28 Eylül 2016, Çarşamba 13:08:42

Hüseyin Avni Mutlu'nun oğlu THY'den kovuldu!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'ye ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun Türk Hava Yolları’nda (THY) uzman olarak görev yapan oğlu Hasan Tahsin Mutlu’nun da görevine son verildi.
  • Mahalli rumuz tam feto kokuyor. Korkun yoksa ismini yazda kim. Fetocu bakalım boşuna yırtınmayın size daha bumilletten ekmek çıkmaz hepinizi. Şeytanın olduğu yere ABD göndereceyiz
  • Şirkete torpil ile giren sadece bu adam vardı o da kovulmuş. Diğer tüm uzmanlar torpilsiz girmiş :) hata hepsinden üstün verim alınıyor. Ya; mesai saatinde bir dolaşın bakalım kafeler de çay kahve sigara içenler..yada masalarında akşama kadar lak lak edenler...yıllardır uzman müdür oldukları halde havacılığın h sinden habersiz salla başı al maaşı personel. Eğer verimsizlik işten atılma sebebi ise(ki bence olmalı) personelin en azından 4/3 nün atılması lazım ki...imkansız. Hepsinin arkası sağlam :) zor yani...
  • Mahalli personelleri Feto okullarindan direk Thy ye gonderenler,Thy nin alimlari istasyon yoneticilerine birakmasi ile stajyerlere kadar feto cularin ise alindigini biliyormuydunuz.Erdogan sempatizani oldugu icin kardesim isten sogutuldu,istifa etti.Biz erdogan icin mucadele ederken etrafini ceviren yalakalar derdimizi anlatmamiza izin vermediler.Kimi kime sikayet edeceksin,birdaha darbe olursa biz gene sokaklardayiz cunku bizim derdimiz ummetin gelecegi.
  • Siz birde mahallileri araştırın ,yurtdışında işe alınıp ünvan verilenlerin tamamına yakını FETÖCÜDÜRLER ,Bir örnek;SERKAN BİNYAR Birmingham istasyonunda sıradan mahalli bir memurken oğlan kısa sürede müdür oldu ve hala müdür!!!!!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'ye ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında tutuklanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun Türk Hava Yolları’nda (THY) uzman olarak görev yapan oğlu Hasan Tahsin Mutlu’nun da görevine son verildi.

THY Yurtiçi Personel Yönetim Müdürü Hünkar Han Çelik ve Personel Yönetimi Başkan Vekili Selim Kahraman tarafından Hasan Tahsin Mutlu’ya gönderilen ‘İş feshi’ yazısında “Çalışmalarınızdan verim alınamadığından ve hizmetinizden istifade edilemediğinden iş sözleşmeniz İcra Komitesi’nin 09.09.2016 gün ve 1592 sayılı kararı ile 4857 sayılı iş kanununun 17, 18 ve 19. maddelerine uygun olarak kıdem ve ihbar tazminatı ödenmek suretiyle feshedilmiştir” denildi.

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nde burslu olarak eğitim gören ve 4 sene önce THY'de 2012 yılında uzman olarak göreve başlayan Mutlu, “THY'ye iş ilanından başvurdum. İşe alım için gereken bütün aşamalardan geçtikten sonra göreve başladım. THY'de başlamamın babamın vali olması ile ilgisi yok” demişti. Hasan Tahsin Mutlu'nun 2011 yılındaki nikahında şahitliğini de Tayyip Erdoğan yapmıştı.  ‘Gezi Valisi’ olarak da bilinen Hüseyin Avni Mutlu, 4 yıl süreyle İstanbul Valiliği görevinde bulunduktan sonra Eylül 2014’de merkez valiliğine alınmış, 5 Ağustos 2016 günü ise FETÖ kapsamında tutuklanmıştı. (sözcü)

Öte yandan geçtiğimiz hafta yazdığı köşe yazısında bu konuya değinen AirportHaber yazarı Murat Herdem, 'Hüseyin Avni Mutlu'nun oğlu hala THY'de çalışıyor mu?' demişti.

İşte Herdem'in o konuyla ilgili değerlendirmesi:

THY adaletli olmalı!

