06 Aralık 2013, Cuma 11:10:50

HAYDAR YALÇIN KONSEY BAŞKANLIĞI'NA GETİRİLDİ

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı-Eurocontrol'ün Geçici Konsey (PC) Başkanlığı'na Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın getirildi.
  • Gurur duyduk tebrik ediyor mutluluğunu paylaşıyoruz. Türkiyenin Haydar Bey gibi başarılı ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek bilgi birikimi olan insanlara çok ihtiyacı var. Değerini bilelim!
  • Sevgili Haydar Yalçın'ı almış olduğu önemli görevde kutlar, başarılarının devamını dilerim. Başkanlık edeceği toplantılarda Türkiye için sevindirici kararlar alınmasında katkıda bulunacağından ve arkasından gelen gençlere güzel imkanlar yaratacağından eminim. Bu vesile ile tüm Havacılık personelinin Dünya Sivil Havacılık Günü'nü kutlar, saygılar sunarım.
  • Değerli Kardeşim, Sivil Havacılıkta akademik yapıyı tutmak için tek başına yıllarca ayakta durmaya çalıştın. Türkiyenin güzide üniversitelerinden birinden Havacılık mühendisi olarak çok şeyin düzeltilmesi gereken bir yerde görev aldın. İnşallah ülkemizde de artık akademik insanların, tabii ki bu konuyla ilgili bölümlerden gelen kişiler, daha fazla önü açılır. Uzmanlık ve akademik yöneticilik herzaman siyasetten uzak ve tarafsız olmalıdır. Arkandan gelen gençlerimize güzel bir örnek teşkil ettin. Hayırlı ve uğurlu olsun.
  • Kpt. Sayin Haydar YALCIN beyi kutluyorum.Turk sivil havaciliginda bilgi ve gorgusuyle(ODTU ucak muhendisligi mezunu ve anadili gibi yabanci dil bilen)hepimizin gurur duyacagi deneyimli,caliskan ve basarili bir personel...ulkem adina gurur duydum....yolunuz acik olsun...

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı-Eurocontrol'ün Geçici Konsey (PC) Başkanlığı'na Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın getirildi.

Sivil havacılıkta yaşanan büyümeye paralel olarak uluslararası sivil havacılık örgütlerindeki ağırlığı giderek artan Türkiye, Eurocontrol'ün en önemli karar alma birimi olan Genel Kurul niteliğindeki Geçici Konsey'in Başkanlığı'nı yürütecek.

Eurocontrol'ün 4 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, iki yıldır Geçici Konsey Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın oy birliği ile Konsey Başkanlığı'na seçildi.

Avrupa'nın en önemli havacılık örgütlerinden biri olan Eurocontrol'de alınan kararlarda müdahale ve söz hakkını güçlendirmesi bakımından büyük önem taşıyan görevi 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren devralacak olan Türkiye, 2015 yılı sonuna kadar Konsey'e başkanlık edecek.

Avrupa'da havacılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve emniyetli bir şekilde yapılması amacıyla hava seyrüsefer alanındaki birliği sağlamak üzere 1960 yılında kurulan Eurocontrol'e  Türkiye'nin 1989 yılından bu yana üyeliği bulunuyor.

Avrupa ülkelerinden 40 üyesi bulunan Eurocontrol Teşkilatı'nın Geçici Konsey (PC) toplantıları, kararların alındığı Genel Kurul olma niteliği taşıyor. Teşkilatın, stratejik kararlarının oluşturulduğu Geçici Konsey Koordinasyon Komitesi (PCC) ve PC Başkanlık Bürosu (PCPB) olmak üzere ön kararların belirlendiği ve izlemenin yapıldığı bu iki birimin de başkanlığı Haydar Yalçın tarafından üstlenilecek.

HAYDAR YALÇIN KONSEY BAŞKANLIĞI'NA GETİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Adalet ~ 5 yıl önce
Gurur duyduk tebrik ediyor mutluluğunu paylaşıyoruz. Türkiyenin Haydar Bey gibi başarılı ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek bilgi birikimi olan insanlara çok ihtiyacı var. Değerini bilelim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sermet Ünel ~ 5 yıl önce
Sevgili Haydar Yalçın'ı almış olduğu önemli görevde kutlar, başarılarının devamını dilerim. Başkanlık edeceği toplantılarda Türkiye için sevindirici kararlar alınmasında katkıda bulunacağından ve arkasından gelen gençlere güzel imkanlar yaratacağından eminim. Bu vesile ile tüm Havacılık personelinin Dünya Sivil Havacılık Günü'nü kutlar, saygılar sunarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GURUR DUYDUK ~ 5 yıl önce
Değerli Kardeşim, Sivil Havacılıkta akademik yapıyı tutmak için tek başına yıllarca ayakta durmaya çalıştın. Türkiyenin güzide üniversitelerinden birinden Havacılık mühendisi olarak çok şeyin düzeltilmesi gereken bir yerde görev aldın. İnşallah ülkemizde de artık akademik insanların, tabii ki bu konuyla ilgili bölümlerden gelen kişiler, daha fazla önü açılır. Uzmanlık ve akademik yöneticilik herzaman siyasetten uzak ve tarafsız olmalıdır. Arkandan gelen gençlerimize güzel bir örnek teşkil ettin. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Kpt. Sayin Haydar YALCIN beyi kutluyorum.Turk sivil havaciliginda bilgi ve gorgusuyle(ODTU ucak muhendisligi mezunu ve anadili gibi yabanci dil bilen)hepimizin gurur duyacagi deneyimli,caliskan ve basarili bir personel...ulkem adina gurur duydum....yolunuz acik olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000