13 Haziran 2018, Çarşamba 12:39:55

İGA: "Kuralları yeniden yazıyoruz"

İstanbul Yeni Havalimanı'nın yüklenici ve işletmeci firması Istanbul Grand Airport (İGA), havalimanının son halini hazırlanan bir video ile paylaştı.
  • Dış hat kişi başı yolcu:25 e İç hat kişi başı yolcu:15 € olması birçok şirketi düşündürür. Sabiha Gökçen raitingini artırır.
  • Ülkenin en tecrübesiz ve amatör adamlarını toplayıp burayı açmaya çalışıyorlar. Ne emniyet var. Ne apron düzeni var. Ne güvenlik var. Buranın airside safety işine bakan her kimse çok merak ediyoruz. Burada ne yaptı acaba. Geçen gezdiğimizde henüz tecrübeli birini bulamadıklarını söylemişlerdi. Hala bulamadılarsa durum vahim demektir.
  • Yeni kural. İnşaat halinde havalimanı açılabilir. Kuralı yeniden yazdılar
  • Umarım atamızın ismini koyarlar. (Yeni) Atatürk Havaalanı çok güzel olmuş!
İstanbul Yeni Havalimanı'nın yüklenici ve işletmeci firması Istanbul Grand Airport (İGA), havalimanının son halini hazırlanan bir video ile paylaştı.

İGA tarafından video ile ilgili yapılan açıklamada, "Bu ülkenin çalışkan insanlarıyla birlikte, dünya havacılık sektöründe kuralları yeniden yazıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

CUMHURİYET'İN 95. YILINDA AÇILICAK

Cumhuyet'in ilanın 95'inci yıldönümünde resmen açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı,
İstanbul'un Avrupa yakasında, Eyüpsultan'ın Karadeniz kıyısındaki İhsaniye ve Akpınar Mahalleleri ile Tayakadın Mahalleleri arasında, 76,5 kilometrekare alana inşa ediliyor. Mega yapı, yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine çıkarılabilen terminali ile birbirinden bağımsız şekilde yapılan altı piste sahip olacak.

Havalimanının 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete girmesi planlanan ilk etabı 90 milyon yolcu kapasiteli terminal ve 2 pistten oluşacak.

Pistler Airbus A380 ve Boeing 747 gibi büyük gövdeli uçakların rahatlıkla iniş-kalkış yapabileceği 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olacak.

Yüksek teknoloji ile donatılan İstanbul Yeni Havalimanı tüm etaplarının tamamlanmasının ardından dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olacak.

İşte İGA tarafından paylaşılan o video

İGA: "Kuralları yeniden yazıyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

buenos dias ~ 2 ay önce
Dış hat kişi başı yolcu:25 e İç hat kişi başı yolcu:15 € olması birçok şirketi düşündürür. Sabiha Gökçen raitingini artırır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 2 ay önce
Ülkenin en tecrübesiz ve amatör adamlarını toplayıp burayı açmaya çalışıyorlar. Ne emniyet var. Ne apron düzeni var. Ne güvenlik var. Buranın airside safety işine bakan her kimse çok merak ediyoruz. Burada ne yaptı acaba. Geçen gezdiğimizde henüz tecrübeli birini bulamadıklarını söylemişlerdi. Hala bulamadılarsa durum vahim demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kural ~ 2 ay önce
Yeni kural. İnşaat halinde havalimanı açılabilir. Kuralı yeniden yazdılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 2 ay önce
Umarım atamızın ismini koyarlar. (Yeni) Atatürk Havaalanı çok güzel olmuş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000