14 Ağustos 2009, Cuma 17:30:05

HOŞGELDİN MARMARA...

Türk Hava Yolları’nın Hintli Jet Airways’ten ekibiyle birlikte kiraladığı üç adet Boeing 777 uçağından sonuncusu da Türk tesciline girdi.
  • işim gereği haftalık 1 kez ( bazı haftalr 2 olde oluyor ) londraya uçuyorum hiç boş olduğuna rastlamadım, uçağın tahminimce ( böyle bir şey yazacağımı bilseydim sayardım) yarıdan fazlası dolu oluyor, business de iki kez up grade istedim yer olmadığı için yapamayacaklarını söylediler,
  • Londra ne zamandan beri boş gidip geliyor. Öyleyse ben hep Londra'ya uçmak istiyorum. Ah pardon özür dilerim arada bir FC'da 2-3 koltuk boş kalıyor...
  • LHR ye 777 ile yapılan uçuçun neredeyse boş dediğiniz seferi business overbook oluyor, firs class 2-3 kişi ve ekonomi 200 den aşağı düşmüyor daha neyin muhasebesinden bahsediyorsunuz çok merak ediyorum. Zaten öndeki o business dolunca uçak kendini kurtarıyor. Sırf hamaset yapmak için yorum yapmayın.
  • Hep ayni haberler hep ayni.....bide bi arastirin bakalim bu hergün londra ya ucan 777 lerin doluluk orani nedir,ne durumdadir.777 ler londra ya bos denebilecek kadar az yolcuyla gidip,ayni sekilde bos denebilecek kadar az yolcuylada dönüyorlar.biraz bunlari arastirin bunlarin haberlerini yapin.ucak alirsin 500 tanede alirsin ne ise yararki sirketi zarar ettirdikten sonra.THY deki büyüme göz boyamaya yönelik bi büyüme,altyapisiz amacsiz büyümek icin büyüme.el büyük ucak alirken hat bazi raporlari,maliyet tablolari cikarip aliyor THY maksat görüntü olsun diye aliyor.PAN-AM,KLM(Air France aldi),SABENA,SWiSS AiR(lufthansa aldi) bunlar hep dengesiz büyüme iflaslari.Bu gidisle THY nin sonuda hic parlak gözükmüyor.

THY’nin wet lease olarak geçen yıl Aralık ayında Hintli Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777’lerin hepsi Türk tesciline girdi.

TC-JJC ve TC-JJA kuyruk tescilini alan iki Boeing 777 uçağından sonra üçüncü uçak da Türk tesciline girerek TC-JJB tescilini aldı.

‘Akdeniz’ ‘Karadeniz’ ve ‘Marmara’ isimli uçaklar iki yıl daha Türk tescilinde uçuşlarına devam edecek.

Uçaklar, geçen Aralık ayında 6 ayı wet lease( ekibiyle birlikte) 2 yılı da dry lease olarak Jet Airways’ten kiralanmıştı.

THY, yeni verdiği Boeing 777 siparişlerini de düşünerek bu uçaklarda görev yapan 17 pilotu kendi kadrosuna almıştı.

HOŞGELDİN MARMARA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
işim gereği haftalık 1 kez ( bazı haftalr 2 olde oluyor ) londraya uçuyorum hiç boş olduğuna rastlamadım, uçağın tahminimce ( böyle bir şey yazacağımı bilseydim sayardım) yarıdan fazlası dolu oluyor, business de iki kez up grade istedim yer olmadığı için yapamayacaklarını söylediler,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Londra ne zamandan beri boş gidip geliyor. Öyleyse ben hep Londra'ya uçmak istiyorum. Ah pardon özür dilerim arada bir FC'da 2-3 koltuk boş kalıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
LHR ye 777 ile yapılan uçuçun neredeyse boş dediğiniz seferi business overbook oluyor, firs class 2-3 kişi ve ekonomi 200 den aşağı düşmüyor daha neyin muhasebesinden bahsediyorsunuz çok merak ediyorum. Zaten öndeki o business dolunca uçak kendini kurtarıyor. Sırf hamaset yapmak için yorum yapmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hep ayni haberler hep ayni.....bide bi arastirin bakalim bu hergün londra ya ucan 777 lerin doluluk orani nedir,ne durumdadir.777 ler londra ya bos denebilecek kadar az yolcuyla gidip,ayni sekilde bos denebilecek kadar az yolcuylada dönüyorlar.biraz bunlari arastirin bunlarin haberlerini yapin.ucak alirsin 500 tanede alirsin ne ise yararki sirketi zarar ettirdikten sonra.THY deki büyüme göz boyamaya yönelik bi büyüme,altyapisiz amacsiz büyümek icin büyüme.el büyük ucak alirken hat bazi raporlari,maliyet tablolari cikarip aliyor THY maksat görüntü olsun diye aliyor.PAN-AM,KLM(Air France aldi),SABENA,SWiSS AiR(lufthansa aldi) bunlar hep dengesiz büyüme iflaslari.Bu gidisle THY nin sonuda hic parlak gözükmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000