01 Ekim 2011, Cumartesi 07:30:30

HEZARFEN DERGİSİ YAYINDA...

Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu öğrencilerinin oluşturduğu Türkiye Sivil Havacılık Öğrenci Birliği tarafından hazırlanan Hezarfen adlı Türkiye'de ki tek havacılık öğrenci dergisi yayınlandı...
  • tebrikler hepinize özellikle dünyalar yakışıklısı doğukan'a
  • Havacılık sektörü adına güzel bir haber bence... burada reklam alamadı kapandı, efenim bunlardan çok var gibi yorumlar dikkatimi çekti... unutmayalım ki bu bir öğrenci örgütlenmesinin icraatı olaya bu yönünden bakalım lütfen.. bu bakımdan gerçekten orjinal bir iş.. bu gençler oturup illa ders çalışalım, okulu bitirip para kazanmanın yollarına bakalım demeden alanlarında birşeyler ortaya çıkarabilmek adına zaman harcamışlar, çalışmışlar.. bence tebrik edilmeyi hak ediyorlar.
  • Ortada bir emek söz konusu ilk olarak görülüyor demek ki diğerlerinden daha iyi reklam yapılıyor. Daha yolun başında olan arkadaşlar dergiyi çıkartanlar ileriki sayılarda dahada kaliteli daha profesyonel olucaklarına inancımız tam. Eleştiri tabi yapılır ama boş mühalefete gerek yok tek kelimeye takılı kalınmamalıdır. Birlikten kuvvet doğar.
  • Eleştirilmek güzel şey. Fakat insanların bu kadar basit düşünmelerine anlam veremiyorum. Neymiş zaten dergi çıkıyormuş. Arkadaşlar biz bu dergi sayesinde Sivil Havacılık Genel Müdürü ile görüştük. Bakanlarımızla görüşüyoruz. Sektördeki bir çok ünlü isim ile görüşüyoruz. Tamam hatalarımız oldu fakat bu derginin bize kazandırdığı o kadar güzel şeyler var ki. Siz istediğiniz kadar olumsuz yorum yapın umrumuzda değil. Bizi geliştirecek bütün yorumlara açığız. Fakat bize basit düşünceler ile gelmeyin. Biz Türkiye'de önemli başarılara imza atmış bir ekibiz. Allah utandırmasın yolumuza gayet başarılı bir şekilde devam ediyoruz ve edeceğiz. Ve unutmayın Virgin Atlantic'in sahibide yıllar önce dergi çıkararak kendisini geliştirmiş.......
İlk sayısını Kartepe Belediyesi desteği ile çıkartan öğrenciler Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a gerçekleştirdikleri teşekkür ziyaretinde dergi ile havacılık sektörünü tanıtmayı hedeflediklerini belirterek projeleri ile Kartepe'nin gençlerini uçurmayı planladıklarını dile getirdiler. 
 
Kartepe'nin turizm alanında gelişimi ve değişiminde gençlere önemli görevler yükleyen Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, bu yönde kendisine iletilen talepleri olumlu karşılamakta. Bu taleplerden biri de, KOÜ Arslanbey Yerleşkesi'ndeki Sivil Havacılık Yüksek Okulu öğrencilerinden geldi. Türkiye Sivil Havacılık Öğrenci Birliği üyesi Kartepeli genç havacıların Türkiye'deki ilk havacılık öğrenci dergisini çıkartma talebine olumlu yanıt vererek destek olan Kartepe Belediyesi sayesinde Hezarfen adlı dergi yayınlandı. Hezarfen adlı dergiye verdiği destek için teşekkür ziyaretinde bulunan Doğukan Yavuz, Ahmet Güldü, Emre Sarıca, Hasine Kekeç ve Niyazi Ulusoy Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ı makamında ziyaret edip derginin ilk sayısını hediye etti. 
 
