02 Kasım 2008, Pazar 11:01:27

Hostesler "Facebook" kurbanı

İngiliz Virgin Atlantic havayolu şirketinin hostesleri sosyal paylaşıö sitesi facebook yüzünden işinden oldu.
  • Host ve hosteslerin görevi acil bir durumda hayat kurtarmaktır. Bunun için eğitilirler. Yoksa herkes biliyor çay kahve ikram etmeyi bu zaten bizim adetimiz, geleneğimiz. Bence "görev"lerini daha sık hatırlatmak lazım uçucu arkadaşlara...
  • Unutmamak gerekli ki ciddi şirketler personelini her turlu kontrol eder. Böle etik olamyan davranışlara dikkat etmek gerekli
  • aynı olay türkiye de de yaşandı. 3 hostes de mart ayında facebookta yazdıkları yazılar nedeniyle işten cıkarıldı. sonucta facebook herkesin gördüğü bir yer ve sen çalıştığın kuruma gölge düşürecek işler yapıyosan hak edilendir. çalıştığın yeri eleştirebilrisin ama bunun önceliği diğer insanlar değil, şirket içi yapılanmada, gerekli raporlaşma sistemi ile olmalıdır.
  • 90'larda var olan ve sonra batan bir hava yolu şirketinde çalışan bir hostesle tanışmıştım, kızda akrofobia (yükseklik korkusu) vardı. Söz konusu şirket hatunu sadece sarışın ve mavi gözlü olduğu için işe almıştı. İlk uçuşunda gerçek ortaya çıkınca da bir müddet yer hizmetinde (ofis-girl gibi bi işte...) çalıştırdıktan sonra işten atmışlardı. Hostes seçimleri aklıma geldikçe gülerim.

İngiliz Virgin Atlantic uçak şirketi, internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yolculara hakaret eden 13 hostesin işine son verdiğini açıkladı.

Çalışanların 'Personel Yönetmeliği'ni ihlal ettikleri gerekçesiyle şirketten uzaklaştırıldığını belirten havayolu şirketi yetkilisi, "Söz konusu kabin görevlileri ücretini ödeyen yolcuları bu şekilde eleştirme ve küçük düşürme hakkında sahip değildir" ifadesini kullandı.

Hostesler "Facebook" kurbanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

mrdnmz ~ 10 yıl önce
Host ve hosteslerin görevi acil bir durumda hayat kurtarmaktır. Bunun için eğitilirler. Yoksa herkes biliyor çay kahve ikram etmeyi bu zaten bizim adetimiz, geleneğimiz. Bence "görev"lerini daha sık hatırlatmak lazım uçucu arkadaşlara...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airman ~ 10 yıl önce
Unutmamak gerekli ki ciddi şirketler personelini her turlu kontrol eder. Böle etik olamyan davranışlara dikkat etmek gerekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 10 yıl önce
aynı olay türkiye de de yaşandı. 3 hostes de mart ayında facebookta yazdıkları yazılar nedeniyle işten cıkarıldı. sonucta facebook herkesin gördüğü bir yer ve sen çalıştığın kuruma gölge düşürecek işler yapıyosan hak edilendir. çalıştığın yeri eleştirebilrisin ama bunun önceliği diğer insanlar değil, şirket içi yapılanmada, gerekli raporlaşma sistemi ile olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 10 yıl önce
90'larda var olan ve sonra batan bir hava yolu şirketinde çalışan bir hostesle tanışmıştım, kızda akrofobia (yükseklik korkusu) vardı. Söz konusu şirket hatunu sadece sarışın ve mavi gözlü olduğu için işe almıştı. İlk uçuşunda gerçek ortaya çıkınca da bir müddet yer hizmetinde (ofis-girl gibi bi işte...) çalıştırdıktan sonra işten atmışlardı. Hostes seçimleri aklıma geldikçe gülerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000