mühendislerimiz, şoförlerimiz ve işçilerimiz başta olmak üzere tüm İGA Ailesi üyeleri; dünya tarihi açısından önemli bir eşik olan 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi anısına erişilmesi zor bir görev ile selam durdular.  Bir çağın sona erip başka bir çağın başlamasına vesile olan fetih ruhunda olduğu gibi, bizler bir araya geldiğimizde neler yapabileceğimizi her daim göstermiş bir milletiz. Benzer şekilde aynı ruhla, tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği İstanbul için Yeni Havalimanını hayata geçirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize yakışır şekilde her gün emeğini, azmini ve erdemini ortaya koyan çalışanlarımız, İstanbul’umuzun Fethi anısına geçit töreni hazırladı. Çalışanlarımızın bağlılığı ve özverisiyle bu projeyi, tüm gücümüzü ortaya koyarak, ülkemizin adını taçlandıracak şekilde tüm dünyaya ispat etmekten dolayı gurur duyuyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı da tamamlandığında havacılık alanında eminim ki bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi başlatacaktır.” dedi.

Etkinlik kapsamında 1453 kamyon hiç duraksamadan 3,2 km yol kat etti. Sabit bir hızda seyreden 1453 kamyon bu şekilde, “En Uzun Kamyon Geçidi” kategorisinde Guinness rekoru denemesi gerçekleştirdi. İGA çalışanları, böylece 2004 yılında aynı kategoride Hollanda’daki bir proje, 416 kamyonla kırılan rekoru, 3 katından daha fazla bir sayı ile kırmayı deneyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na Türkiye’nin adını yazdırmak için gerekli başvuruyu yapmış oldu. Etkinlikte, Guinness Rekor Danışmanı Prof. Dr. Orhan Kural ve ilgili diğer yetkililer de hazır bulundu.
 

 

İGA'dan 1453 jesti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

1453 ~ 1 yıl önce
Varki yapıyoruz kardeşim :) sizde yazın zulüm 1453 de başladı diye çekinmeyin yazın plastik alemin naylon delikanlıları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
At Hırsızı ~ 1 yıl önce
Kara ambar kamyoncular derneği etkinliği...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizans fatihi ~ 1 yıl önce
Evet memlekette bol miktarda Bizans kalıntısı, Gürcü kırması, Ermeni dönmesi, Çerkes tavuğu, Tatar böreği ve bir miktar safkan Türk var. Böyle BÖLÜCÜ lafları ortaya atanların DNA'sına bakılsa kimbilir ne sürprizler çıkar. Bu bölücü zihniyete en güzel cevabı Atatürk vermiş: Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hepimiz İNSANIZ ~ 1 yıl önce
Asıl bölücülüğü yorumunuzun ilk cümlesiyle siz yaptınız.Üstelik insanları dönme,tavuk vesaire ithamlarınızla da yeriyorsunuz.Kimse Ermeni veya Gürcü olduğu için kimseden aşağı olmamakla birlikte;hiç kimse Türk,Amerikalı vs diye de başkasından üstün değil.DNA testi konusundaki düşüncenize katılıyorum hatta herkes yaptırmalı.Böylece insanlar belki anlarlar aslında yeryüzünde safkan hiç bir etnik köken olmadığını.
kültür ~ 1 yıl önce
Ne kadar da kültürlü bir insan..ATAM'ı seviyor gibi gözükür ama ideolojisinden gram haberi yoktur. Allah'tan memlekette bir tanecik de olsa Bizans fatihimiz var,yoksa ne hallere düşülürdü mazallah..
daral ~ 1 yıl önce
melmeket insanı ortadan karpuz gibikiye bölünmüş.bir grup heryeri betonlama dünyanın en büyüğü sevdasıyla hak hukuk gak guk diyor para gelsinde nasıl gelirse gelsin neye malolursa olsun. diğer taraf nefes almAK istiyor boğulmuş artık hoyratlıklardan. spor sanat tabiat çevre saygı insan hakları hoşgörü olsun varsın para az olsun diyor. ortadan ikiye bölselerde kimse kimsenin tarafına hiçbirşekilde geçemese,herkes kendi tarafında ne halt ediyorsa etse neyini yaşıyorsa yaşasa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000