Gençlere verdiği desteğin meyvesini gören Başkan Karabalık gençleri tebrik etti. Hezarfen Dergisi İmtiyaz Sahibi Doğukan Yavuz da, "Sizlerin desteği ile ilk sayısını çıkarttığımız Hezarfen Dergisi ile milletimizin tarihte havacılık adına neler yaptığını tüm takipçilerimize anlatmak ve geçmişte göstermiş olduğumuz başarılarımızı yeniden yapabileceğine vurgu yapmaktı. Derginin yayınlanması dışında birlik olarak çeşitli program ve etkinliklere de imza atmak istiyoruz" dedi. Özellikle gençlere yönelik Kartepe'de yamaç paraşütü yapılabilmesi için eğitim programları yanı sıra Kartepe gençlerini uçmasına imkan sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade ettiler. 
 
Belediye olarak ilçenin turizm alanında gelişimini sağlayacak çalışmalarda gençlerin azmini görmekten memnunluk duyduğunu belirten Başkan Karabalık, "Gençlerimizdeki bu ışığı görünce ülkemizde yerli uçakların da yapılabileceğini düşünmekteyim. Bizlerde Kartepenin eşsiz doğa güzelliklerine sahip arazi koşulları nedeniyle havacılık sektöründe hizmet verecek projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kartepe'de yamaç paraşütü yapılabilmesi için Türk Hava Kurumu yetkilileri inceleme yaparak vereceği oluru beklemekteyiz. Bu ve benzeri projelerin gerçekleştirilmesinde Üniversite gençlerinin fikirlerini önemsiyor ve dikkate alıyoruz" dedi.

İstikbal Göklerdedir atasözünü hatırlatan Başkan Karabalık, "İstikbal gençlerle göklerdedir" diyerek havacılık öğrencilerine verdiği desteğin süreceğini de ifade etti. Ziyarette gençler devlet büyüklerinin düşüncelerini topladıkları anı defteri için başkandan fikirlerini de aldılar.
HEZARFEN DERGİSİ YAYINDA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
tebrikler hepinize özellikle dünyalar yakışıklısı doğukan'a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Havacılık sektörü adına güzel bir haber bence... burada reklam alamadı kapandı, efenim bunlardan çok var gibi yorumlar dikkatimi çekti... unutmayalım ki bu bir öğrenci örgütlenmesinin icraatı olaya bu yönünden bakalım lütfen.. bu bakımdan gerçekten orjinal bir iş.. bu gençler oturup illa ders çalışalım, okulu bitirip para kazanmanın yollarına bakalım demeden alanlarında birşeyler ortaya çıkarabilmek adına zaman harcamışlar, çalışmışlar.. bence tebrik edilmeyi hak ediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ortada bir emek söz konusu ilk olarak görülüyor demek ki diğerlerinden daha iyi reklam yapılıyor. Daha yolun başında olan arkadaşlar dergiyi çıkartanlar ileriki sayılarda dahada kaliteli daha profesyonel olucaklarına inancımız tam. Eleştiri tabi yapılır ama boş mühalefete gerek yok tek kelimeye takılı kalınmamalıdır. Birlikten kuvvet doğar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eleştirilmek güzel şey. Fakat insanların bu kadar basit düşünmelerine anlam veremiyorum. Neymiş zaten dergi çıkıyormuş. Arkadaşlar biz bu dergi sayesinde Sivil Havacılık Genel Müdürü ile görüştük. Bakanlarımızla görüşüyoruz. Sektördeki bir çok ünlü isim ile görüşüyoruz. Tamam hatalarımız oldu fakat bu derginin bize kazandırdığı o kadar güzel şeyler var ki. Siz istediğiniz kadar olumsuz yorum yapın umrumuzda değil. Bizi geliştirecek bütün yorumlara açığız. Fakat bize basit düşünceler ile gelmeyin. Biz Türkiye'de önemli başarılara imza atmış bir ekibiz. Allah utandırmasın yolumuza gayet başarılı bir şekilde devam ediyoruz ve edeceğiz. Ve unutmayın Virgin Atlantic'in sahibide yıllar önce dergi çıkararak kendisini geliştirmiş.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000