10 Aralık 2009, Perşembe 07:34:25

Hindistan kendi uçağını yaptı

Hindistan'ın ilk yerli savaş uçağı ilk deneme uçuşunu gerçekleştirdi. Deniz Kuvvetlerine ait bir üs'te gerçekleştirilen deneme başarıyla tamamlandı...
  • Bu uçağı Fransa desteği ile ürettiler ayrıca Rusya ile PAK-FA projesini ortak yürütüyorlar yakında F-22 uçaklarına rakip olabilecek uçakları kullanan 2 ülkeden birisi olacaklar
  • Curryler bu isi söktü ama kim var arkasinda Ingiltere bunun nedeni var o bölgeyi kontrole alacak. Bizde böyle birseyler yapsak iyi olur.
  • papua yenigine uçak yapar bizde gidip oradan satın alırız bu kafayla :))
  • 1980 li yılların başında Rusya büyük ekonomik sıkıntıya girmişti. Türkiye de kendisini toprlamaya çalışıyordu.Bu sırada bedeli yüksek olsada ne yapıp edip Sukhoi veya Mikoyan-Gurevich fabrikasının kopyalarını ülkeye taşımalıydık. Bu uçakların geliştirilmesini sağlayabilirdik ve şu anda iyi bir jet savaş uçağı sahibi / üreticisi olurduk.

Tejas, Hindistan Havacılık Şirketi tarafından geliştirilen ilk yerli supersonik savaş uçağı.

Uçağın deniz va hava kuvvetlerine özgü versiyonları bulunuyor. Ülkede üretilen 4 uçak, savaş pilotları tarafından sıkı denemelere tabii tutuldu.

Denemeleri başarıyla gerçekleşen Tejas, Hindistan Hava kuvvetlerinde ihtiyaç duyulan büyük bir boşluğu kapatacak.

Hindistan, Ocak 2011'de dört, 2012 ve 2013'de de 16 uçağı daha piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Yerli kaynaklarla üretilen Hindistan yapımı ilk uçak gemisi de 2011 yılına kadar tamamlanacak.

Hindistan Savunma Bakanlığı 1990 yılından bu yana 200'e yakın Rus yapımı MiG serisi uçağın düşmesi üzerine yerli uçak üretimi projesine ağırlık verdi.

Dünyadaki en büyük silah ithalatçısı ülkelerden biri olan Hindistan, Sovyet yapımı silahların geliştirilmesi için gelecek 5 yılda savunma sanayiine 30 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Hindistan kendi uçağını yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uçağı Fransa desteği ile ürettiler ayrıca Rusya ile PAK-FA projesini ortak yürütüyorlar yakında F-22 uçaklarına rakip olabilecek uçakları kullanan 2 ülkeden birisi olacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Curryler bu isi söktü ama kim var arkasinda Ingiltere bunun nedeni var o bölgeyi kontrole alacak. Bizde böyle birseyler yapsak iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
papua yenigine uçak yapar bizde gidip oradan satın alırız bu kafayla :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1980 li yılların başında Rusya büyük ekonomik sıkıntıya girmişti. Türkiye de kendisini toprlamaya çalışıyordu.Bu sırada bedeli yüksek olsada ne yapıp edip Sukhoi veya Mikoyan-Gurevich fabrikasının kopyalarını ülkeye taşımalıydık. Bu uçakların geliştirilmesini sağlayabilirdik ve şu anda iyi bir jet savaş uçağı sahibi / üreticisi olurduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000