18 Nisan 2017, Salı 17:27:47

Helikopter kazasında 12 kişi şehit oldu

İçinde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın bulunduğu helikopter ile irtibat, kalkıştan 10 dakika sonra kesildi. Tunceli Valisi, "Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmektedir" açıklamasında bulundu. Enkaza ulaşan arama kurtarma ekipleri, "Düşen helikopterdeki yolcu ve mürettebatın tamamı şehit oldu" dedi.
  • :(
  • Şehit olan vatan evlatlarımıza allahtan rahmet diliyorum.Mekanları cennet olsun.
  • Mekanınız cennet olsun... sözler kifayetsiz zaman durdu.....
  • her sisli havada nedense haberler aynı

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile irtibat Tunceli’nin Pülümür ilçesindeki kalkışından 10 dakika sonra kesildi. Tunceli Valiliği, helikopterde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın bulunduğunu bildirdi. Valilik açıklamasında, "Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmektedir" denildi.

Arama kurtarmaya destek için Diyarbakır, Elazığ, Erzincan ve Erzurum'daki AFAD ekibi de dahil olmak üzere, tırmanma ve dağcılık alanında uzman 43 personel olay yerine gönderildi.

Enkaza ulaşan arama kurtarma ekipleri, "Düşen helikopterdeki yolcu ve mürettebatın tamamı şehit oldu" dedi.

"Köylüler helikopterin sendelediğini ifade ediyor"

Tunceli'nin Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, "Köylüler helikopterin 1-2 sorti yaptığını, sendelediğini ifade ediyorlar. Helikopterin tekrar devam ettiğini, görüş alanının dışına çıktığını söylüyorlar. Köylüler, helikopterin inişe yeltendiğini ve tekrar yükseldiğini anlatıyorlar" dedi.

Kendisinin de Kocatepe köyündeki vatandaşlarla katıldığı arama kurtarma çalışmalarına ilişkin bilgi veren Tosun, helikopterin bulunabileceği alana bu köyden araçların gidemediğini belirtti. Sis sebebiyle arama kurtarma helikopterlerinin uçamadığını söyledi.

"Karla kaplı bölgede sis çok fazla"

Tosun, “Bölgede sis çok fazla. Şimdi rüzgar yok, sakin. Bölge sarp ve kayalık bir alan, halen karla kaplı. Bölgede kazıyıcı, yükleyici kepçemiz, Özel İdare'nin greyderi, kepçesi var. Yol kapalı. Orayı da arazi araçlarıyla açmaya çalışıyoruz. Belediyeden de 7-8 arkadaş çalışmalara katılıyor. Onun dışında 100'den fazla vatandaş arama çalışmasına katıldı. Bölge tamamen karla kaplı. Ovacık'a bağlanan, yazın yaylacıların kullandığı bir yol var. İş makineleriyle bu yolu açmaya çalışıyoruz. Orayı açarsak araçlarla helikopterin bulunabileceği alana çıkma şansımız olacak. Kar kalınlığı 1 metre civarında, belli noktalarda, rüzgarın doldurduğu yerlerde daha da fazla” diye konuştu.

"112'yi aradı" iddiası yalanlandı

DHA'nın haberine göre arama çalışmaları sürerken helikopterin mürettebatından bir kişi 112'yi telefonla arayıp, "7 yaralımız var" diyerek yardım istedi. Tunceli Valilik yetkilileri ise bölgedeki bir karakoldan "7 yaralı var" diye teyid edilmemiş bir bilginin 112'ye aktarıldığını, ancak basınla paylaşılan bu bilginin doğru olmadığının anlaşıldığını söyledi.

Helikopter kazasında 12 kişi şehit oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

:( ~ 1 yıl önce
:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal biteroğlu ~ 1 yıl önce
Şehit olan vatan evlatlarımıza allahtan rahmet diliyorum.Mekanları cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şehidim ~ 1 yıl önce
Mekanınız cennet olsun... sözler kifayetsiz zaman durdu.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sis ~ 1 yıl önce
her sisli havada nedense haberler aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000