14 Mayıs 2008, Çarşamba 07:27:34

Havalimanındaki sahte kimliğin sırrı ortaya çıktı!

Adana Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek isterken kimlik kontrolünde sahte nüfus cüzdanı ile yakalanan şarkıcı Fulden Uras'ın neden öyle bir kimlik taşıdığı ortaya çıktı...

Nüfusuyla oynayıp, 1968 olan doğum tarihini 1978 yapan Uras'a "resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla dava açıldı..

Adana Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek isterken kimlik kontrolünde sahte nüfus cüzdanı ile yakalanan şarkıcı Fulden Uras, "resmi belgede sahtecilik" suçundan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Nüfus cüzdanında 1968 olan doğum tarihini 1978 olarak düzelttiği iddia edilen Uras, Sarıyer Adliyesi'nde ifade verecek. Ünlü şarkıcıyı mahkemelik eden süreç, 17 Şubat'ta yaşandı. KKTC'ye gitmek üzere Adana Havalimanı'na gelen Uras, kimlik kontrolü sırasında gözaltına alındı. Sahte nüfus cüzdanı kullandığı tespit edilen Uras, çıkarıldığı Adana Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Uras adliye çıkışında basın mensuplarına, "Benim kimliğim çalınmıştı. O da başkasının üzerinde çıkmış" diye konuşmuştu.

10 YIL GENÇLEŞTİ!

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede kriminal incelemede sahte olduğu belirlenen belgedeki bilgilerin doğru ancak doğum tarihinin 1968 yerine 1978 olarak yazılı olduğu kaydedildi. Adana Cumhuriyet Savcılığı, sahte kimlik ibraz ederek "resmi belgede sahtecilik" suçu işlediği iddia edilen ünlü şarkıcının 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

Havalimanındaki sahte kimliğin sırrı ortaya çıktı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000