17 Mart 2017, Cuma 09:45:06

IATA ile imzalar atıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) arasında imzalanan protokolle üçüncü havalimanında görev alacak personeller, HKÜ tarafından eğitimden geçirilecek.
  • Lütfen, şu personeller sözcüğünü kullanmayın artık. Personel sözcüğü hem tekil hemde çoğul anlamlidır.
  • Yakisir iyi bir hamle... havacilik ile uzaktan yakindan alakasiz o personel var ki . En deneyimlileri tav holding den gecenler . Pardon tav ile uyusamayanlar ..
  • Umarım SHGM konuya el atar da, olayın aslını inceler. Eğitimlerin kimler tarafından verileceği ve standartlara uygunluğunu denetler
  • allah rızası için milleti kandırmayın yazık günah bu üniversite daha öncesinde sözde pegasusla anlaşma yaptığını ilan etmişti mezunların yarısı bile pegasusa girememişti okulun anlaşması olmasına rağmen bu gençleri türlü türlü vaatlerle kandırıp paralarını ve umutlarını alıyorsunuz bu gençler sonrasında iş bulamıyo bulsalar bile çelebi gibi asgari ücretten aşağı bir fiyatta çalışmak zorunda kalıyo bu gençlerin paralarını umutlarını çalan sizler şunu bilin ki bu mazlumların ahı sizi yakıcak o paraların hayrını bile göremeyeceksiniz elinizi vicdanınıza koyun ve bu gençlerin umutlarını çalmayın tabi vicdanınız varsa

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) arasında imzalanan protokolle üçüncü havalimanında görev alacak personeller, HKÜ tarafından eğitimden geçirilecek.

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, imza törenindeki konuşmasında havayolu taşımacılığı konusunda Türkiye'nin önemli bir büyüklüğe kavuştuğunu belirterek, İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının da bu potansiyeli daha da artıracağını söyledi.

Yükselmekte olan havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek amacıyla daha önce yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha ekleyeceklerini anlatan Yılmaz, bu anlamda önemli bir protokol imzaladıklarını vurguladı.

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet vermesi ve 2018 yılında ilk etabı açılması beklenen İstanbul'un yeni havalimanında görev alacak 10 bin personele eğitim vereceklerine dikkati çeken Yılmaz, "Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul'un 3. havalimanı için nitelikli personel yetiştirmek amacını taşıyan bu protokolü IATA ile yürüteceğiz." diye konuştu.

Avrupa Bölgesinden sorumlu IATA Genel Müdür Yardımcısı Rafael Schvartzman ise İstanbul'a yapılacak havalimanının büyüklüğüne işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bu havalimanının başarısı için HKÜ ile beraber çalışmaktan mutluluk duyacağız. Bu çalışma, IATA'nın şimdiye kadar üstlendiği en büyük eğitim projesi olacak. İstanbul'un yeni havalimanını beklentilerin üzerine çıkarmak için havaalanına çalışkan ve kabiliyetli personel yetiştirmeyi istiyoruz.Türkiye'nin dünya standartlarında birinci kalite hava taşımacılığı hizmeti verme vizyonu ve bu alandaki adanmışlığı oldukça açık şekilde görülüyor. Umuyoruz ki bu anlaşmamız uzun ve verimli bir ortaklığın başlangıcı olacak."

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Yılmaz ve Schvartzman, hazırlanan protokolü imzaladı.

IATA ile imzalar atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

cormoran ~ 1 yıl önce
Lütfen, şu personeller sözcüğünü kullanmayın artık. Personel sözcüğü hem tekil hemde çoğul anlamlidır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakisir ~ 1 yıl önce
Yakisir iyi bir hamle... havacilik ile uzaktan yakindan alakasiz o personel var ki . En deneyimlileri tav holding den gecenler . Pardon tav ile uyusamayanlar ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 1 yıl önce
Umarım SHGM konuya el atar da, olayın aslını inceler. Eğitimlerin kimler tarafından verileceği ve standartlara uygunluğunu denetler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hacı ~ 1 yıl önce
allah rızası için milleti kandırmayın yazık günah bu üniversite daha öncesinde sözde pegasusla anlaşma yaptığını ilan etmişti mezunların yarısı bile pegasusa girememişti okulun anlaşması olmasına rağmen bu gençleri türlü türlü vaatlerle kandırıp paralarını ve umutlarını alıyorsunuz bu gençler sonrasında iş bulamıyo bulsalar bile çelebi gibi asgari ücretten aşağı bir fiyatta çalışmak zorunda kalıyo bu gençlerin paralarını umutlarını çalan sizler şunu bilin ki bu mazlumların ahı sizi yakıcak o paraların hayrını bile göremeyeceksiniz elinizi vicdanınıza koyun ve bu gençlerin umutlarını çalmayın tabi vicdanınız varsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000