11 Temmuz 2017, Salı 09:06:01

Hürkuş yönetiminde değişiklik

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ/TAI) özgün olarak tasarlanıp üretilen Hürkuş uçağının yönetim kadrosunda geçen hafta değişiklik yaşandı.
  • Cevherler gün yüzüne çıkmaya başlamış,Ali abem hayırlı olsun TAI nin gizli kahramanı,tevazu abidesi.
  • Uçağın iyi olup olmadığını bilemem, ancak tüm modern ordular terörle mücadelede modern pervaneli uçakların son derece etkin olduğunu söylüyor. Pervaneli demode jet modern kafası tamamen yanlış. Mühim olan bu uçakların yeteneği.
  • 27 yıla sığdırdığı başarısızlığının sonunda emekli olmak zorunda kaldı. Söylediğine göre Amerikada yaşayacakmış. Buradan durum net olarak anlaşıldı sanırım ...
  • emekli askerlere iş kapısı..elin gavuru dediğimiz adam 3 bin dereceye dayanıklı seramikten uçak gövdesi geliştiriyor..siz hala pırpırpır pervaneli peşindesiniz...vatandaşın verğilerine yazık...binin o pervanelinize uçup gidin
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ/TAI) özgün olarak tasarlanıp üretilen Hürkuş uçağının yönetim kadrosunda geçen hafta değişiklik yaşandı.

Eğitim Uçakları mühendisliği Müdürlüğüne Ali Küçük atandı. Eğitim Uçakları Program Müdürlüğü görevine de Yasin Kaygusuz atandı. Her iki ismin daha önce TUSAŞ/TAI bünyesinde görev yaptığı öğrenildi. Milli Muharip Uçak Programı dışında kalan Hürkuş programı dahil bütün uçak modernizasyon ve üretim görevlerinden sorumlu Uçak Grup Başkanı Özcan Ertem emekliliğini talep etti.

Hürkuş uçağının başmühendisi Aylin Ararat’a ve Program Müdürü Onur Demir’e uzman kadrosundan görev teklif edildiği öğrenildi.  Hürkuş, Haziran ayında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Le Bourget havacılık fuarına katılmıştı. Fuar boyunca gösteri uçuşu yapan uçağa adı gizli tutulan dört ülke ilgi göstermişti. (c4defence)

 

Hürkuş yönetiminde değişiklik

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iPhone Uygulaması ~ 8 ay önce
Cevherler gün yüzüne çıkmaya başlamış,Ali abem hayırlı olsun TAI nin gizli kahramanı,tevazu abidesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hürkuş ~ 8 ay önce
Uçağın iyi olup olmadığını bilemem, ancak tüm modern ordular terörle mücadelede modern pervaneli uçakların son derece etkin olduğunu söylüyor. Pervaneli demode jet modern kafası tamamen yanlış. Mühim olan bu uçakların yeteneği.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
durum ~ 8 ay önce
27 yıla sığdırdığı başarısızlığının sonunda emekli olmak zorunda kaldı. Söylediğine göre Amerikada yaşayacakmış. Buradan durum net olarak anlaşıldı sanırım ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
skol ~ 8 ay önce
emekli askerlere iş kapısı..elin gavuru dediğimiz adam 3 bin dereceye dayanıklı seramikten uçak gövdesi geliştiriyor..siz hala pırpırpır pervaneli peşindesiniz...vatandaşın verğilerine yazık...binin o pervanelinize uçup gidin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000