26 Mayıs 2018, Cumartesi 18:02:22

Hava-Sen'den THY'deki atamalarla ilgili önemli mesaj

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu kararıyla Uçuş İşletme Başkanlığı'na neşter vurulmuştu. Olay sonrası Hava-Sen Sendikası konuyla alakalı bir mesaj yayınladı.
  • Hata üstüne hata yapıyorlar. Henüz hukuk diplomasını almamış bir adamı hukuk danışmanı gibi görüyorlar. Şimdi de 1000 kişiden fazla istifa ve homurtular artınca yönetim kendini kurtarmak için uçuş işletmeyi değiştirdi. Peki öncekilerin yapamadığı neydi de yeniler kurtarıcı gibi görülüyor. Yönetime rağmen birşey yapmaları mümkünmü. Tabiiki hayır. İlanlara başvuran kaptan yok. Asıl TRAJİKOMİK olan ise yönetimin kendini kurtarmak için attığı adımı HAVASEN yönetiminin kendi başarısıymış gibi pazarlamaya çalışması Nevin Çolak neden duruyor peki orada. Havasen Ondan çokmu memnun ?? Geçiniz bunları. Havasen şu an da aynen İlker beyin söylediği gibi toplanan aidatları nasıl üleşiriz peşine düşmüş durumda. Kokpit lehine gibi gözüken olumlu değişikliklere gelince ; şirket bunu Havasenden korktuğu için yapmadı. Mecbur kaldığı için yaptı. Yok çünkü. Henüz uçakları kaptansız uçuramıyorlar. İha Siha tamam da İYO ( insansız yolcu uçağı ) yok henüz.
  • Dur daha bitmedi...Levent , altı yanmiş Kadayıf mahkemede hakkımızı aldık, Şekerci bak kalp krizinden gitti... Siz haksız yere masum ve birgün benim koltuğuna geçemesin diye insanları karalayıp şirketten artırdınız... Ama hem bu dünyada hem öbür dünyada iki elim yakanizda her çıkışın inişi olur siz daha çok ineceksiniz...koltukdan başladı..
  • Havasenli olmama rağmen sadece kokpit sorunlarının odaklı olması kabin memurlarının sorunlarının ikinci plana atılması beni ve havasene geçmeyen bir çok kabin memuru arkadaşı rahatsız ediyor. Km’lere laf atan arkadaşlar katılan km sayısı azımsanmayacak kadar çok. Peki neden kabine bir düzelme gelmedi ? Yoksa havasen kokpit sendikası mı ?
  • Bence kabin bizi arkadan vurdu falan gibi soylemlerden kacinmaliyiz. Herkesin ozgur secimidir. Zira su acik ve nettir. Turkiye'de pilot acigi vardir. Kabin memuru da fevkalade cabuk yetistirilmektedir (tabi burada tecrubeli kabin amiri arkadaslarimi bunun disinda tutuyorum). Benim kabin memuru arkadaslarimla istisarelerim neticesinde kabin memurlarinin "hayirlisi, bizim isimiz oldugu icin memnunuz, cok sukur" dusuncesinde oldugu kanaatine vardim. Kabin memurlarinin kokpit ile beraber HavaSen'e gecmeleri akillica bir hareket olacagini dusunuyorum. Zira HavaSen'de birlesilmemesinin kesin bir kotu sonuc olacagi soylenemese de, halihazirdaki gidishat ile gelecekte neler ile yuzlesilecegi neredeyse acik ve nettir.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu dün gerçekleştirilen toplantı sonrasında Uçuş İşletme departmanında bulunan yöneticilerin tamamına yakını görevden alarak yerlerine yeni atamalar yapmıştı.

Yaşanan bu gelişme özellikle şirkette büyük ses getirirken, görev değişiklikleri sonrası Türk Hava Yolları'ndaki pilot ve kabin memurlarından oluşan Hava-Sen Sendikası konu hakkında bir mesaj yayınladı.

