18 Kasım 2014, Salı 08:13:20

"HAVALİMANLARINI VURUN!"

Iraklı parlamenter Zamli, ülkenin üçte birini elinde tutan IŞİD örgütüne bazı ülkelerin hava yoluyla silah ve askeri teçhizat taşındığını iddia etti.
  • Kesin Türkiye de vardır.Yoksa işid neden bitmiyor.Bir yerlerden lojistik aldığı kesin.Akp'nin başındaki avarelin amerikan başkan yardımcısı Joe ile girdiği muhabbete bakın.Joe özür dilesede içerik için değil açıkladığı için diledi....(Yani Türkiye Işide yardım Yapmış...)

Irak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkanı Hakim Zamli, yaptığı açıklamada, bazı ülkelerin, örgütün işgali altındaki Musul’a bağlı Telafer ilçesindeki havalimanı yoluyla IŞİD’e silah ve askeri teçhizat gönderdiğini ileri sürdü.

Hakım Zamli, bunu engellemek için Irak Ordusu’nun IŞİD’in işgal altındaki havalimanlarını vurması gerektiğini söyledi.

Parlamenter, suçladığı ülkelerin isimleri konusunda bilgi vermedi.

Geçen hafta Bağdat’a inen kargo uçağı hakkında bilgi veren Zamli, “Silah ve mühimmat taşıyan kargo uçağı Irak hava sahasını ihlal eden ilk uçak değil. Konu hakkında soruşturmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

Irak Parlamentosu, geçen hafta Bağdat’a inen ve 40 tonluk silah ile mühimmat taşıyan Rusya kargo uçağını araştırmak üzere bir komisyon kurmuştu.

Sözkonusu uçak Bağdat’a gitmeden önce Süleymaniye Uluslararası Havalimanı’na iniş yapmak istemiş, ancak izin verilmemişti.

"HAVALİMANLARINI VURUN!"

Facebook Yorum

Yorumlar

Joe and Avarel ~ 4 yıl önce
Kesin Türkiye de vardır.Yoksa işid neden bitmiyor.Bir yerlerden lojistik aldığı kesin.Akp'nin başındaki avarelin amerikan başkan yardımcısı Joe ile girdiği muhabbete bakın.Joe özür dilesede içerik için değil açıkladığı için diledi....(Yani Türkiye Işide yardım Yapmış...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000