03 Şubat 2012, Cuma 11:04:13

İFLAS EDEN EDENE. BİR HAVAYOLU DAHA İFLAS ETTİ

Macar Hava Yolları (Malev) bu sabah itibarıyla resmen iflas etti.
  • gözümüzde çok değerli thy orası kesin, ama gerçekten o kadar değerli mi? gerçekten globally yours mu hiç sanmıyorum; asya-da nerde thy? amerikaya yeni başladı hemen globally yours olduk abartmayalım arkadaslar daaha yenilecek çok fırın ekmek var, ayağımızı yorganımıza göre uzatalım kimse thy-yi kaybetmek istemez çok sevildiğinde bu kadar haşin zati herkes :)
  • HER HABERDE THY YE SALDIRAN ZIHNIYETI ANLMAK GERCEKTEN MUMKUN DEGIL. KABUL ETSINIZ DE ETMESENIZDE DUNYADA TURKIYEYI EN IYI TEMSIL EDEN TEK MARKA.
  • Merkez Bankasının döviz rezervleri iyi durumda, kamu borcu minimum seviyede, Deniz Gökçe'nin bir derste dediği gibi devletin cebinde para var. Bu durumda THY istediği kadar zarar etsin, devlet bir dış politika aracı olarak gördüğü THY'yi sübvanse eder. THY iflas etseydi 2001 krizinde giderdi ama dayandı... Bu arada bunu yazarken belirteyim, yönetici sıfatıyla THYde çalışanların güvendiği nokta da bu. Ayrıca şirketin kimliksiz oluşunun nedeni de bu. Bazen özelim bazen kamuyum gibi davranmasının ana nedeni şirketin hiçbir zaman batmayacağının bilinmesidir...
  • Herkez geniş-gövdeli uçak siparişi veriyor. 2013, 1014 tamamen dolu. Sadece o batanları TEĞET geçmemiş. Ayrıca iflas etsek ne olacak ki? Nasılsa hesap soran yok. Sivil Havacılığımızdan kimden hesap sorulmuş ki!
 Malev Yönetim Kurulu Başkanı Janos Berenyi, Macar hükümetinin Malev'in iflas etmemesi için elinden geleni yaptığını, krizin atlatılması için çalıştıklarını, ancak tüm çabalarına rağmen gerekli maddi desteği bulamadıklarını belirterek, artık yapacakları bir şey olmadığını, iflaslarını verdiklerini söyledi. 

Geçtiğimiz yıl sonu itibariyle biriken borçları sebebiyle ödeme zorluğu çekmeye başlayan Malev'in bu hafta başı itibarıyla her an iflas edebileceği konuşuluyordu. 

Malev Yönetim Kurulu Başkanı Berenyi, 3 gün önce yaptığı basın toplantısında, ''Panik yapmayın, şimdilik tüm seferlerimizi aksaklık olmadan gerçekleştiriyoruz'' açıklamasında bulunmuştu. 

Malev'in borcunun 60 milyar forint (200 milyon avro) olduğu, Avrupa Birliği'nin kabul etmemesi üzerine Macar hükümetinin Malev'e maddi katkıda bulunamadığı için iflasın kaçınılmaz olduğu belirtildi. 

Havayolu Şirketleri Zor Durumda 

Dünyanın büyük bölümünde yoğun şekilde hissedilen ekonomik krizin vurduğu sektörlerin başında havayolu geliyor. 

Geçtiğimiz hafta yaşanılan kriz sebebiyle İspanya havayolu şirketi Spanair iflasını açıklamış, ABD'li havayodlu şirketi "American Airlaines" ise 13 Bin kişiyi işten çıkarma kararı almıştı.

İFLAS EDEN EDENE. BİR HAVAYOLU DAHA İFLAS ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
gözümüzde çok değerli thy orası kesin, ama gerçekten o kadar değerli mi? gerçekten globally yours mu hiç sanmıyorum; asya-da nerde thy? amerikaya yeni başladı hemen globally yours olduk abartmayalım arkadaslar daaha yenilecek çok fırın ekmek var, ayağımızı yorganımıza göre uzatalım kimse thy-yi kaybetmek istemez çok sevildiğinde bu kadar haşin zati herkes :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
HER HABERDE THY YE SALDIRAN ZIHNIYETI ANLMAK GERCEKTEN MUMKUN DEGIL. KABUL ETSINIZ DE ETMESENIZDE DUNYADA TURKIYEYI EN IYI TEMSIL EDEN TEK MARKA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Merkez Bankasının döviz rezervleri iyi durumda, kamu borcu minimum seviyede, Deniz Gökçe'nin bir derste dediği gibi devletin cebinde para var. Bu durumda THY istediği kadar zarar etsin, devlet bir dış politika aracı olarak gördüğü THY'yi sübvanse eder. THY iflas etseydi 2001 krizinde giderdi ama dayandı... Bu arada bunu yazarken belirteyim, yönetici sıfatıyla THYde çalışanların güvendiği nokta da bu. Ayrıca şirketin kimliksiz oluşunun nedeni de bu. Bazen özelim bazen kamuyum gibi davranmasının ana nedeni şirketin hiçbir zaman batmayacağının bilinmesidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Herkez geniş-gövdeli uçak siparişi veriyor. 2013, 1014 tamamen dolu. Sadece o batanları TEĞET geçmemiş. Ayrıca iflas etsek ne olacak ki? Nasılsa hesap soran yok. Sivil Havacılığımızdan kimden hesap sorulmuş ki!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000