15 Şubat 2013, Cuma 08:38:12

HAZIR HALE GETİRİLDİ!

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Hocalı Havaalanı'nın mutlaka açılacağını ve ilk yolcularından birinin de kendisi olacağını söyledi.
  • Halaçoğlu, Prof. Dr. Yusuf-; Ermeni Tehcirine Dair Gerçekler (1915), TTK Yayını, Ankara 2001.
  • Uçaklarında ermeni gazetesi dağıtmaya başlayan hain THY yöneticileri de ermenilerle karşılıklı olarak Hocalı ya seferler düzenlerlerse şaşırmam.. Hocalıda soykırıma uğrayan katledilen soydaşlarımızın kemiklerini sızlatmaya devam etsinler. Yatacak yerleri oldığını bilsinler. Gerçi ninelerinin ermeni çeteleri ile fazla anıları gecmiş olacak ki bu turumlara girişiyorlar. Bu topraklarda soykırım olmuştur ama 2,5milyon Türk ermeniler tarafından katledilmiştir. 1893 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.001.465'tir. 1906 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.120.748'dir. 1914 Nüfus istatistiğine göre Ermeni nüfusu 1.221.850'dir bu tarihi gerçekler ışığında Türkler katliam yapmış olsa ERMİNASTAN diye bişey olmazdı. sadece ermeni çeteciler ve diğer ordulara katılan ermeniler öldürülmüştür. bunlardan bihaber THY yönetimini Ermenilere desteklerinden dolayı tebrik ediyorum.
  • O zaman Suriyede demokratik bir ülkedir Esad Aliyev gibi yüzde 96 ile seçildi neden seriatciler demokrasi istiyor anlamiyorum ????
  • Suriyeye ve Esada durmadan laf atiyorsunuz pekiyi Azerbaycanda ölen diktatör Aliyevin bosalan koltuguna oglu oturmadimi ama kimsenin sesi bile çikmiyor bir de baskalarina ders vermek istiyorsunuz ve durmadan Türkiyenin içislerine karisiyorsunuz.Artik yeter biraz da Azerbaycanin içislerine karisin ki orayada demokrasi gelsin.

 

18 Şubat'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri kampanyasını sürdüren Sarkisyan, Erivan'da seçmenleriyle yaptığı görüşmede, Hocalı Havaalanı'yla ilgili değerlendirmede bulundu.

Azerbaycan tarafının tehditlerinin anlamsız olduğunu söyleyen Sarkisyan, ''Azerbaycan'ın Karabağ'ın sahibi olmadığını ve havaalanıyla ilgili buranın gerçek sahiplerinin karar vereceğini'' ifade etti.

Havaalanı'nın hizmete hazır hale geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "Mutlaka faaliyete başlayacak. Sadece ufak teknik konular söz konusu. Yakında uçaklar yolcu taşımaya başlayacak. İlk yolcularından biri de ben olacağım" dedi.

Hocalı Havaalanı

1974'de sivil uçuşlar amacıyla inşa edilen havaalanı, 1991-1994 arasında Ermenistan-Azerbaycan savaşında Ermenilerin eline geçti ve uzun süre kullanılmadı.

Hocalı Havaalanı, daha sonra Ermeniler tarafından modernize edildi ve uçuşa hazır hale getirildi.

Azerbaycan tarafı, Havaalanı'nın işgal altındaki Azerbaycan topraklarında olduğunu ve bu bölgeleri uçuşa kapattıklarını gerekçe göstererek olası uçuşların yasadışı olacağını ve buna müsaade etmeyeceklerini dile getiriyor.

Ermeni tarafı ise Karabağ'ın kendilerinde olduğunu, uçuşların yakında başlayacağını ve kimsenin kendilerine müdahale edemeyeceğini söylüyor.
 

HAZIR HALE GETİRİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

;) ~ 5 yıl önce
Halaçoğlu, Prof. Dr. Yusuf-; Ermeni Tehcirine Dair Gerçekler (1915), TTK Yayını, Ankara 2001.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY yönetimine ~ 5 yıl önce
Uçaklarında ermeni gazetesi dağıtmaya başlayan hain THY yöneticileri de ermenilerle karşılıklı olarak Hocalı ya seferler düzenlerlerse şaşırmam.. Hocalıda soykırıma uğrayan katledilen soydaşlarımızın kemiklerini sızlatmaya devam etsinler. Yatacak yerleri oldığını bilsinler. Gerçi ninelerinin ermeni çeteleri ile fazla anıları gecmiş olacak ki bu turumlara girişiyorlar. Bu topraklarda soykırım olmuştur ama 2,5milyon Türk ermeniler tarafından katledilmiştir. 1893 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.001.465'tir. 1906 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.120.748'dir. 1914 Nüfus istatistiğine göre Ermeni nüfusu 1.221.850'dir bu tarihi gerçekler ışığında Türkler katliam yapmış olsa ERMİNASTAN diye bişey olmazdı. sadece ermeni çeteciler ve diğer ordulara katılan ermeniler öldürülmüştür. bunlardan bihaber THY yönetimini Ermenilere desteklerinden dolayı tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESAD ALIYEV ~ 5 yıl önce
O zaman Suriyede demokratik bir ülkedir Esad Aliyev gibi yüzde 96 ile seçildi neden seriatciler demokrasi istiyor anlamiyorum ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AZERI DIKTATÖR ~ 5 yıl önce
Suriyeye ve Esada durmadan laf atiyorsunuz pekiyi Azerbaycanda ölen diktatör Aliyevin bosalan koltuguna oglu oturmadimi ama kimsenin sesi bile çikmiyor bir de baskalarina ders vermek istiyorsunuz ve durmadan Türkiyenin içislerine karisiyorsunuz.Artik yeter biraz da Azerbaycanin içislerine karisin ki orayada demokrasi gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demok ~ 5 yıl önce
Demokrasiyi Abd den ithal edildigini düşünürsek. Elçibey işgal edilen kaabağı alıyorken, baküde isyan edip elçibeyi düşürürken ithal edilen demekrasi ile Elçibeye, ülkesine ihanet eden( ki bu Azeri meclisi Onaylıdır) ve bugün karabagın işgal altında kalmasını sağlayan şuanki demokratik lider Eski kgB Aliyevlerdir. Yani Aerbaycan Demokratik zaten:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000