19 Haziran 2017, Pazartesi 19:15:35

Hürkuş ilk yurt dışı gösteri uçuşunu Paris Air Show'da yaptı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) tarafından tasarlanan ve üretilen Temel Eğitim Uçağı “HÜRKUŞ” ilk yurtdışı uçuş gösterisini 19 Haziran 2017 tarihinde 52.’nci Paris Havacılık Fuarı'nın açılış gününde gerçekleştirdi.
  • Tebrikler bravo daha iyisi olur ilerde inşallah
  • Kopya mopya farketmez. Çekemediğimiz bir durum da yok. Hadi yapın 200 tane tüm Hava Kuvvetleri birlikleri alsın. Ben gurur duyarım. Amma ve lakin kazın ayağı öyle görünmüyor. Bu uçak propaganda malzemesi olmuş durumda. Satışı ve kullanımı mümkün olmadı henüz. Neden? Amerika taş koyuyor deyip adamı güldürmeyin. Mantıklı bir izahı varsa yazın öğrenelim.
  • Kalkmis orada kopya diye yaziyorsunuz birde askeriyeden gelme olucaksiniz hepiniz vatan hainisiniz kopya mopya adamlar ilk adimi atmis siz sadece gobek buyutun
  • Neymiş modeli?CAPTANin cahil?) , kopya çeke çeke çinliler nereye geldi , kopya olsa bile ne değişir , alt yapını kur sistemi oturt , zamanla hersey yapılır, bir günde olmaz kac yıl uyumusuz, osmanlı matbaa yı almadı diye eleştiren cahiller şimdide türkiye kopya çekiyor diye eleştiriyor,ne yapsak bahane cok sizin gibiler , bitmediniz doğuyorsunuz halen ....

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) tarafından tasarlanan ve üretilen Temel Eğitim Uçağı “HÜRKUŞ” ilk yurtdışı uçuş gösterisini bugün 52.’nci Paris Havacılık Fuarı'nın açılış gününde gerçekleştirdi.

Avrupa semaları ile ilk buluşmasında; ziyaretçiler, HÜRKUŞ uçağının performansını ve üstün manevra kabiliyetini yakından görme fırsatı buldu. Altı dakika süren gösteri uçuşunu başta Milli Savunma Bakanı Fikri Işık olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey yetkili ilgi ve coşku ile izledi.

25 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek olan fuarda, HÜRKUŞ her gün uçuş gösterilerine devam ederken, “T625” Genel Maksat Helikopteri, “T129 ATAK” Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, “ANKA” İnsansız Hava Aracı Sistemi Silah Entegrasyonu ve “HÜRKUŞ-C” Hafif Taarruz Uçağı, TAI statik alanında (B8) sergilenecek.

İlk yurtdışı görevlerinde, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya, İsviçre ve Almanya hava sahalarını kat ederek 11 Haziran 2017’de Le Bourget havaalanına inişlerini tamamlayan HÜRKUŞ’lar 27 Haziran 2017 tarihinde aynı rotayı takip ederek TUSAŞ tesislerine doğru havalanacaklar.

Hürkuş ilk yurt dışı gösteri uçuşunu Paris Air Show'da yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Ciksi ~ 1 yıl önce
Tebrikler bravo daha iyisi olur ilerde inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kopya mopya ~ 1 yıl önce
Kopya mopya farketmez. Çekemediğimiz bir durum da yok. Hadi yapın 200 tane tüm Hava Kuvvetleri birlikleri alsın. Ben gurur duyarım. Amma ve lakin kazın ayağı öyle görünmüyor. Bu uçak propaganda malzemesi olmuş durumda. Satışı ve kullanımı mümkün olmadı henüz. Neden? Amerika taş koyuyor deyip adamı güldürmeyin. Mantıklı bir izahı varsa yazın öğrenelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Crs ~ 1 yıl önce
Seri üretime gecmek fabrika kurmak için böyle buralardan baslamak lazım, uzaya gitmek için kas rus amerikan öldü sanıyorsun, hangi enayi test lerini yapmadan seri üretime gecer?
Cekemeyenlere ~ 1 yıl önce
Kalkmis orada kopya diye yaziyorsunuz birde askeriyeden gelme olucaksiniz hepiniz vatan hainisiniz kopya mopya adamlar ilk adimi atmis siz sadece gobek buyutun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crs ~ 1 yıl önce
Neymiş modeli?CAPTANin cahil?) , kopya çeke çeke çinliler nereye geldi , kopya olsa bile ne değişir , alt yapını kur sistemi oturt , zamanla hersey yapılır, bir günde olmaz kac yıl uyumusuz, osmanlı matbaa yı almadı diye eleştiren cahiller şimdide türkiye kopya çekiyor diye eleştiriyor,ne yapsak bahane cok sizin gibiler , bitmediniz doğuyorsunuz halen ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000