18 Temmuz 2008, Cuma 08:02:14

Hostese piyango vurdu!

Fransa'da yaşayan bir hostes, "böylesi ancak filmlerde olur" dedirtti. Aldığı çikolatanın kabını önce çöpe atan hostes radyodaki anonsu duyunca çöpe attığı kabı alıp Nestle'ye gönderdi. Olmaz dediği oldu, piyango ona vurdu...
  • bende hep böyle yarismalara katldim ama malesef hic bisey cikmadi...

Fransız hostes Mathilde Epron (32), süpermarketten satın aldığı "uzay yolculuğu" ikramiyeli çikolatanın ambalaj kağıdını, "Nasılsa bana çıkmaz" diye çöp kutusuna attı. Ama daha sonra iki saat boyunca çekilişi düşündü ve şansını denemeye karar vererek çöp kutusunu karıştırmaya başladı. Hostes Epron, çöp kutusunda ambalaj kağıdını buldu ve içindeki numarayı çikolata firmasına gönderdi. Epron’un gönderdiği numara, çekilişte uzay yolculuğunu kazandı.

Çekilişi düzenleyen Nestle firmasının Fransa’daki yetkilileri, ödülü Mathilde Epron’un kazandığını doğrulayarak Fransız hostesin uzaya hesaplı uçuşlar düzenlemeyi hedefleyen "Rocketplane" şirketinin savaş uçağı büyüklüğündeki 4 yolcu kapasiteli bir araçla uzay sınırına çıkacağını belirttiler. "Avrupa’nın ilk uzay turisti" unvanını da alacak olan Mathilde Epron, uzay sınırı olan 100 km irtifaya çıkacak ve burada yerçekimsiz ortamda 5 dakika geçirecek.

Hostese piyango vurdu!

Facebook Yorum

Yorumlar

sansiz ~ 10 yıl önce
bende hep böyle yarismalara katldim ama malesef hic bisey cikmadi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000