22 Ekim 2011, Cumartesi 07:39:41

HELİPORTLAR İHALEYE ÇIKIYOR

Kastamonu'da 5 ilçe merkezine yapılması planlanan heli­kopter pistlerinin yerlerinin belirlenmesinin ardından 3 Kasım'da ihaleye çıkılacak...
  • Tamamıyla yöneticinin kendine yedirememe duygusu. -Baskanim biz her tarafı telledik, heryerde nöbetçi var bunlar havadan geliyor. +Kimmiş onlar? Çıkarttırın dışarı. Olay tam anlamıyla bu kadar basit. Amacı ister insan kurtarmak olsun ister başka ordaki yöneticinin kişisel sorunlarından dolayı turkiyede bu şekilde sayısız sorun yaşanıyor.
Kastamonu merkez başta olmak üzere 4 ilçeye daha yapılacak heliportların yerlerinde yapılan inceleme sonunda, pistlerin oluşturulacağın bölgelerin meteorolojik verileri dahil her yönüyle helikopter­lerin iniş ve kalkışma uygun olduğunun tespit edilmesiyle ihaleye çıkılıyor.

Heli­portların yapımıyla ilgili Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan komisyon, Kastamonu merkezindeki helikopter pis­tini, Polis Meslek Yüksek Okulu Kampusu'nun içeri­sinde belirledi. Tosya'da yapılacak olan pistin yeri Yazıçam, Cide'de liman bölgesi, Azdavay'da ise çiftlik çayırı olarak belirlendi. İnebolu'daki incelemelerde ise pist alanının uygun yer olmadığı için beklemeye alındı ve ihale sürecine de katılmadı. Heliportların yer seçimi­ni, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Heliport Yapım İşletme Yönetmeliği'ne uygun olarak yapmaya çalışan komisyon, yer seçimi konu­sunda oldukça hassas davranırken heliport alanlarının harita çalışmalarını, pist­lerin yapılacağı alanların to­pografyalarını da oluşturdu ve Meteoroloji Müdürlüğü'nden 20 yıllık rüzgar, ya­ğış verileri de istenerek de­ğerlendirmeler hazırlandı. Ko­misyon tarafından seçilen heliport yerlerini inceleyen teknik ekip, yer seçiminde her hangi bir sorun olmadı­ğını belirlerken, pistlerin ya­pım işlerine başlanabilmesi için oluşturulan rapor, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne gönderilerek yapım izni­nin çıkmasının beklenildi.

Sivil Havacılık Genel Mü­dürlüğü'nden gelen heyete komisyon tarafından yerleri seçilen heliport alanları gös­terilerek teknik incelemesi yapıldı. Teknik heyet yapıla­cak pist yerlerinin heliport yapım işletme yönetmeliğine göre bir sakıncası olmadığını belirterek yapılmasında sakınca görmedi. Bunun üzerine ihale hazırlıklarına başlayan Kastamonu İl Özel İdaresi Plan ve Proje Müdürlüğü, İnebolu ilçesi hariç diğer heliport yerlerinin yapım ihalesini tamamladı.

Buna göre, 3 Kasım Perşembe günü saat 10.00'da Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İhale Komisyon Toplantı Salonunda helikopter yerlerinin ihalesi yapılacak.
 
İhaleyi kazanacak firmaya 10 gün içerisinde yer teslimi yapacak olan Kastamonu İl Özel İdaresi, heliport alanlarının yapım işinin 60 gün içerisinde bitirilerek teslim edilmesini istiyor.
HELİPORTLAR İHALEYE ÇIKIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Tamamıyla yöneticinin kendine yedirememe duygusu. -Baskanim biz her tarafı telledik, heryerde nöbetçi var bunlar havadan geliyor. +Kimmiş onlar? Çıkarttırın dışarı. Olay tam anlamıyla bu kadar basit. Amacı ister insan kurtarmak olsun ister başka ordaki yöneticinin kişisel sorunlarından dolayı turkiyede bu şekilde sayısız sorun yaşanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000