18 Aralık 2015, Cuma 18:23:31

HAVELSAN ve THY'nin sistemi EASA onayını aldı

HAVELSAN ve THY Teknik işbirliği ile milli olarak üretilen Kablosuz Kabin İçi Eğlence Sistemi, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı onayını aldı.
  • THY nin mevcut durumda kullandığı dokunmatik ekranlar çok pahalı sistemler olmalarına rağmen problemli idi. Dolayisiyle Havelsan ve THY yi yerli bir sistemi devreye almalarından dolayı tebrik ederim.
  • Projeyi aselsan yapıyor reklamını thy teknik Yapıyor. Thy teknikte ife yapacak yazılımcımı varmış güldürmeyin. tasarımını İmalatını yazılımını hepsini taşere edip biz yaptık demeyin.
  • THY nin ekranlari kucuk kaliyor, ozellikle yeni ucaklarda hala ekranlar buyuk degil, Emirates le karsilastirmanizi oneririm
  • Emeği geçenlerin ellerine sağlık ..Umarım yerli inovasyon diye sunulanların çoğu gibi çakma değildir ve gerçekten bizim dinamiklerimizle hayata geçmiştir . Bu ülke için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun ...

HAVELSAN ve THY Teknik işbirliği ile tamamen milli olarak üretilen Kablosuz Kabin İçi Eğlence Sistemi (Wireless IFE – SKYFE), Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) onayını aldı. Bu onay ile SKYFE’ye seri üretim yolu da açılmış oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SKYFE, BOEING 737-800 tipi uçaklar için EASA Sertifikasyon sürecini başarıyla tamamladı.

Türkiye’de geliştirilen ilk yerli Kabin İçi Eğlence Sistemi, yolcuların kişisel elektronik cihazlarına IOS, Android ve web uygulamaları üzerinden kablosuz bağlanarak uçuş süresince kullanıcılarına kaliteli zaman geçirme imkanı sunacak. Sistem, HAVELSAN ve THY Teknik’in sivil havacılık sektöründe de yükselen yerli katkısının başarılı örneklerinden biri olma özelliğini taşıyor.

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ’nin 3 yıldır Stratejik İşbirliği Anlaşması kapsamında geliştirdiği sistem, THY’nin JFO kuyruk numaralı Boeing 737-800 tipi Edirne isimli yolcu uçağında test edildi.

İlk prototip geliştirme, entegrasyon ve uçak içi yer testlerinin tamamlandığı çalışmaların ardından alınan onay, Türk sivil havacılığı için bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. EASA onayı, THY Teknik ve HAVELSAN işbirliği ile geliştirilen sistemin seri üretimine de yeşil ışık yakıyor.

Uluslararası geçerliliği olan EASA Sertifikasyonu sayesinde SKYFE yerli ve yabancı birçok havayolu tarafından kullanılabilecek bir ürün haline geldi. Bu açıdan SKYFE, HAVELSAN’ın ve THY Teknik’in, işbirliği içerisinde sivil havacılık standartlarına uygun üretim yapabilme yetkinliğini göstererek, Türkiye’nin "Yerli Yolcu Uçağı" projesinde de birlikte yol alabileceklerinin habercisi oldu.HAVELSAN ve THY'nin sistemi EASA onayını aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Nevzat ~ 3 yıl önce
THY nin mevcut durumda kullandığı dokunmatik ekranlar çok pahalı sistemler olmalarına rağmen problemli idi. Dolayisiyle Havelsan ve THY yi yerli bir sistemi devreye almalarından dolayı tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asi ~ 3 yıl önce
Projeyi aselsan yapıyor reklamını thy teknik Yapıyor. Thy teknikte ife yapacak yazılımcımı varmış güldürmeyin. tasarımını İmalatını yazılımını hepsini taşere edip biz yaptık demeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal ~ 3 yıl önce
HAVELSAN diyelim:)
Emirates ~ 3 yıl önce
THY nin ekranlari kucuk kaliyor, ozellikle yeni ucaklarda hala ekranlar buyuk degil, Emirates le karsilastirmanizi oneririm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Remzi ~ 3 yıl önce
Emeği geçenlerin ellerine sağlık ..Umarım yerli inovasyon diye sunulanların çoğu gibi çakma değildir ve gerçekten bizim dinamiklerimizle hayata geçmiştir . Bu ülke için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000