12 Mart 2014, Çarşamba 09:55:22

'HOSTESLERİMİZ ARTIK MİNİ ETEK GİYECEK'

Japon havayolu şirketlerinden Skymark, hosteslerinin üniformalarını mini etek olarak belirleyince, “Tacize davetiye çıkartıyorsunuz” tepkileri aldı.
  • Japon kızlar incecik, vücut süper. Eeee, bazı koca kalçalı bodurlara, bidon gibilere mini, jile falan yakışacak değil ya. Bence çok ta güzel bir düşünce. Hava nasıl da değişir şimdi uçak içinde. Tabi bunu algılayamayacak veya k.. na güvenemeyenlerin uyduracağı onca yorum yapılır şimdi. Bence harika bir fikir. Tebrikler bu medeni cesarete. Neması da güzel olur elbette. Tabi boşa tekerlememişler, Arabanın Almanı, Hatunun japonu diye.
  • THY yönetimi haklıdır mini etek giydirmemekte; hangi vücuda giyecekler ? Mini etek düzgün fizik ister,
  • Olay nie songul karliya baglanmadi?
  • Darısı THY'nin başına.

Japon havayolu şirketlerinden Skymark, hosteslerinin üniformalarını mini etek olarak belirleyince, “Tacize davetiye çıkartıyorsunuz” tepkileri aldı.

Japonya’nın düşük maliyetli havayolu şirketi Skymark Havayolları, üniformalarının 1960’lardaki moda akımına uygun olacağını açıkladı. Buna göre hostesler ultra mini etekler ve jileler giyecek. Ancak kıyafetleri ‘aykırı’ bulan sendikalar, “Hosteslerin kalçası ortada, cinsel taciz olur” dedi.

Japon Kabin Çalışanları Federasyonu, “Skymark bu giyim tarzıyla daha çok müşteri çekmeye çalışıyor. Ancak kadınları sadece ticari bir araç gibi gösteriyor” açıklamasını yaptı. Sendikanın internet sitesine yorumlar yağdıran kabin görevlileri de kıyafet konusunda endişeli.

Skymark Şirketi Yöneticisi Shinichi Nishikubo, tepkiler üzerine “Çalışanımız üniformayı giymek istemezse zorlamayacağız” açıklamasını yaptı. (Vatan)

'HOSTESLERİMİZ ARTIK MİNİ ETEK GİYECEK'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Japon hatun ~ 4 yıl önce
Japon kızlar incecik, vücut süper. Eeee, bazı koca kalçalı bodurlara, bidon gibilere mini, jile falan yakışacak değil ya. Bence çok ta güzel bir düşünce. Hava nasıl da değişir şimdi uçak içinde. Tabi bunu algılayamayacak veya k.. na güvenemeyenlerin uyduracağı onca yorum yapılır şimdi. Bence harika bir fikir. Tebrikler bu medeni cesarete. Neması da güzel olur elbette. Tabi boşa tekerlememişler, Arabanın Almanı, Hatunun japonu diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden Niçin ~ 4 yıl önce
Aynen dostum haklısın insanlar doğru söyledin diye pek beğenmemiş eleştirilmeye tahammülleri yok birde şöyle bir gerçek var Japonya ve halkı dünyada iskandinav ülkeriyle birlikte en medeni toplumlardan biri hatta en uygarı Türkiye gibi ülkelerde olmaz yani hem suistimal edilir bu durum hemde çok gelişmiş bir ülke ve toplum içinde çevrede yaşanılmadığı için yani eğitim aile sosyo ekonomik kültürel vs durumlar neticede şöyle bağlıyım Japonya'da Van-Kayseri-Trabzon-Adana-Ankara vs gibi hatlar olduğunu sanmıyorum ayrıca Japonyadaki hiç bir havayolunun Gana-Kenya-Pakistan-Afganistan vs gibi ülkelere hattı olduğunu düşünmüyorum ne demek istediğimi anladın sanırım onların hayatı ütopya tadında bu diyarlardaysa survivor tadında..
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY yönetimi haklıdır mini etek giydirmemekte; hangi vücuda giyecekler ? Mini etek düzgün fizik ister,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Olay nie songul karliya baglanmadi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qatar ~ 4 yıl önce
Darısı THY'nin başına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000