24 Aralık 2009, Perşembe 07:39:15

Havayolu cazibesini yitirdi!

AirPlus şirketinin Business Travel Index adlı araştırma sonuçlarına göre; 2009 yılında Avrupa genelinde firmaların havayolu seyahatleri için yaptıkları harcamaların oranı yüzde 5 azalarak, yüzde 53’ten yüzde 48’e indi...
  • e adamlarda altyapı alternatifi var ...

AirPlus Business Travel Index adlı araştırma sonuçlarına göre 2009 yılında Avrupa genelinde firmaların havayolu seyahatleri için yaptıkları harcamaların oranı yüzde 5 azalarak, yüzde 53’ten yüzde 48’e indi. Buna karşılık demiryolunun payı yüzde 2, kiralık araçların payı ise yüzde 1 arttı.

Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde firmaların seyahat harcamalarında aslan payına sahip olan havayolu seyahatlerinin payının 2009’da ortalama yüzde 5 oranında düştüğü bildirildi.

Avrupa’da her yıl 32 binden fazla firmanın 12 milyonu aşkın havayolu seyahatini baz alan AirPlus adlı şirketin Business Travel Index araştırmasına göre, 2009 yılında Avrupa genelinde firmaların havayolu seyahatleri için yaptıkları harcamalar yüzde 5 azalarak, yüzde 53’ten yüzde 48’e düştü. Buna karşılık demiryolu seyahatlerinin payı yüzde 2, kiralık araçların payı ise yüzde 1 artış kaydetti. Demiryolu seyahatlerinin toplam seyahat harcamaları içerisindeki payı yüzde 7’den yüzde 9’a yükselirken, kiralık araçların payı ise yüzde 7’den yüzde 8’e çıktı. Firmaların geri kalan seyahat harcamaları ise kendi araçları ile yaptıkları seyahatlerden oluşuyor.

Havayolu cazibesini yitirdi!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
e adamlarda altyapı alternatifi var ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000