Biliyorsunuz, THY'yi fetönün çiftliği yapanlara bugüne kadar kimse dokunmadı. Halen görevde olanlar da, THY ile çoktan yollarını ayıranlar  da çağırılıp, ' THY'yi fetöye neden peşkeş çektiniz?' sorusuna henüz muhatap olmadılar. O konuda mekanizma ağır aksak işlerken THY hizmet aldığı kurumlara faturayı şak diye kesiveriyor. Suçsuz olduğuna sonuna kadar inandığım bir arkadaşımın, fetö ile ilişkisi olmamasına rağmen hem çalıştığı kurumla THY'nin anlaşması tek taraflı  rafa kaldırılıyor hem de eşi THY'den atılıyor. Ama cemaat okullarından seçilerek THY akademide, ABD'de, Almanya'da pilot eğitimi aldırırlan altın nesil(!) çocuklar hala THY'de görevine devam ediyor. Bu nasıl bir çelişki?

Bu arada aklıma geldi. Fetö'den tutklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun oğlu hala THY'de çalışıyor mu?

Hüseyin Avni Mutlu'nun oğlu THY'den kovuldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Altan ~ 2 yıl önce
Mahalli rumuz tam feto kokuyor. Korkun yoksa ismini yazda kim. Fetocu bakalım boşuna yırtınmayın size daha bumilletten ekmek çıkmaz hepinizi. Şeytanın olduğu yere ABD göndereceyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi bari... ~ 2 yıl önce
Şirkete torpil ile giren sadece bu adam vardı o da kovulmuş. Diğer tüm uzmanlar torpilsiz girmiş :) hata hepsinden üstün verim alınıyor. Ya; mesai saatinde bir dolaşın bakalım kafeler de çay kahve sigara içenler..yada masalarında akşama kadar lak lak edenler...yıllardır uzman müdür oldukları halde havacılığın h sinden habersiz salla başı al maaşı personel. Eğer verimsizlik işten atılma sebebi ise(ki bence olmalı) personelin en azından 4/3 nün atılması lazım ki...imkansız. Hepsinin arkası sağlam :) zor yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupaya Dikkat ~ 2 yıl önce
Mahalli personelleri Feto okullarindan direk Thy ye gonderenler,Thy nin alimlari istasyon yoneticilerine birakmasi ile stajyerlere kadar feto cularin ise alindigini biliyormuydunuz.Erdogan sempatizani oldugu icin kardesim isten sogutuldu,istifa etti.Biz erdogan icin mucadele ederken etrafini ceviren yalakalar derdimizi anlatmamiza izin vermediler.Kimi kime sikayet edeceksin,birdaha darbe olursa biz gene sokaklardayiz cunku bizim derdimiz ummetin gelecegi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
al ummetini .. 100 sender bu cumhuriyet seni ummetlikten cikaramadi ya, bizim hatamiz kardes, sen ummetlikten zor cikarsin..
MAHALLİ ~ 2 yıl önce
Siz birde mahallileri araştırın ,yurtdışında işe alınıp ünvan verilenlerin tamamına yakını FETÖCÜDÜRLER ,Bir örnek;SERKAN BİNYAR Birmingham istasyonunda sıradan mahalli bir memurken oğlan kısa sürede müdür oldu ve hala müdür!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahallii ~ 2 yıl önce
Serkan Binyar'i tanimiyorsunuz tahminimce ya da bir kiskanclik sozkonusu :) keza kendisi thy de mahalli baslamadan once 9 yil turkiye ve misir pazarina calisan buyuk ingiliz acentalardan birinde marketing uzerine calismis,ingiltere pazarini iyi bilen, muhendislik mezunu,ingilterede yuksek lisansi olan,ingilizce ve ispanyolcayi ana dili gibi konusan,isinde cok basarili tam bir profesyoneldir,Birmingham ofise buyuk katkisi olmustur ve bileginin hakki Ile yonetici havuzundan mudur olmustur,dunya tatlisi,calismasi kolay bir arkadastir,birlikte 3 yil calistim oradan biliyorum,bu nedenle oturduguz yerden camur at izi kalsin yorumlarla insanlari yaniltmayin lutfen...
Altan ~ 2 yıl önce
Vatan
Altan ~ 2 yıl önce
Mahalli sizingibi fetoları tümmahellerden defedip attık Daha sizin. Gibi fetolar. Devlette işiyok o ismini söylediğin. Müdür. Sonunakadar. Türk. Sizingibi devşirme. Deyil. Boşuna yırtınma büyük lider Tayyip. Erdogan olduğu yerde seningibilere yer yok. Sen fotocu. Değilsen adınla yaz ama yazamazdım fırıldak sizingibi fetolara has

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000