14 Ağustos 2015, Cuma 09:47:44

Her 5 kontrolörden 1'i ölümcül hata yapıyor

Amerikan Federal Havacılık Dairesi’nin NASA’ya yaptırdığı araştırmada ABD’de her beş hava trafik kontrolöründen biri ölümcül hatalar yapıyor.
  • Ülkemizde hava trafik ünitesi Anonim Şirket haline getirilip ,Kontrolörlere ödenen tavan maaş ücreti ve çalışma şartları devlet memuru ölçüsü kıskacından kurtarılmalı....
  • Tahmin etmeme bile gerek yok
  • Ne izlediğimizi merak ediyosun dimi? Gel beraber izleyelim=))
  • bilgisayarda telefonda yaramaz videolar izliyorlar

NASA'nın yaptığı araştırmada hava trafik kontrolörlerinin fazla çalışma nedeniyle tehlikeli hatalar yaptığı belirtildi. Araştırmaya katılan her beş hava trafik kontrolöründen biri, iki uçağı havada çok yakın mesafeye getirmek gibi, bazı ölümcül hatalar yaptıklarını söyledi.

Araştırmaya katılanların yarısı ise hataların aşırı yorgunluktan ileri geldiğini belirttiler. Araştırmada, hava trafik kontrolörlerinin günde ortalama olarak altı saatten az uyudukları saptandı.

Gece vardiyasında çalışanların ise ortalama üç saat uyudukları ortaya çıktı. Çalışanların en sevdikleri vardiya ise, üç gün izinli olabilmek için beş kez sekiz saatlik vardiyanın, dört iş gününe sıkıştırılması olduğu saptandı. Federal Havacılık Dairesi’nin yaptırdığı araştırmanın dört yıl boyunca gizli tutulduğu belirlendi.

Her 5 kontrolörden 1'i ölümcül hata yapıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

adımopter ~ 3 yıl önce
Ülkemizde hava trafik ünitesi Anonim Şirket haline getirilip ,Kontrolörlere ödenen tavan maaş ücreti ve çalışma şartları devlet memuru ölçüsü kıskacından kurtarılmalı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Tahmin etmeme bile gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ne izlediğimizi merak ediyosun dimi? Gel beraber izleyelim=))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
bilgisayarda telefonda yaramaz videolar izliyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000