28 Aralık 2008, Pazar 13:33:01

Havelsan'a "Barış Kartalı" ödülü

Havadan erken ihbar ve kontrol uçağı dönüşüm projesinde görev alan Havelsan'a 'Barış Kartalı' ödülü verildi
  • Degerlendirme veya odul degil, bu bir denetim ve Boeing tarafindan sart konulan bir kalite standardi.. Dogru yazilisi >> Boeing Quality Management System (BQMS)

Türk savunma sanayinin öncü kuruluşları arasında yer alan Havelsan, ''Barış Kartalı'' olarak da tanımlanan havadan erken ihbar ve kontrol uçağı Awacs'ların üretimine sağladığı katkı ile uluslararası düzeyde bir başarıya daha layık görüldü.

Havelsan'dan yapılan açıklamada, Boeing tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda keşif gözetleme, istihbarat sistemleri, komuta kontrol sistemleri konusunda etkin görev üstlenen Havelsan'ın Kurumsal Yönetim Sistemi, Boeing Yönetim Sistemi ile uyumlu bulundu.

Bu değerlendirme sonrasında Türk savunma sanayinin gelişmesine önemli katkı sağlayan Havelsan kurumsal yönetim sistem birimine 16 Aralık 2008 tarihi itibariyle BQMS (Boing Quality Menagement Siystem-BOOMS) onayı verildi.

Açıklamada, tüm kuruluşlardan Boeing'in Kalite Yönetim Sistemi ile uyumlu bir yönetim sistemine sahip olmalarının beklendiği de ifade edildi.

Havelsan'a "Barış Kartalı" ödülü

Facebook Yorum

Yorumlar

SKYTURK ~ 9 yıl önce
Degerlendirme veya odul degil, bu bir denetim ve Boeing tarafindan sart konulan bir kalite standardi.. Dogru yazilisi >> Boeing Quality Management System (BQMS)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000