09 Kasım 2015, Pazartesi 13:44:10

Havated resmen kuruldu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan bir grup teknik personel tarafından 11 Mart 2015 tarihi itibariyle Havacılık Teknik Elemanları Derneği (HAVATED) resmen kuruldu.
  • Yanlış bilginin düzeltilmesi gerekiyor.DHMİ elektrik ve elektronik birimi çalışanları kendi isimleri altında ve yalnızca kendi alanlarında iki ayrı dernek kurarak halen faaliyetlerini sürdürmektedirler. DHMİ'de derneği olmayan grup olarak; inşaat, makine, harita, maden v.b mühendis unvanlı personel ve teknik öğretmenler ile makine, motor, sıhhi tesisat v.b birimlerde çalışan tekniker, teknisyen v.b unvanla çalışan ve sayısı yaklaşık ikibine ulaşan personelin herhangi bir derneği bulunmadığından tüm teknik elemanları kapsayacak şekilde büyük bir çoğunluğunda olumlu görüşüyle yeni bir oluşuma gidilmiştir. Kaldı ki HAVATED'e üye olmak için DHMİ çalışanı veya teknik personel olmaya da tüzük gereği zorunluluk bulunmamaktadır.
  • Kürşat bey ARFF Teşkilatı'nın bütün sorunlarını çözdü. Sizin sorunlarınızı da en kısa zamanda çözer.
  • HAVELTED isminde bir dernek vardı zaten ikinci bir dernek kurmaya ne gerek vardı. İlk kurulan derneğin çatısı altında toplansaydınız.
  • ARFF Teşkilatı'nın iki Derneği var. Teknik çi arkadaşlarımız da ikinci Derneği kurdular. İkinci derneğin Kurucuları arasında ARFF şube müdürü Kürşat Özer de var. ARFF de ikinci derneğin kurulmasına en büyük eleştiriyi kendisi yapmıştı fakat görüyorum kendisi teknikçilerin ikinci Derneğinin kurucusu olmuş.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan bir grup teknik personel tarafından 11 Mart 2015 tarihi itibariyle Havacılık Teknik Elemanları Derneği (HAVATED) resmen kuruldu. HAVATED'in kuruluş amacı,

"Kuruluş felsefesine uygun olarak; öncelikle DHMİ olmak üzere, havacılık sektöründe çalışan tüm teknik elemanların mesleki alanda yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulabilmek, mesleki menfaatlerini korumak, çalışanların yurtdışındaki önemli uluslararası havaalanlarında iş ve işleyişler de gözetilmek suretiyle mesleki bilgi ve birikimlerini geliştirmek, branşlarında ulusal ve uluslararası eğitim almalarına katkı sağlamak ve çalışma hayatında karşılaşılan sorunların yönetim bazında etkili bir şekilde dile getirmek adına yapılacak çalışmaları kendisine amaç edinmiştir.Havacılık sektöründe çalışan tüm teknik elemanların istek, ihtiyaç ve sıkıntılarının birlikte değerlendirebileceği, güçlü ve etkin bir ortak akıl olmak ve bu doğrultuda Havacılık sektörünün kendisini daha iyi tanıtması adına, Yukarıda kısaca belirttiğimiz amaçlarımıza ulaşma yolunda, birlikte daha güçlü olabileceğimizin bilinci ile meslek sınıfı ayrımı olmaksızın kendini bu topluluk içerisinde görmek isteyen, bizimle bir bütün halinde hareket ederek derneğimize katkı sağlayacak tüm havacılık sektörü çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz" şeklinde açıklandı.

Havated Yönetim Kurulu

16.10.2015 günü yapılan ilk Genel Kurul Sonrası seçilen Dernek Yönetimi:
1- Murat BAŞARAN Başkan
2- Erkan ÖZ  Başkan Yardımcısı
3- Serhan KIR  Genel Sekreter
4- Yasin TERZİ  Sayman
5- Kürşad ÖZER  Hukuk İşleri Ve Koordinasyon Sorumlusu
6- Sevgi TOKGÖZ  Eğitim Ve Sosyal İşler Sorumlusu
7- Gonca ÇALIŞKAN Eğitim Ve Sosyal İşler Sorumlusu
8- Mustafa EROĞLU Havalimanları Koordinasyon Sorumlusu
9- Gülhan KARAKULAK Havalimanları Koordinasyon Sorumlusu

Havated’le ilgili bilgilere www.havated.org.tr internet adresinden ulaşılabilir, dilek ve önerilerinizi bilgi@havated.org.tr e-mail adresine gönderebilirsiniz.

Havated resmen kuruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

TEKNİK ~ 3 yıl önce
Yanlış bilginin düzeltilmesi gerekiyor.DHMİ elektrik ve elektronik birimi çalışanları kendi isimleri altında ve yalnızca kendi alanlarında iki ayrı dernek kurarak halen faaliyetlerini sürdürmektedirler. DHMİ'de derneği olmayan grup olarak; inşaat, makine, harita, maden v.b mühendis unvanlı personel ve teknik öğretmenler ile makine, motor, sıhhi tesisat v.b birimlerde çalışan tekniker, teknisyen v.b unvanla çalışan ve sayısı yaklaşık ikibine ulaşan personelin herhangi bir derneği bulunmadığından tüm teknik elemanları kapsayacak şekilde büyük bir çoğunluğunda olumlu görüşüyle yeni bir oluşuma gidilmiştir. Kaldı ki HAVATED'e üye olmak için DHMİ çalışanı veya teknik personel olmaya da tüzük gereği zorunluluk bulunmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kürşat ~ 3 yıl önce
Kürşat bey ARFF Teşkilatı'nın bütün sorunlarını çözdü. Sizin sorunlarınızı da en kısa zamanda çözer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVELTED ~ 3 yıl önce
HAVELTED isminde bir dernek vardı zaten ikinci bir dernek kurmaya ne gerek vardı. İlk kurulan derneğin çatısı altında toplansaydınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 3 yıl önce
ARFF Teşkilatı'nın iki Derneği var. Teknik çi arkadaşlarımız da ikinci Derneği kurdular. İkinci derneğin Kurucuları arasında ARFF şube müdürü Kürşat Özer de var. ARFF de ikinci derneğin kurulmasına en büyük eleştiriyi kendisi yapmıştı fakat görüyorum kendisi teknikçilerin ikinci Derneğinin kurucusu olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000