13 Haziran 2015, Cumartesi 09:41:49

Havalimanları girişindeki güvenlik araması kaldırılıyor

Türkiye'deki havalimanlarının güvenliğinden sorumlu olan Milli Sivil Havacılık Güvenliği Kurulu, havalimanlarının giriş kapılarında bulunan güvenlik kontrollerini kaldırma kararı aldı. İlk adım Adnan Menderes Havalimanı'nda atılacak. Pilot bölge olarak seçilen İzmir'de, havalimanı girişindeki güvenlik noktaları ve x-ray cihazları 1 Temmuz'dan itibaren kaldırılacak.
  • Ülkemizin terörle ugrastigi unutulmamali,ilk girislerin caydiriciligilini görmememezlikten kimse gelemez ! Kaldirildiginda en guvenli yer tamamiyla guvensiz bi yer olcak.
  • bencede ilk girişler önemli birinci girişte adam silahla girdikten sonra arındırmışdan sonra ne Önemi var
  • Bence güvenlik ilk giriş noktasında daha etkili içerde olabilecek tehlikeyi daha ilk noktada kesme Şansın var bizim insanımıza kemer çıkartamiyoruz gerisini siz düsünün
  • 1 yıl sonra bu karardan da dönerler.

Milli Sivil Havacılık Güvenliği Kurulu, iki yeni uygulama başlatılmasına karar verdi. Buna göre 1 Temmuz'dan itibaren havalimanlarına ilk girişteki arama uygulaması kaldırılacak. Bunun için ilk olarak pilot bölge İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda uygulama hayata geçirilecek.

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre, ayrıca, 1 Eylül'den itibaren yurtdışına açık 11 havalimanında, "vücut tarayıcı" cihaz kullanılmaya başlanacak.

Yeni kararlara göre, 1 Temmuz'da İzmir'deki Adnan Menderes Havalimanı'nında başlatılacak uygulamada havalimanı binasına girişte yapılan güvenlik uygulaması yolcuların konforunu sağlamak ve yolcu akışını hızlandırmak amacıyla sona erdirilecek.

Buna karşın, havalimanı binasında yolcuların kullandığı ikinci güvenlik alanındaki güvenlik önlemleri güçlendirilecek. Havalimanı içinde de sivil polisler görev alacak. İkinci güvenlik noktası içinde, "arındırılmış alanlar" bulunacak.

Havalimanları girişindeki güvenlik araması kaldırılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Yakamoz... ~ 3 yıl önce
Ülkemizin terörle ugrastigi unutulmamali,ilk girislerin caydiriciligilini görmememezlikten kimse gelemez ! Kaldirildiginda en guvenli yer tamamiyla guvensiz bi yer olcak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben ~ 3 yıl önce
bencede ilk girişler önemli birinci girişte adam silahla girdikten sonra arındırmışdan sonra ne Önemi var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
security ~ 3 yıl önce
Bence güvenlik ilk giriş noktasında daha etkili içerde olabilecek tehlikeyi daha ilk noktada kesme Şansın var bizim insanımıza kemer çıkartamiyoruz gerisini siz düsünün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 3 yıl önce
1 yıl sonra bu karardan da dönerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000