11 Temmuz 2008, Cuma 07:38:47

"Hiç birşey beni uçmaktan vazgeçiremez!"

Sakarya'da yamaç paraşütü yapan amatör sporcu Metin Aral(35) rüzgarın bir anda kesilmesiyle dengesini kaybederek çalılıklara takıldı. Kazanın ardından sporcu yeniden uçtu.

Aral, ''Rüzgarın birdenbire kesilmesi nedeniyle dengem bozuldu, aşağı düştüm ve çalılıklara takılmam nedeniyle kazayı hafif sıyrıklarla atlattım'' dedi.

Serdivan ilçesine bağlı Kırantepe'de yamaç paraşütü yapan Aral, 2 yıldır amatör olarak yamaç paraşütü yaptığını belirtti. İstanbul Bayrampaşa ilçesinde çorap ticareti yaptığını söyleyen Aral, yamaç paraşütü yapmayı sevdiğini belirterek şunları kaydetti: ''Bu bölgenin bu spor için çok uygun olduğunu duydum. Daha önce de burada uçtum. Her şey iyi gidiyordu. İnişe geçerken rüzgar aniden kesildi. Çok yüksekte değildim Allah'tan. Aniden rüzgar kesilince paraşüt öne dalıyor. Öne dalınca da yere inmek zorunda kalıyorsunuz. Aslında daha dik yamaç olsa takılmazdım ama kendimi ağaçlardan kurtaramadım.''

Yamaç paraşütü yapmanın tehlikeli bir hobi olduğunu anlatan Aral, ''Daha önce de Kırantepe'de uçmuştum, burada 4'üncü uçuşum. Yaz kış uçuyoruz. Uçmak için çok güzel bir yer. Bu spora 25 yıldan beri merakım vardı. O zaman bu spor bu kadar gelişmemişti. Daha sonra bu sporu yapanları gördüm ve eğitimini aldım.Hiç bir şey beni uçmaktan vazgeçiremez " diye konuştu.

"Hiç birşey beni uçmaktan vazgeçiremez!"

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000