11 Ekim 2017, Çarşamba 09:18:53

Hürjet'te detaylar belli oluyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin (TUSAŞ/TAI), Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı'nın (HÜRKUŞ) jet versiyonu olarak başlattığı HÜRJET Projesi'nde detaylar netleşiyor.
  • TEMEL BEY 50 UCAK ILE TESLIM ALDIGI THY YI 300 UCAK VE DUNYA CAPINDA BIR SIRKET HALINE GETIRDI.EMINIM TAI DE BU BASARI VE VIZYONU DEVAM EDECEK VE YENI BASARILARA IMZA ATACAK
  • Abd meclisi onaylasada bize bir apçi satsa biye yalvarıyorduk şimdi kendi ürünümüzü görmek güzel isterse kimse almasın atak ve siha lar çok faydalı oldu f 16 lara silah takamıyoruz abd den izinsiz
  • Getir ayranı ver mehteri
  • Niye bu ülke ve insanlara inanmıyorsunuz acaba devrim arabasını istmeyenler neyiniz oluyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin (TUSAŞ/TAI), Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı'nın (HÜRKUŞ) jet versiyonu olarak başlattığı HÜRJET Projesi'nde detaylar netleşiyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'in ağustos ayında duyurduğu, konsept tasarımları ise geçen ay ortaya çıkan HÜRJET Projesi'ne yönelik ön çalışmalar devam ediyor.

Şirket, mevcut ihtiyaçlar ve pazar koşullarını değerlendirerek kendi inisiyatifiyle başlattığı projeyi, Jet Eğitim ve Yakın Hava Destek Uçağı Geliştirme Projesi adı altında yürütecek.

HÜRJET'in, Türk Hava Kuvvetlerinin jet eğitim uçağı olarak T-38 uçaklarının yerine hizmete girmesi ve geleceğin savaş pilotlarını yetiştirmesi hedefleniyor.

HÜRJET'in 3 bin kilogram faydalı yük kapasitesine sahip hafif taarruz uçağı versiyonlarının Türkiye ve yakın coğrafyada yakın hava destek görevlerinde kullanılmak üzere silahlandırılması öngörülüyor.

Uçak, 1,2 mach hız, 45 bin feet irtifada görev yapacak şekilde tasarlanacak, son teknoloji görev ve uçuş sistemleriyle donatılacak.

Yoğun talep bekleniyor

TUSAŞ yetkilileri, HÜRJET Projesi'ni Türkiye'de havacılık sanayisinin gelişimi açısından oldukça önemli görüyor. Projenin, başarılı sonuçlar alınan ve yeni versiyonlarla sürdürülen HÜRKUŞ ile çalışmaları devam eden Milli Muharip Uçak Projesi arasındaki sanayi geçişini sağlayacağı belirtiliyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Yönetim Kurulunun onayıyla projeye başlandığını ve 6 aylık ön çalışma dönemi için bütçe tahsis edildiğini açıklamıştı.

Proje için devletten sipariş beklediklerini belirten Kotil, mevcut ihtiyaçlar göz önüne alındığında HÜRJET'e yoğun talep gelmesini öngördüklerini kaydetmişti.

Hürjet'te detaylar belli oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

TEMEL KOTIL ~ 8 ay önce
TEMEL BEY 50 UCAK ILE TESLIM ALDIGI THY YI 300 UCAK VE DUNYA CAPINDA BIR SIRKET HALINE GETIRDI.EMINIM TAI DE BU BASARI VE VIZYONU DEVAM EDECEK VE YENI BASARILARA IMZA ATACAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak ~ 8 ay önce
Uçak satınalmaya benzemez. Buyrun Halep ordaysa arşın burda. Yapsın da övünelim. Hadi bakalım. Geldiğinden beri zaten başlamıştır
M ~ 8 ay önce
Abd meclisi onaylasada bize bir apçi satsa biye yalvarıyorduk şimdi kendi ürünümüzü görmek güzel isterse kimse almasın atak ve siha lar çok faydalı oldu f 16 lara silah takamıyoruz abd den izinsiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne biliyorsun ~ 8 ay önce
Silah takamadığını?
cok yasa ~ 8 ay önce
Getir ayranı ver mehteri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüseyin ~ 8 ay önce
Niye bu ülke ve insanlara inanmıyorsunuz acaba devrim arabasını istmeyenler neyiniz oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000