11 Nisan 2018, Çarşamba 16:16:36

Hava-Sen'den çok sert açıklama!

Hava-Sen Sendikası, Türk Hava Yolları yönetimi tarafından 7 personelin işine son verildiğini duyurarak, çok sert açıklamalarda bulundu.
  • Kabin memuru!.. Sosyal hayatı işine bağlı, yaptığı iş Allah'a emanet, binbir türlü insan ile muhatap, mesleği gereği hep basınca ve hep radyasyona maruz kalan bir zavallı... Uçak arıza vermeyegörsün, ölüme ramak kala!.. Özlük hakları olmayan, bir mucize olmazsa emekliliğine ulaşamayacak, sendikal hakları bitik zavallılar... Tek avantajı maaş... Bence onuda vermeyin!.. Beter olsunlar!..
  • Kılavuzu karga olanın , burnu bir yerlerden çıkmaz... Ben demiyorum atalarımız diyor. Takdir sizin;)
  • THY kaç insanın haksız ve hukuksuz hakkına tecavüz etti.Avrupa'dan büyük davalar açılmaya hazırlanılıyor.Thy bu keyfi ve barbarca davranışlarının bedelini elbette hukuk karşısında bir gün verecek. Şimdi hukuk, adalet yerinde yeller esiyor. Ama bu sonsuza dek sürmeyecek ki! Çooook insanın ahını aldı o koltuklarda oturan satılık ruhlar. Bunlar hepinizin çoluğundan çocuğundan çıkacak a be ahmaklar. Devam edin bu onursuzca işten çıkartmalarınıza. THY nin o zavallı hukuğu guguğa çeviren şeytanlaşmış avukatları yandınız olum siz. Bir gün gelecek size acıyacağız.
  • Yaz dönemi istifalar geliyor çok büyük sayıda

Hava-Sen Sendikası, Türk Hava Yolları yönetimi tarafından 7 personelin işine son verildiğini duyurarak, çok sert açıklamalarda bulundu.

İşte Hava-Sen açıklaması:

Sonunda hiç istemediğimiz noktaya geldik. Toplamda 16 arkadaşımız savunma aldı, 7 tanesi fesih ile iş akdi sonlandırıldı, diğerleri de sırada. Daha başkaları da gelebilir. Hatalı kararları sonucunda koskoca şirketimizi uçuruma sürükleyenleri elbette tarih yazacaktır. Her türlü yasal hakkı kendi çıkarına yorumlayarak adam atma ile sorunları halının altına süpürenler, kafalarını kumdan çıkardıklarında çok geç olacak. 2700 ü kaptan 4 bin çalışanı yok saymak, zarar gören UÇUŞ EMNİYETİ’ni  görmemek hangi aklın eseridir. Konuyu anlayan sektör ileri gelenlerinin ikazları da dikkate alınmadı. Bu ne kapris, bu ne bencillik, bu ne vurdum duymazlıktır. Siz patronsunuz, Kral değil.   Ama merak etmeyin yasal zeminde her türlü mücadeleye başladık. Atılmalar kenetlenmemizi ve daha güçlenmemizi sağladı. Arkadaşlarımız artık şirket personeli değil rahatlıkla konuşabilirler,  Dava açabilirler. Uçuşa gitme mecburiyetleri yok. Her kanala her beyanatı verirler. Her türlü akçeli işleri iddia edebilirler. Uluslar arası alanda haklarını arayabilirler.

Peki kalanlar ne yapıyor; Bir şekilde tepkilerini elbette gösterecekler.  İş barışını bozdunuz. Sonucun tüm sorumlusu sizsiniz. Bütün ısrarlarımıza rağmen diyalog kapısını kapattınız. Kaç kişiyi atarsanız tatmin olacaksınız. Kaç çalışanın çoluk çocuğunun ekmeği ile oynarsanız keyfiniz yerine gelecek. Şirketimize ve Ülkemize zarar vermek isteyenlere çanak tutuyorsunuz. Bölücü, ajan, hain olan biz değiliz.  Şirketini vatanını seven namus şeref ve haysiyeti ile çalışan dürüst insanlarız.  ‘Bir defa ölmeyi’ tercih edenleriz. Artık sözün bittiği noktadayız.

Değerli Arkadaşlar, bu şirket hala bizim. Onu yüceltmek adına her şeyimizi vermeye hazırız. Bu gününü, yarınını ve geleceğini kurtarmak adına çıktığımız yolda azim ve inançla yürümeye devam edeceğiz. Uğraşımız hepimize hayırlı olsun.

HAVA-SEN

Hava-Sen'den çok sert açıklama!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (135)

Erşan Kuneri ~ 3 ay önce
Kabin memuru!.. Sosyal hayatı işine bağlı, yaptığı iş Allah'a emanet, binbir türlü insan ile muhatap, mesleği gereği hep basınca ve hep radyasyona maruz kalan bir zavallı... Uçak arıza vermeyegörsün, ölüme ramak kala!.. Özlük hakları olmayan, bir mucize olmazsa emekliliğine ulaşamayacak, sendikal hakları bitik zavallılar... Tek avantajı maaş... Bence onuda vermeyin!.. Beter olsunlar!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bm double u ~ 3 ay önce
Kılavuzu karga olanın , burnu bir yerlerden çıkmaz... Ben demiyorum atalarımız diyor. Takdir sizin;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atan kim ~ 3 ay önce
Kesin abdulhamittir.
Eyyyy THY ~ 3 ay önce
THY kaç insanın haksız ve hukuksuz hakkına tecavüz etti.Avrupa'dan büyük davalar açılmaya hazırlanılıyor.Thy bu keyfi ve barbarca davranışlarının bedelini elbette hukuk karşısında bir gün verecek. Şimdi hukuk, adalet yerinde yeller esiyor. Ama bu sonsuza dek sürmeyecek ki! Çooook insanın ahını aldı o koltuklarda oturan satılık ruhlar. Bunlar hepinizin çoluğundan çocuğundan çıkacak a be ahmaklar. Devam edin bu onursuzca işten çıkartmalarınıza. THY nin o zavallı hukuğu guguğa çeviren şeytanlaşmış avukatları yandınız olum siz. Bir gün gelecek size acıyacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Achtung ~ 3 ay önce
Yaz dönemi istifalar geliyor çok büyük sayıda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000