10 Mart 2017, Cuma 16:02:20

Helikopterin düşüş anı görüntülendi

Bugün öğle saatlerinde Beylikdüzü TÜYAP yakınındaki kuleye çarparak düşen Eczacıbaşı'na ait helikopterin düşüş anı görüntülendi.
  • Arapça niyyet kelimesinden gelir. "Bir şeyi önceden düşünüp istemek" diye bir anlamı vardır. Her dilde farklı ifade edilse de Öz Türkçemizde Murat olarak kullanımı da vardır. Kast ise hukuki karşılığıdır. Hukukta kanunca suç kabul edilen bir şeyi yapmaya niyetlenmek kasıtlı fiile girer ki bunun yaptırımı daha ağır olur. Bazı yorumları okuyunca vatandaşlarımızın akıl yaşı ortalamasının 8 olduğunu iddia edenleri haklı görüyorum. Aklı-Selim düşünebilenler ne kadar az ki bu akıl yaş ortalamasını ancak 8' e çıkarabilmişler. Toplumdan onları da alın, geriye sadece okuyabilen yazabilen ama okuyup yazdığının ne anlama geldiğini bilmeyen 6-7 yaş akıl grubu insanlar kalır. Bu ülkede durum bu işte. Bu pilotlar sabahın köründe yataklarından kalkıp İstanbul trafiği ile boğuşarak Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçip, o helikoptere 5 kişiyi daha alarak kasıtlı olarak mı o kuleye çarptılar? Yapmayın, bu kadar art niyetli olmayın. Onların da ailesi, sevdikleri sevenleri yaşama arzuları yokmuydu?
  • Kulede çarpma izi yokmuş ; Ne olacak şimdi çok bilmişler !!!
  • Şehadet mertebesine ulaşan yiğit kardeşlerime Allahtan rahmet diliyorum.
  • İlk bulgulara göre %99 pilotaj hatası görünüyor. Yoğun sis varken ne cesaret bu sevgili kaptanım?

Beylikdüzü TÜYAP yakınındaki kuleye çarparak düşen Eczacıbaşı'na ait helikopterin düşüş anı görüntülendi.

Bölgeyi gören akaryakıt istasyonu kamerasına yansıyan görüntüde uçağın kuleye çarptıktan sonra düşüş anı kayıtlara geçti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu uzmanlarının, incelemelerde bulunmak üzere kaza yerine gönderildiği belirtildi.

İşte helikopterin düşüş anı;

Helikopterin düşüş anı görüntülendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Niyet ~ 1 yıl önce
Arapça niyyet kelimesinden gelir. "Bir şeyi önceden düşünüp istemek" diye bir anlamı vardır. Her dilde farklı ifade edilse de Öz Türkçemizde Murat olarak kullanımı da vardır. Kast ise hukuki karşılığıdır. Hukukta kanunca suç kabul edilen bir şeyi yapmaya niyetlenmek kasıtlı fiile girer ki bunun yaptırımı daha ağır olur. Bazı yorumları okuyunca vatandaşlarımızın akıl yaşı ortalamasının 8 olduğunu iddia edenleri haklı görüyorum. Aklı-Selim düşünebilenler ne kadar az ki bu akıl yaş ortalamasını ancak 8' e çıkarabilmişler. Toplumdan onları da alın, geriye sadece okuyabilen yazabilen ama okuyup yazdığının ne anlama geldiğini bilmeyen 6-7 yaş akıl grubu insanlar kalır. Bu ülkede durum bu işte. Bu pilotlar sabahın köründe yataklarından kalkıp İstanbul trafiği ile boğuşarak Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçip, o helikoptere 5 kişiyi daha alarak kasıtlı olarak mı o kuleye çarptılar? Yapmayın, bu kadar art niyetli olmayın. Onların da ailesi, sevdikleri sevenleri yaşama arzuları yokmuydu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 1 yıl önce
Kulede çarpma izi yokmuş ; Ne olacak şimdi çok bilmişler !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Utanırsın sonra ~ 1 yıl önce
Kulede yok zaten... Raporu bekle... Sonra da o çok bilmişler lafını münasip şekilde değerlendir...
A.Ç ~ 1 yıl önce
Şehadet mertebesine ulaşan yiğit kardeşlerime Allahtan rahmet diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotaj ~ 1 yıl önce
İlk bulgulara göre %99 pilotaj hatası görünüyor. Yoğun sis varken ne cesaret bu sevgili kaptanım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 1 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Egitim ~ 1 yıl önce
Cesaret degil bi tanem.egitim ve yuksek teknoloji.sana agir konular.okey masana geri don sen.zorlama kendini.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000