11 Kasım 2014, Salı 15:10:34

HOSTES ALIMINDA BOY SINIRLAMASINA TEPKİ

Güney Koreli havayolu şirketlerinin hostes olarak işe alınma için 162 santimetre boy sınırlaması getirmesi tepki çekiyor.
  • Hem kaldirmakta zorluk cekmez, zaten kadin haram, gunah yani, seks objesi filan gorulebilir, baska birsey olabilir, kadin gunah kardesim)))
  • Erkek aliin daha kullanisli
  • bence thy boyu vazgecccsin de kilooya baksin koridorda yanlamasina giden cabin personeller olunca insan ne düsünüyor
  • Ya ben 170 im ancak rahat calisabiliyorum galleyde kabinde. .her işin getirdiği fiziksel zorunluluklar vardır polis vs gibi malesef hostes olmanın da kabinde rahat yürümek ve acil durumda nefes nefese kalmadan tahliye vs iyi yapmak adına zayıf yükselere kolayca ulaşabilmek adına da uzun olmasi gerekir orası ucak ayağınızin altına sandalye koyup cikamazsiniz acil durum malzemelerini almaya ya ga galleyde. ..ani bir turbulansla kemikler kırılır. .gibi gibi sebepler coookkkkkkk.....

Güney Koreli havayolu şirketlerinin hostes olarak işe alınma için 162 santimetre boy sınırlaması getirmesi tepki çekiyor. Sosyal medyada insan haklarına aykırı bir uygulama ifadeleri dolaşırken şirketlerden toplu açıklama geldi: Baş üstü bagajlarını düzenlemeleri için hosteslerin fiziklerinin yeterli olması gerekiyor.

Güney Kore'deki 7 havayolu şirketinden 5'i hostesleri işe almada boy sınırlaması uyguluyor. Ülkedeki bayanların boy ortalaması 160 santimetre iken, başta Kore Hava Yolları olmak üzere bu 5 şirketin 162 santimetre sınırlama uygulaması getirmesi tepki çekti. Sosyal medyada uygulamanın yanlış olduğu dile getirildi.

Oluşan tepkiye firmalardan cevap ise gecikmedi. Söz konusu boy sınırlamasının güvenlik sebebi ile ilgili olduğu bildirildi. Hosteslerin tek görevinin yolculara servis yapmak olmadığına dikkat çeken yetkililer, hosteslerin baş üstü bagajlarının düzenlenmesi gibi uçak içinde fiziksel işleri de yaptığını hatırlattı. Bundan dolayı hosteslerin işe alımında bazı sınırlamalar getirmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Başta Japon ve Singapur firmaları olmak üzere bir çok Asya'daki havayolu şirketlerinde hosteslerin işe alımında boy sınırlaması 158 santimetre. Güney Koreli firma olan Asiana Hava Yolları'nda ise böyle bir sınırlama uygulamıyor. (Haberler)

HOSTES ALIMINDA BOY SINIRLAMASINA TEPKİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Hem ~ 4 yıl önce
Hem kaldirmakta zorluk cekmez, zaten kadin haram, gunah yani, seks objesi filan gorulebilir, baska birsey olabilir, kadin gunah kardesim)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erkek ~ 4 yıl önce
Erkek aliin daha kullanisli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
bence thy boyu vazgecccsin de kilooya baksin koridorda yanlamasina giden cabin personeller olunca insan ne düsünüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ya ben 170 im ancak rahat calisabiliyorum galleyde kabinde. .her işin getirdiği fiziksel zorunluluklar vardır polis vs gibi malesef hostes olmanın da kabinde rahat yürümek ve acil durumda nefes nefese kalmadan tahliye vs iyi yapmak adına zayıf yükselere kolayca ulaşabilmek adına da uzun olmasi gerekir orası ucak ayağınızin altına sandalye koyup cikamazsiniz acil durum malzemelerini almaya ya ga galleyde. ..ani bir turbulansla kemikler kırılır. .gibi gibi sebepler coookkkkkkk.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000