20 Nisan 2016, Çarşamba 10:01:26

Iberia İstanbul uçuşlarını durdurdu

Iberia Havayolları, İstanbul seferlerini 'talepteki düşüş' nedeniyle 7 Mayıs’tan itibaren durdurma kararı aldı.
  • Bişi sorabilir miyim acaba? 7 mayıs Öncesinde bilet alanların bilet ücretleri geri ödenir mi ??
  • Yakinda tum dunya Thy ile ucacak.
  • kotu olmus, iberia guney amerikaya giden en uygun havayollarindan.. istanbul madrid sili gidis donus 1000 dolar civari.. thy istanbul arjantin ise 3800 4500 tl arasi ..
  • Avrupa'nin belli basli havayollari, Istanbula yolcu getirdigi zaman, cogu aktarmali yolcu oluyor. Iberia havayollari da , Guney Amerika'dan aktarmali gelen yolculari Istanbul'a getiriyordu fakat, THY artik Guney Amerika'ya da uctugu icin, bu talep dustu. THY'nin ucaklari cok daha yeni ve servis cok cok daha iyi. THY'nin en dezavantajli oldugu durum ise, ucan yolcunun kalitesi. Maalesef, digerlerine oranla daha ucuz oldugu icin, ucan yolcular da o kalitede. Ne demek istedigimi isteyen anlamistir.

İspanyol havayolu şirketinden yapılan açıklamaya göre, Madrid-İstanbul Atatürk Havalimanı arasındaki uçuşlar, "talepteki dramatik düşüş" nedeniyle durduruluyor.

Havayolu şirketi, 2013 yılında da Madrid-İstanbul hattında yeterli kârlılığa ulaşamadığı için uçuşlarını bir süre durdurmuş, seferlerine Haziran 2014’te yeniden başlamıştı.

Havayolu şirketi, 7 Mayıs sonrasına bilet alan yolcularına yolladığı mesajla, ücretlerin isterlerse iade edileceği veya farklı alternatifler sunulacağını, çağrı merkezleri ile iletişime geçilmesini istedi.

Iberia ayrıca İstanbul dışında Afrika’da Lagos (Nijerya) hattını 12 Mayıs’tan itibaren, Akra’yı da (Gana) 17 Mayıs’tan itibaren kapatma kararı aldı. Açıklamada, bu hatların kârlılığının kalmadığı ve petrol sektöründe yaşanan krizin de hatların kapatılmasında etkili olduğu belirtildi. (Hürriyet)

Iberia İstanbul uçuşlarını durdurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Maksat eziyet ~ 2 yıl önce
Bişi sorabilir miyim acaba? 7 mayıs Öncesinde bilet alanların bilet ücretleri geri ödenir mi ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu gurur Türkiyenin ~ 2 yıl önce
Yakinda tum dunya Thy ile ucacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
kotu olmus, iberia guney amerikaya giden en uygun havayollarindan.. istanbul madrid sili gidis donus 1000 dolar civari.. thy istanbul arjantin ise 3800 4500 tl arasi ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zencefil ~ 2 yıl önce
Avrupa'nin belli basli havayollari, Istanbula yolcu getirdigi zaman, cogu aktarmali yolcu oluyor. Iberia havayollari da , Guney Amerika'dan aktarmali gelen yolculari Istanbul'a getiriyordu fakat, THY artik Guney Amerika'ya da uctugu icin, bu talep dustu. THY'nin ucaklari cok daha yeni ve servis cok cok daha iyi. THY'nin en dezavantajli oldugu durum ise, ucan yolcunun kalitesi. Maalesef, digerlerine oranla daha ucuz oldugu icin, ucan yolcular da o kalitede. Ne demek istedigimi isteyen anlamistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
thy guney amerika ucuslari pahali.. istanbul cikisli olarak karsilastirildiginda iberia ile arasinda 300 400 dolar fark vardi..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000