25 Haziran 2017, Pazar 09:04:41

Havalimanının kapatılacağını duyan taraftarlar harekete geçti

5 Ağustos'ta oynanacak Süper Kupa Finali'nin havalimanı kapalı olan Samsun'da gerçekleşeceği iddiaları Beşiktaş ve Konyaspor taraftarını da harekete geçirdi.
  • Ben 12 Ağustos'ta bilet aldım ve 2 Eylül'de viyana'ya dönüş yapıyorum Türk hava yolları Ost güne kadar uçak kapalı değil seferleri açık
  • 6 aug'da kapatılıyor
  • 7ağustos7Kasım arası kapalıdır.
  • Samsuna maç izlemeye mi gidilir o paralarla Avrupaya tatile gitmek varken.

5 Ağustos'ta oynanacak Süper Kupa Finali'nin Samsun'da gerçekleşeceği iddiaları Beşiktaş ve Konyaspor taraftarını da harekete geçirdi. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden Samsun'a gelecek olan taraftarlar, havayolunu tercih edecekler fakat Çarşamba Havalimanı 1 Ağustos'tan itibaren 3 ay kadar tadilat nedeniyle kapanacak.

Süper Lig Şampiyonu Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Konyaspor arasında oynanacak olan Süper Kupa Finali'nin Samsun'da oynanacağı iddiaları Kırmızı Beyazlı taraftarların yanı sıra, Beşiktaş ve Konyaspor cephelerini de ayağa kaldırdı.

HAVALİMANI KAPALI OLACAK

Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, dün internet sitelerinde çıkan haberleri takip eden Siyah Beyazlı ve Yeşil Beyazlı taraftarlar, erken davranarak internet üzerinden bilet almak için baktıklarını fakat Çarşamba Havalimanı'nın 1 Ağustos tarihiyle kapalı göründüğünü, bilet alamayacaklarını dile getiriyorlar. Samsun'a gelmek için karayolunu değilde, havayolunu tercih edecek olan taraftarlar, Ordu - Giresun Havalimanını yada Merzifon Havalimanını kullanmak zorunda kalacaklar. Fakat süper maçın Samsun'da oynanacağı kesinleşmesinin ardından, Çarşamba Havalimanı'nın kapatılma süresinin 10 gün daha ertelenebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

SAMSUNSPOR TARAFTARI TEPKİLİ

Final maçının Samsun'da oynanacağı iddialarının güçlenmesi, Samsunspor taraftarını harekete geçirdi. Özellikle sosyal medyadan tepkilerini dile getiren taraftarlar, Twitter'da,"#SamsunsporTaraftarıSüperKupaFinaliniİstemiyor" 'hagtach'i açarak tepkilerini dile getirdiler. Süper Kupa Finali'nin Samsun'da oynanmasında bir sakınca olmadığını ancak, Tekkeköy 19 Mayıs Stadyumu'nun açılış maçını Samsunspor'un yapması gerektiğini vurguladılar.

TFF İNCELEME YAPMADI

Öte yandan tüm bu iddialara rağmen, henüz Türkiye Futbol Federasyon'undan resmi bir açıklama gelmedi. Karşılaşmayı oynatmayı düşündüğü Tekkeköy 19 Mayıs Stadyumu'na gelerek incelemelerde bulunması  gereken TFF yetkilileri, stadyum tamamlanmadığı için henüz gelmediler. Bu da karşılaşmanın Samsun'a verilmeme ihtimalini yükseltiyor. 

NOT: Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) geçtiğimiz günlerde yayınladığı notam ile tadilatın başlama tarihini 07 Ağustos olarak değiştirdi. THY resmi internet sitesi de bakım çalışmaları konusunda yolcularını uyardığı içerikte tarih değişikliği yaptı.

Havalimanının kapatılacağını duyan taraftarlar harekete geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ayçiçek mehmet ali ~ 1 yıl önce
Ben 12 Ağustos'ta bilet aldım ve 2 Eylül'de viyana'ya dönüş yapıyorum Türk hava yolları Ost güne kadar uçak kapalı değil seferleri açık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Carti ~ 1 yıl önce
6 aug'da kapatılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ ~ 1 yıl önce
7ağustos7Kasım arası kapalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tatile ~ 1 yıl önce
Samsuna maç izlemeye mi gidilir o paralarla Avrupaya tatile gitmek varken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Beyin 404 eror..
. ~ 1 yıl önce
Beyin 404 eror :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000