30 Mart 2009, Pazartesi 13:18:14

Helikopter kazasında son acı haber de geldi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinde bulunan İsmail Güneş'in de cesedi bulundu...
  • Türkiyem de yetişmiş elemanın değeri bilinmemekte, yetişmiş eleman 43-45 yaşında emekli edilmekte ve olayları dışarıdan izleyip yorum yapmakta.Dünyada yetişmiş elemanlar bu kadar ucuz harcanmamaktadır.Bence sistem yeniden gözden geçirilmeli ve uzmanlaşmış kadro bu kadar ucuz harcanmamalıdır.Adam emekli olduysa emekli edersin fakat özel bir kanun maddesiyle işine devam ettirirsin.O uzman kişinin yerine yetiştireceğin eleman da tam bu işi kavramışken emekli olacak.Bunun sonu yok.Bu işe çözüm bulmak da siz büyüklerimize düşmektedir.
  • uygar ülkeler yaşadıkları böyle olaylardan ders çıkararak bazı usuller geliştiriyorlar .sonunda ortaya bu işlerin nasıl yapılması gerektiğini gösteren" kural kitapları"yayınlanıyor.diğer ülkeler bu kitapları inceleyip kendilerine adapte ediyor ve bu kuralları uygulayacak profösyonel ekipler oluşturuyorlar.görev bu ekiplere veriliyor ve bundan sonra hiç bir AMATÖR yapılacak işlere BURNUNU SOKMUYOR.bizde ne olduğunu merak dahi etmiyorum.rezalet bütün çıplaklığı ile ortada.yazık ! yetişmesi yıllara mal olmuş bir çok vatan evladı bu hödüklerin elinde yok olup gidiyorlar.kazalarda son üç yılda kaybettiğimiz insanlarımızı hatırlayın lütfen.sabır ama nereye kadar.....
  • 112 Elemanı ne yapsın.Asıl suçlular gerekli eğtimi vermeyip.Sistemi yalan yanlış çalıştıranlar.Bu işler Dünyamızda biz yaptık oldu ile olmuyor.Biz yeni başladık.Avrupalı ,Amerikalı bu işi 50 yıla yakındır yapıyor.Hiç bir şey bilmiyorsanız filmlerdede mi görmediniz acil servislerin nasıl çalıştığını.Aklımıza başımıza toplamamız lazım.
  • Türkiyede idam cezası varmı yokmu ölen gazeteci arkadaşa soralım neder acaba?

Kahramanmaraş'ta düşen ve Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş'in cesedinin de bulunduğu haberi geldi.

Alınan bilgiye göre, Güneş'in cesedi üzeri karla örtülü bir şekilde, enkaz yerinden 500-600 metre uzakta bir kaya kovuğunda Jandarma Timleri tarafından bulundu.

Helikopter kazasında son acı haber de geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Türkiyem de yetişmiş elemanın değeri bilinmemekte, yetişmiş eleman 43-45 yaşında emekli edilmekte ve olayları dışarıdan izleyip yorum yapmakta.Dünyada yetişmiş elemanlar bu kadar ucuz harcanmamaktadır.Bence sistem yeniden gözden geçirilmeli ve uzmanlaşmış kadro bu kadar ucuz harcanmamalıdır.Adam emekli olduysa emekli edersin fakat özel bir kanun maddesiyle işine devam ettirirsin.O uzman kişinin yerine yetiştireceğin eleman da tam bu işi kavramışken emekli olacak.Bunun sonu yok.Bu işe çözüm bulmak da siz büyüklerimize düşmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
uygar ülkeler yaşadıkları böyle olaylardan ders çıkararak bazı usuller geliştiriyorlar .sonunda ortaya bu işlerin nasıl yapılması gerektiğini gösteren" kural kitapları"yayınlanıyor.diğer ülkeler bu kitapları inceleyip kendilerine adapte ediyor ve bu kuralları uygulayacak profösyonel ekipler oluşturuyorlar.görev bu ekiplere veriliyor ve bundan sonra hiç bir AMATÖR yapılacak işlere BURNUNU SOKMUYOR.bizde ne olduğunu merak dahi etmiyorum.rezalet bütün çıplaklığı ile ortada.yazık ! yetişmesi yıllara mal olmuş bir çok vatan evladı bu hödüklerin elinde yok olup gidiyorlar.kazalarda son üç yılda kaybettiğimiz insanlarımızı hatırlayın lütfen.sabır ama nereye kadar.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
112 Elemanı ne yapsın.Asıl suçlular gerekli eğtimi vermeyip.Sistemi yalan yanlış çalıştıranlar.Bu işler Dünyamızda biz yaptık oldu ile olmuyor.Biz yeni başladık.Avrupalı ,Amerikalı bu işi 50 yıla yakındır yapıyor.Hiç bir şey bilmiyorsanız filmlerdede mi görmediniz acil servislerin nasıl çalıştığını.Aklımıza başımıza toplamamız lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türkiyede idam cezası varmı yokmu ölen gazeteci arkadaşa soralım neder acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000