28 Aralık 2011, Çarşamba 18:01:33

HEDEF 125 MİLYON YOLCU!

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal, "Avrupa’da 2012 yılında, 2007 yılı trafik seviyesine dönülmesi beklenirken, Türkiye’de 2010 yılında gerçekleşen trafik, 2007 yılına oranla yüzde 30’luk artış gösterdi" dedi.
  • bu yolculara hizmet veren onca personele bir türlü veremediğiniz/vermediğiniz tazminatlardan bahsetsene !
  • Buradaki yorumlardanda göreceğin gibi adamların personeli ntek derdi para. Kendilerini geliştirmek trafiği artırmak ekonomiye katkı sağlamak ggibi bir dertleri yok.bu kadar kapasiteyle 4000.-TL yi bile beğenmeyen bir zihniyet var ortada. bence önce kendinizi geliştirin ve şu anda aldığınız parayı hakedin. İstanbuldaki kuleciler dışında ben çok çalışan kendini geliştiren ve kazandığını hakeden bir personel ne yazıkki DHMİ de göremiyorum. gören varsa söylesin.Piyasada bu insanlardan daha düşük maaşa boğaziçi mezunu doktoralı adamlar çalışıyor.Bu devlet mantığı değişmeli artık--Bir Havayolu Çalışanı...
  • SAYIN GENEL MÜDÜR SİZ KULECİLRE VE MUHABERECİLER ZAM VERİN YAZIK GÜNAH BİR KULECİ 4.500,00 TL VE MUHABERİCİ 4.000,00 TL MAAŞ ALIYOR YOLCU ARTIŞI MI AZALIŞI BUNLAR HİKAYE
  • Sayın Orhan Birdal; kendi personeliniz icin cıkardıgınız yasayı uygulamaya koyamadınız... İstifa etmeyi düşünüyor musunuz acaba... Dhmi de 18 aydır tek bir konu konuşuluyor ve konu cozulene kadar da butun personel patlamaya hazır bomba durumunda!!!
Devlet günümüzde, küreselleşmeyle dünyadaki ticaret hacmine paralel olarak, ulaştırma sektörünün dünya ekonomisinin lokomotiflerinden biri haline geldiğine dikkati çekti. Birdal, "Teknolojik yeniliklerin öncelikli olarak hayata geçirildiği havacılık sektörü de, dünyada baş döndürücü bir hızla gelişmekte, gerek uluslararası gerekse kıtalar arası entegrasyonda büyük rol oynamakta, hatta öncülük etmektedir" dedi.
 
Türkiye’deki sivil havacılık sektörünün, dünya havacılık sektörlerine kıyasla, son dönemde çok hızlı bir büyüme kaydettiğini ifade eden Birdal, şunları söyledi:
 
Sektör büyümesi
 
"Bu durum, sektördeki global faktörler yanında, özellikle ülkemiz dinamikleri ve ekonomik gelişmesinden kaynaklanan bir sektör büyümesi olarak kaydedilmiştir. Örneğin, 2010 yılında gerçekleşen sivil uçuş trafik sayısı, 2003 yılına kıyasla yüzde 132’lik bir artış göstererek 1 milyon 213 bine ulaştı. Avrupa’da 2012 yılında, 2007 yılı trafik seviyesine dönülmesi beklenirken, Türkiye’de 2010 yılında gerçekleşen trafik 2007 yılına oranla yüzde 30’luk bir artış gösterdi. Önümüzdeki yıllarda da bu artışın devam etmesi beklenmekte olup, 2010 yılında ortalama 3500 sivil IFR trafiğe hizmet verilmektedir.”
 
Hedef 125 milyon yolcu
 
75 farklı ülkeden 370 yabancı ve 18 yerli havayolu şirketine hizmet sağlandığını bildiren Birdal, hava ulaşımında geçen senenin rakamlarının bu yıl ekim ayı sonunda yakalandığını ifade ederek, Kasım ayı sonu itibariyle de transit yolcularla birlikte 112 milyon kişinin hava ulaşımını kullandığını söyledi. 2011 yılı sonunda yaklaşık 125 milyon kişinin hava ulaşımını kullanacağını tahmin ettiklerini ifade eden Birdal, “Geçen sene 102 milyon kişi taşınmıştı. Bu yıl sonunda yüzde 20’ye yakın artış bekliyoruz. Bu şekilde artış dünyada çok fazla ülke yok. Çin, Brezilya ve Türkiye’deki hava ulaşımında iki rakamlı artış var” diye konuştu. Avrupa hava trafiğine en çok trafik ekleyen ülkenin Türkiye olduğunu anlatan Birdal, “Avrupa hava trafiği içinde en yüksek artış Türkiye’de" dedi. (Hürriyet)
HEDEF 125 MİLYON YOLCU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
bu yolculara hizmet veren onca personele bir türlü veremediğiniz/vermediğiniz tazminatlardan bahsetsene !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Buradaki yorumlardanda göreceğin gibi adamların personeli ntek derdi para. Kendilerini geliştirmek trafiği artırmak ekonomiye katkı sağlamak ggibi bir dertleri yok.bu kadar kapasiteyle 4000.-TL yi bile beğenmeyen bir zihniyet var ortada. bence önce kendinizi geliştirin ve şu anda aldığınız parayı hakedin. İstanbuldaki kuleciler dışında ben çok çalışan kendini geliştiren ve kazandığını hakeden bir personel ne yazıkki DHMİ de göremiyorum. gören varsa söylesin.Piyasada bu insanlardan daha düşük maaşa boğaziçi mezunu doktoralı adamlar çalışıyor.Bu devlet mantığı değişmeli artık--Bir Havayolu Çalışanı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
SAYIN GENEL MÜDÜR SİZ KULECİLRE VE MUHABERECİLER ZAM VERİN YAZIK GÜNAH BİR KULECİ 4.500,00 TL VE MUHABERİCİ 4.000,00 TL MAAŞ ALIYOR YOLCU ARTIŞI MI AZALIŞI BUNLAR HİKAYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın Orhan Birdal; kendi personeliniz icin cıkardıgınız yasayı uygulamaya koyamadınız... İstifa etmeyi düşünüyor musunuz acaba... Dhmi de 18 aydır tek bir konu konuşuluyor ve konu cozulene kadar da butun personel patlamaya hazır bomba durumunda!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000