24 Haziran 2009, Çarşamba 10:26:30

Helikopter enkazı 1 saatte bulunabilirmiş!

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın kazanın olduğu gün Başbakanlık Kriz Yönetim Merkezi, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği 'kaza alanı haritası' ilk kez ortaya çıktı.
  • BBPlileri bunlarla oyalamış durmuşlar. Onlarda mal bulmuş mağribi gibi bunların çok güçlü delil falan olduğunu sanıyorlar eline iki sayfa harita alan TVlere ve basına koşuyor. İhmal arıyorsan başka ihmal ara. Kırım olduğu yer noktasal olarak GSM sinyallerine gerek kalmadan biliniyordu. Onu sorgula.
  • Bu işte vebali olan herkez her kurum sanki olayı örtbas etmek peşindeler.Birileri yanlışlıkları haykırıyor bizde ne yapıyoruz hemen baskılara başlıyoruz adamın çalıştığı şirkete baskı yaparak işine son verdiriyoruz sonrada valla billa bizim alakamız yok diyoruz.Buna herkez güler.Ben bakan,Başbakan olsam çağırırım bu arkadaşı,sorarım kendisine ya kaptanım bizim havacılıkta neler oluyor,ne eksiğimiz var ,kimler görevini yapmıyor,sivil havacılıkta seninle neden uğraşıyor havacılığımızı nasıl geliştiririz? düşünceniz fikriniz ne diye.Bakalım neler çıkacak?Tabi böyle bir irade varsa
  • Esasında Cumhurriyet Savcılarında bunların hepsini karşısına çağırıp sorgulama yetkisi var. Amma hakimi, savcıyı öyle korkuttular ki hiçbiri ses çıkaramıyor.
  • Ise gerekli adami aramak, bizde maalesef yok oldugu,bana bu olayda besbelli.Böyle isyerlerinde,isin egitilmis elemani bulunmasidir.Yarali ve kayiplari bulabilmek icin.

Şok belgeyle saat 16.20'de helikopterin düştüğü alanın bilindiği, yine de arama kurtarma çalışmalarının farklı noktalarda yapıldığı görülüyor. TİB'in kaza alanı haritası ile bölgedeki baz istasyonlarının kapsama alanı birleştirildiğinde bu kez helikopterin bulunduğu bir kilometrekarelik alan ortaya konuyor. Olay günü tam 12 saat boyunca bölgeden sinyal alındığına dikkat çeken BBP MKYK Üyesi Hüseyin Berçin, "Helikopterin 1 kilometrekarelik alanda olduğunu bazı devlet kurumları biliyordu. Neden arama bu bölgede yapılmadı? Bölgeye seyyar baz istasyonu götürülmüş olsaydı, kaza yeri noktasal olarak tespit edilebilirdi, neden edilmedi?" diye soruyor.

Bugüne dek hakkında 'Suikaste kurban gitti" şeklinde pek çok iddia ortaya atılan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta meydana gelen helikopter kazasıyla ilgili iki şok belge ortaya çıktı. 25 Mart tarihinde, saat 15.30'da meydana gelen kazanın ardından, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) aynı gün saat 16.20 itibariyle helikopterin bulunabileceği dar alanı Başbakanlık Kriz Yönetim Merkezi, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ilettiği öğrenildi.

Kaza Alanı Haritası

Helikopter enkazı 1 saatte bulunabilirmiş!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
BBPlileri bunlarla oyalamış durmuşlar. Onlarda mal bulmuş mağribi gibi bunların çok güçlü delil falan olduğunu sanıyorlar eline iki sayfa harita alan TVlere ve basına koşuyor. İhmal arıyorsan başka ihmal ara. Kırım olduğu yer noktasal olarak GSM sinyallerine gerek kalmadan biliniyordu. Onu sorgula.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu işte vebali olan herkez her kurum sanki olayı örtbas etmek peşindeler.Birileri yanlışlıkları haykırıyor bizde ne yapıyoruz hemen baskılara başlıyoruz adamın çalıştığı şirkete baskı yaparak işine son verdiriyoruz sonrada valla billa bizim alakamız yok diyoruz.Buna herkez güler.Ben bakan,Başbakan olsam çağırırım bu arkadaşı,sorarım kendisine ya kaptanım bizim havacılıkta neler oluyor,ne eksiğimiz var ,kimler görevini yapmıyor,sivil havacılıkta seninle neden uğraşıyor havacılığımızı nasıl geliştiririz? düşünceniz fikriniz ne diye.Bakalım neler çıkacak?Tabi böyle bir irade varsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Esasında Cumhurriyet Savcılarında bunların hepsini karşısına çağırıp sorgulama yetkisi var. Amma hakimi, savcıyı öyle korkuttular ki hiçbiri ses çıkaramıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ise gerekli adami aramak, bizde maalesef yok oldugu,bana bu olayda besbelli.Böyle isyerlerinde,isin egitilmis elemani bulunmasidir.Yarali ve kayiplari bulabilmek icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000