05 Şubat 2018, Pazartesi 07:24:09

Hava-Sen kuruldu

Hava İş Genel kurulunda seçimi kaybeden pilotlar, Hava-Sen adıyla yeni bir sendika kurdu.
  • yeni sendikamiza gecis yapmak tis haklarimizi kaybetmemize neden olmaz. aynen gecerli olmaya devam eder sozlesmemiz. hic bir magduriyet yasanmaz. korkutmayin milleti.
  • THY calisanlarinin hak kaybina Ugramamak İçin yeni sendikaya mesafeli yaklastigini yazmışsınız mevcut sendikayla kaybettiğimiz haklar için bunları dile getirmediniz.Eldeki mevcut kazanımlar antlaşma ile güvence altına alınmışken ek protokollerle antlaşma yapılan hiçe sayıldı FTL tüm uçurulara dayatıldı Daha kaybedecek ne kaldı inşallah kabin kokpit olarak elbirliği ile gerekli dayanışmayı gösterip gerekli cevabı mevcut sendikaya vericez
  • Şu konuda bir anlaşalım. Korucu 10 üyenin 4 ü kabin, 4 ü kokpit. Şimdi Sendika bşk. ınına kahve ağzıyla sallamışsınız. Hem tehdit altında çalışamaz diyorsunuz öbür yandan emekli olunca kendine iş arıyor diyorsunuz. Bu perhiz bu ne lahana turşusu. Bu trolluğün bir raconu falan yok mudur?
  • "Hava-Sen'in sadece uçucu personel için kurulduğu" ifadesi tüzükte mi yazıyor yoksa İskender Çarkçı Kaptan'ın beyanı mı? İkisi de değil de Airporthaber'in yorumuysa adama sorarlar, kanıtın veya dayanağın var mı, yoksa nereden uydurdun diye..

Hava-İş Genel kurulunda seçimi kaybeden pilotlar, Hava-Sen adıyla yeni bir sendika kurdu.

Türk Hava Yolları’nda görev yapan uçucu personeli yeni bir sendika çatısı altında toplamak için yola çıkan pilotların başını çektiği oluşum, yeni sendikalarını kurdu. Hava Sen adıyla kurulan sendikanın kuruluş işlemlerinin tamamlanması ile birlikte üyelik işlemlerini başlatacağı öğrenildi.

Kasım ayındaki Hava İş Genel Kurulu’nda mevcut yönetime açık ara farkla kaybeden Zeytindalı Hareketi üyeleri tarafından kurulan Hava Sen’in, pilotların ve kabin memurlarının desteğini alıp alamayacağı şimdiden merak konusu oldu. Halen Hava-İş Sendikası’na üyeliği bulunan THY çalışanlarının hak kaybı yaşamamak için Hava-Sen’e üyelik konusuna mesafeli yaklaştığı öğrenildi.

Hava-Sen kuruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

havasen ~ 6 ay önce
yeni sendikamiza gecis yapmak tis haklarimizi kaybetmemize neden olmaz. aynen gecerli olmaya devam eder sozlesmemiz. hic bir magduriyet yasanmaz. korkutmayin milleti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 6 ay önce
THY calisanlarinin hak kaybina Ugramamak İçin yeni sendikaya mesafeli yaklastigini yazmışsınız mevcut sendikayla kaybettiğimiz haklar için bunları dile getirmediniz.Eldeki mevcut kazanımlar antlaşma ile güvence altına alınmışken ek protokollerle antlaşma yapılan hiçe sayıldı FTL tüm uçurulara dayatıldı Daha kaybedecek ne kaldı inşallah kabin kokpit olarak elbirliği ile gerekli dayanışmayı gösterip gerekli cevabı mevcut sendikaya vericez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kpt ~ 7 ay önce
Şu konuda bir anlaşalım. Korucu 10 üyenin 4 ü kabin, 4 ü kokpit. Şimdi Sendika bşk. ınına kahve ağzıyla sallamışsınız. Hem tehdit altında çalışamaz diyorsunuz öbür yandan emekli olunca kendine iş arıyor diyorsunuz. Bu perhiz bu ne lahana turşusu. Bu trolluğün bir raconu falan yok mudur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava Sen ~ 7 ay önce
"Hava-Sen'in sadece uçucu personel için kurulduğu" ifadesi tüzükte mi yazıyor yoksa İskender Çarkçı Kaptan'ın beyanı mı? İkisi de değil de Airporthaber'in yorumuysa adama sorarlar, kanıtın veya dayanağın var mı, yoksa nereden uydurdun diye..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000