12 Kasım 2012, Pazartesi 09:35:46

HEM ÇALIŞ HEM PİLOT OL

Er-ah uçuş okulu, çalışan öğrencileri rahata kavuşturacak %75 uzaktan eğitim modelini hayata geçirdi. Böylelikle pilotluk hayali kuranlar için, hem eğitimini hem işini aksatmadan pilot olabilme yolu açıldı.
  • Meyve veren ağaç taşlanır. Şu an Türkiye'de tek e-kitapla ATPL eğitimi veren, ezbere değil öğrenmeye yönelik öğrencisi zorlayan ve motive eden, G1000 uçakları ve filosu kadrosu ile yabancı öğrencilere eğitim verme kabiliyeti olan bir okuldur. Kimse bu okulu görmeden, ziyaret etmeden eleştirmesin. Ayrıca uzaktan eğitim konusunda da %75 yetkiyi alan Tek Okuldur. bu sistemde gerçek anlamda eğitim verilir. Sözlü ve yazılı sınavlardan geçen kişiler o dersi geçmiş sayılır ve SHGM de sınavlara girmeye hak kazanır. Herkes bu sıralardan geçmiştir. Kimse kimseyi küçümsemesin, zamanı gelince herkes tecrübeye ulaşacaktır.
  • Peki fiyat ve ödeme koşulları konusunda bilgi verebilirmisiniz?
  • Bu işi dünyada pilot olabilmişlerin yüzde doksanından fazlası bu şekilde yapmıştır. kaldıki 15 bin kusur soruyu ezberlemek yetmiyor hepsini ezberleyerekde yapamassın!! yeri geliyor harita acıyorsun hesap yapıyorsun.. birde bu atpl e çalıştığın kadar ( ezber yada farklı bir yok ) kpss ye çalışsa bi insan inanın bana en azından biryerlere atanıcak kadar puan alabilir!! keşke bu sektörde Turk pilot karşıtı yorum yapan arkadaşların çalıştığı sektörede yabancı iş alımı yapılsa kendiside işsiz kalsa..
  • Katılıyorum.Şu anda işsiz TRI kaptan bile var; değil ki 200 saatle iş bulasın.

Türkiye’nin en prestijli uçuş okullarından Antalya merkezli  Er-Ah Uçuş Okulu, dünyada birçok uçuş okulu tarafından kullanılan uzaktan eğitim modelini  hayata geçirerek Türkiye’de bir ilke imza attı.

Uzaktan eğitim modelinde pilotaj eğitimi alan öğrenci, 7 aylık eğitim süresince sadece 33 gün eğitime gelecek, diğer günlerde ipadinden PADPILOT uygulamasıyla derslerine çalışacak.

SHGM tarafından %75 uzaktan %25 yerinde eğitime ilişkin yetki alan ve 10 Aralık 2012 tarihinde yeni dönem uzaktan ATPL teorik bilgi kursu eğitimini başlatacak olan Erah Uçuş Okulu’nun kullandığı eğitim sistemi PADPILOT,  kolaylıkla ipade yüklenebiliyor.  ATPL teoriye ilişkin 14 dersin tamamı konu anlatımlı soru bankası ve ders bitimlerinde ara sınavları barındıran bu sistemin öğrencilere birçok avantajı bulunuyor.

Uzmanlar, uzaktan pilotaj eğitiminin avantajlarını şöyle sıralıyor:

-Toplam 3 modülden oluşan sistemin her modülü yaklaşık iki buçuk ay sürüyor. Her modül sonunda öğrenci sınavlara girmeye hak kazanıyor.

- Öğrenciler uzaktan eğitim aşamasındayken PIC (Yalnız uçuş)olarak adlandırılan ‘’Sorumlu Pilot Uçuşlarını da yaparak hem vakit kazanıyor hem de uçuşa ara vermedikleri için öğrenilenlerini tekrar edebiliyor.

- Uzaktan eğitim sayesinde Eğitim 14-16 ayda bitirilebiliyor.

- Hem çalışıp hem de pilotaj eğitim almak isteyenler için toplamda sadece 33 gün yerinde eğitim zorunluluğu olması nedeniyle yıllık izinle bile derse katılım sağlanabiliyor.

- Ders devam zorunluluğu tek seferde 33 gün olarak planlanmadığı için,12,11 ve 10 gün olarak 2 buçuk ayda bir planlandığı için devamlılık konusunda öğrenciler çok zorlanmıyorlar.

- Okulda oluşturulan uzaktan eğitim sınıfı ile isteyen öğrenci istediği zaman sınıfta çalışıp takıldığı konuları anında öğretmenleri ile çözüme kavuşturabiliyor.

- İnternet olan her yerde çalışan bir sistem olması sebebiyle öğrenciler her boşluğu değerlendirebiliyor.

HEM ÇALIŞ HEM PİLOT OL