24 Kasım 2011, Perşembe 07:20:44

İFLASI ÖNLEMEK İÇİN HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ

Geçen gün borsadaki hisse senetlerinde büyük düşüş yaşanması ile tırmanan Thomas Cook'taki olayların grubu iflasın eşiğine getirmesi üzerine, İngiltere Başbakanı David Cameron'un harekete geçerek iflası önleme girişimlerine başladığı belirtiliyor...
Avrupa seyahat pazarının en büyüklerinden Thomas Cook'un iflasın eşiğine gelmesi üzerine İngiliz hükümleti harekete geçti.
 
Thomas Cook'un içinde bulunduğu durumu yakından izleyen İngiltere Başbakanı David Cameron, yetkililerden şirketin finansal durumuna ilişkin bir rapor istediğini söyledi.
 
Travelmole'da yayınlanan habere göre, Cameron, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
"Açıkçası Thomas Cook'ta neler olduğuna ilişkin bir rapor istedim. Çünkü bu işin sağlıklı ve iyi konumda olduğundan emin olmak önemli."
 
Hükümet iflası önlemek için harekete geçti
 
David Cameron'un, yaptığı açıklama İngiliz hükümetinin iflası engellemek için harekete geçtiği şeklinde yorumlandı.
 
Hükümetin, Thomas Cook'un faaliyetlerini sürdürmek için ihtiyaç duyduğu kaynağı bulması için olaya el koyduğu da iddialar arasında yer alıyor.
 
Yılda 22 milyon kişiyi tatile çıkartan Thomas Cook'un olası iflasının havayolu şirketlerini sigorta kapsamına alan Havayolu Güven Fonu'nu da (Air Travel Trust Fund) çok zor durumda bırakacağı belirtiliyor. Hükümet güvencesi altındaki fonun halihazırda 42 milyon pound zararda olduğu ifade ediliyor. 
İFLASI ÖNLEMEK İÇİN HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000