11 Mart 2017, Cumartesi 15:14:53

Hollanda, Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal etti

Hollanda hükümeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etti.
  • Sayin cavus oglu bu tatsizliga son verin artik hic uzatmaya gerek yok dunyada bir iki devletin disinda gercek dostumuzyoktur. Iste islam ulkesi iran Vatandaslarina sesleniyor turkiyeye gitmeyin diyor iran daha dun bir cok devlet ambargo kuymustu bis kactane ucak verdik parca verdik bakimlarini biz ustlendik , yaziklar olsun bukadar,
  • Olay gene Rusya olayına dönmesinde:-(
  • ben kendi ulkemde istemiyorum bu adami ve onun dusunce yapisinda olanlari... elin hollandalisida niye istesin.. hayde baska kapiya, git mitingini suriyede yap
  • Bilimden uzak kalındığında sonuç kacınılmaz oluyor. Üniversitelerinde bilimsel. Eğitimi olmayan ülkeler çalkantılarıyla devam ederler.

Hollanda Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Hollanda'nın kabul edilebilir bir çözüm istediği ancak yaptırımlara ilişkin açıklamaların, çözümü imkansız hale getirdiği savunuldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edildiği duyurulan açıklamada, "kamu güvenliği" ve "güvenlik" iptalin gerekçeleri arasında sayıldı.

Hollanda Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, Hollanda'nın Çavuşoğlu'nun ziyaretiyle ilgili Türk yetkililerle kabul edilebilir bir çözüm için görüşmeler yaptığı belirtildi.

Açıklamada, "Ancak Türkiye'nin yaptırım uygulayacağına dair tehdidinin makul bir çözüm arayışını imkansızlaştırdığı" ileri sürüldü ve "Bunun üzerine Hollanda'nın iniş iznini iptal ettiği" kaydedildi.

Hollanda'nın olayların gelişiminden üzüntü duyduğu ve Türkiye ile diyalogda kararlı olduğu ifade edilen açıklamada, "Hollanda ve Türkiye arasında dostça bir ilişki var. Bu çerçevede kabul edilebilir bir çözüm arandı." ifadesine yer verildi. 

"İPTAL EDİLİRSE YAPTIRIMIMIZ AĞIR OLUR"
Çavuşoğlu, bugün Hollanda'ya yapacağı ziyarete ilişkin olarak da "Türkiye Cumhuriyeti'nin dışişleri bakanı gidecek. 'Yok uçuş iznini iptal ederiz. yok onu yaparız'. İnanamıyorsunuz değil mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin dışişleri bakanını böyle tehdit ediyorlar. Ben de 'ben geleceğim' dedim. Rotterdam'a bugün gideceğim. Bunlar, faşizan uygulamalar. 2. Dünya Savaşı öncesine gidiyor Avrupa." değerlendirmesinde bulundu.

"Size gelmeyin demelerine rağmen siz gidiyorsunuz" değerlendirmesi için Çavuşoğlu, "Ben gidiyorum. Benim gitmemden dolayı tansiyon artacaksa artsın. Benim gitmemin ne zararı var onlara? Dışişleri Bakanıyım, istediğim yere gidebilirim." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş iznini iptal eden Hollanda'ya seslendi ve şunları söyledi:

"Dışişleri Bakanımız Hollanda'da vatandaşlarımızla buluşma programına gidecekken kendisine 'uçuşa yasak' haberi geldi. Düşünün, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek, Hollanda 'uçuşa yasak' notasını geçiyor. Hollanda, bir sıçrarsın, iki sıçrarsın ama bilesin ki oradaki benim vatandaşlarım sizin tezgahınızı bozacaklar 16 Nisan'da. İstediğiniz kadar baskı yapın, istediğiniz kadar teröristleri ülkenizde besleyin, büyütün, bunların hepsi size ters olarak dönecek ve bunlara yönelik şüphesiz ki 16 Nisan'dan sonra bizler uygulamalarımızı başlatacağız. Bizler sabırlıyız. İşte şu anda Bağcıların insanları, buradan Hollanda'ya notasını veriyor. Sen istediğin kadar Dışişleri Bakanımızın uçağını kaldırma, bundan sonra senin uçakların bakalım Türkiye'ye nasıl gelecek? Tabi burada ben diplomasiyi konuşuyorum, yoksa vatandaşların seyahatini değil, o ayrı bir konu ve bunların değerlendirmesini ona göre yapacağız. Bunlar ne siyaset biliyor, ne uluslararası diplomasi nedir bunu biliyor. Bunlar bu kadar ürkek, bu kadar korkak. Bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist. Bunu böyle biliniz."

Hollanda, Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (110)

Siyset ~ 1 yıl önce
Sayin cavus oglu bu tatsizliga son verin artik hic uzatmaya gerek yok dunyada bir iki devletin disinda gercek dostumuzyoktur. Iste islam ulkesi iran Vatandaslarina sesleniyor turkiyeye gitmeyin diyor iran daha dun bir cok devlet ambargo kuymustu bis kactane ucak verdik parca verdik bakimlarini biz ustlendik , yaziklar olsun bukadar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ggg ~ 1 yıl önce
Olay gene Rusya olayına dönmesinde:-(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 1 yıl önce
ben kendi ulkemde istemiyorum bu adami ve onun dusunce yapisinda olanlari... elin hollandalisida niye istesin.. hayde baska kapiya, git mitingini suriyede yap

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilim ~ 1 yıl önce
Bilimden uzak kalındığında sonuç kacınılmaz oluyor. Üniversitelerinde bilimsel. Eğitimi olmayan ülkeler çalkantılarıyla devam ederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000