Hava-Sen tarafından "Hayırlı olsun!" başlığıyla yayınlanan mesajda, "Uçuş İşletme Başkanlığı'nda yapılan yeni atamalarla göreve başlayanlara hayırlı olsun der, yeni görevlerinde daha adil olmaları ve iş barışını sağlamaları konusunda her zaman yanlarında olduğumuzu bildirmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.

THY'de uzun süredir devam eden ve sendikalaşma sürecine kadar giden uçuş işletmedeki sorunlar yönetimin yöneticiler üzerinde neşter vurmasına neden olmuş, başta Uçuş İşletme'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Yılmaz olmak üzere çok sayıda yönetici görevden alınmıştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

Hava-Sen'den THY'deki atamalarla ilgili önemli mesaj

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Havasenin bir halt yaptığı yok ~ 28 gün önce
Hata üstüne hata yapıyorlar. Henüz hukuk diplomasını almamış bir adamı hukuk danışmanı gibi görüyorlar. Şimdi de 1000 kişiden fazla istifa ve homurtular artınca yönetim kendini kurtarmak için uçuş işletmeyi değiştirdi. Peki öncekilerin yapamadığı neydi de yeniler kurtarıcı gibi görülüyor. Yönetime rağmen birşey yapmaları mümkünmü. Tabiiki hayır. İlanlara başvuran kaptan yok. Asıl TRAJİKOMİK olan ise yönetimin kendini kurtarmak için attığı adımı HAVASEN yönetiminin kendi başarısıymış gibi pazarlamaya çalışması Nevin Çolak neden duruyor peki orada. Havasen Ondan çokmu memnun ?? Geçiniz bunları. Havasen şu an da aynen İlker beyin söylediği gibi toplanan aidatları nasıl üleşiriz peşine düşmüş durumda. Kokpit lehine gibi gözüken olumlu değişikliklere gelince ; şirket bunu Havasenden korktuğu için yapmadı. Mecbur kaldığı için yaptı. Yok çünkü. Henüz uçakları kaptansız uçuramıyorlar. İha Siha tamam da İYO ( insansız yolcu uçağı ) yok henüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne içiyorsan ~ 26 gün önce
Ramazanda bari içme ,bu nasıl bir yazı , biraz ordan biraz burdan .Konudan konuya
211 ~ 28 gün önce
Dur daha bitmedi...Levent , altı yanmiş Kadayıf mahkemede hakkımızı aldık, Şekerci bak kalp krizinden gitti... Siz haksız yere masum ve birgün benim koltuğuna geçemesin diye insanları karalayıp şirketten artırdınız... Ama hem bu dünyada hem öbür dünyada iki elim yakanizda her çıkışın inişi olur siz daha çok ineceksiniz...koltukdan başladı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şeref yoksunu ~ 27 gün önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Havasenli km ~ 28 gün önce
Havasenli olmama rağmen sadece kokpit sorunlarının odaklı olması kabin memurlarının sorunlarının ikinci plana atılması beni ve havasene geçmeyen bir çok kabin memuru arkadaşı rahatsız ediyor. Km’lere laf atan arkadaşlar katılan km sayısı azımsanmayacak kadar çok. Peki neden kabine bir düzelme gelmedi ? Yoksa havasen kokpit sendikası mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kpt ~ 28 gün önce
Bence kabin bizi arkadan vurdu falan gibi soylemlerden kacinmaliyiz. Herkesin ozgur secimidir. Zira su acik ve nettir. Turkiye'de pilot acigi vardir. Kabin memuru da fevkalade cabuk yetistirilmektedir (tabi burada tecrubeli kabin amiri arkadaslarimi bunun disinda tutuyorum). Benim kabin memuru arkadaslarimla istisarelerim neticesinde kabin memurlarinin "hayirlisi, bizim isimiz oldugu icin memnunuz, cok sukur" dusuncesinde oldugu kanaatine vardim. Kabin memurlarinin kokpit ile beraber HavaSen'e gecmeleri akillica bir hareket olacagini dusunuyorum. Zira HavaSen'de birlesilmemesinin kesin bir kotu sonuc olacagi soylenemese de, halihazirdaki gidishat ile gelecekte neler ile yuzlesilecegi neredeyse acik ve nettir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000