20 Aralık 2012, Perşembe 08:53:07

HİÇ BİR UÇUŞ BU KADAR TARTIŞILMAMIŞTI!

Haliç’ten Mogan Gölü’ne yapılması düşünülen uçak seferleri için “Bu işler oldu bittiye getirilmez” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı Mogan’dan vazgeçmeyeceklerini söyledi.
  • Ankara rahat olsun yazın izmire,bozcaadaya uçamadılar ankaraya hiç gelemezler.
  • kugulu parka insin bence ucak. orda da göl var.
  • Genclik parkindaki suya insin.
  • Bu sefer baslasin 3 gun sonra iptal olacak zaten. Golbasi belediye baskani rahat olsun. Kirk yilin basi pirpir ucak inmekle de dogal hayata bi zarar gelmez. Haberi okuyan jumbo jetler inip kalkacak zanneder golbasina. Bu arada Ankara'nin boyle fantezi islerle vakit kaybetmemesi gerek. Adam gibi direk dishat cikis yok. Alamanci ve haci tasiniyor habire. Londra paris isteriz.

İstanbul Haliç’ten Mogan Gölü’ne başlatılacak uçak seferleri için “Zaman kazanmayı hesap ederlerken Gölbaşı’nın neler kaybedeceğini de hesaplamalılar” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, “Bu işler oldu bittiye getirilmez” ifadesini kullandı. Haliç’ten Mogan Gölü’ne düzenlenmesi düşünülen deniz uçağı seferleri, göldeki doğal yaşamı bitireceği endişesiyle doğal hayatı koruma dernekleri, çevreciler ve kuş fotoğrafçıları tarafından büyük tepki görürken Başkan Odabaşı’nın da tepkisini çekti. Odabaşı, şunları söyledi:

MOGAN'I KAYBETMEYELİM

“Konuyla ilgili bize resmi bir bilgi gelmedi. Kamuoyunda yer alan bilgilere sahibiz. Zannedersem amaç iş adamlarının Ankara-İstanbul uçuşlarında zaman kaybetmeden işlerini halletmeleri. İş adamlarının zaman kaybını önlemek için böyle bir proje yapılıyor ama proje ile de Gölbaşı ve Mogan neler kaybedecek bunları da düşünmek göz önünde bulundurmak lazım. Zaman kazanmak isterken Mogan’ı kaybetmeyelim.

BAKANLIĞIMIZ HASSAS DAVRANACAKTIR

Eğer bu proje göle ve göldeki canlılara zarar verecekse bunları hesap etmek lazım. Gölbaşı için getirisi mi olacak, ne getirisi olacak, bunların iyice gözden geçirilmesi lazım. Bizim gölü kaybetmek gibi bir niyetimiz olamaz, göllerimizden vazgeçemeyiz. Bu işler oldu bittiye getirilmez. Gölle ilgili yetki Çevre Bakanlığı’mızda, herhalde bakanlığımız da bu konuda hassas davranacaktır.”

HİÇ BİR UÇUŞ BU KADAR TARTIŞILMAMIŞTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ankara ~ 5 yıl önce
Ankara rahat olsun yazın izmire,bozcaadaya uçamadılar ankaraya hiç gelemezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbullu ~ 5 yıl önce
kugulu parka insin bence ucak. orda da göl var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Indi indi... ~ 5 yıl önce
Genclik parkindaki suya insin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacma isler ~ 5 yıl önce
Bu sefer baslasin 3 gun sonra iptal olacak zaten. Golbasi belediye baskani rahat olsun. Kirk yilin basi pirpir ucak inmekle de dogal hayata bi zarar gelmez. Haberi okuyan jumbo jetler inip kalkacak zanneder golbasina. Bu arada Ankara'nin boyle fantezi islerle vakit kaybetmemesi gerek. Adam gibi direk dishat cikis yok. Alamanci ve haci tasiniyor habire. Londra paris isteriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000