01 Aralık 2009, Salı 08:01:51

Havalimanında işçiydi, ülkesinde kral oldu!

İngiltere’nin Derby Kenti’nde havaalanında işçi olarak çalışan Christopher Ejiofor, iç savaş yüzünden kaçtığı ülkesi Nijerya’ya dönünce kral oldu.
  • Sabiha gokcende bazi calisanlarda kral gibi hatta krala is yaptirmak ona vazifesini anlatmaktan kolay
  • Yani OXFORD'u bitirenleride gördük.Bu kral onlardan daha vicdanli olacagina inaniyorum.Zira calismak ve üretmek icin ne yapilmasi gerektigini bizzat uygulama ile ögrenmis.Bizim bircok Politikaci ve egitimcilerimiz gibi,kitap ve mecmua okuyarak degil.

EAST Midlands Havaalanı’nda güvenlik müfettişi olarak çalışan Christopher Ejiofor, üç yıl süren iç savaştan sonra 1970’de kaçtığı ülkesine dönünce seçimle Igwe Eyaleti’nin kralı oldu.

63 yaşındaki Ejiofor iç savaştan önce orduya askeri danışmanlık yapan üst düzey bir görevliydi. İç savaşın çıkmasından sonra hapse atılan Ejiofor önce Gabon’a daha sonra ise İngiltere’ye kaçtı. Yeni ülkesinde Ejiofor bir havaalanında işçi olarak çalışmaya başlayıp sakin bir hayat sürdü. Ejiofor yıllar sonra ise ülkesine dönmeye karar verince yönetimin başına getirilmek istendi. Geçen cumartesi ülkesine dönen Ejiofor, eyalette yapılan seçimlerin ardından kral seçildi. Derby’de müstakil küçük bir evde yaşarken, şimdi 100 bin kişiyi yöneten bir kral olan Ejiofor, kendisi için düzenlenecek büyük bir partiyle tacını takacak.

Havalimanında işçiydi, ülkesinde kral oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Sabiha gokcende bazi calisanlarda kral gibi hatta krala is yaptirmak ona vazifesini anlatmaktan kolay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yani OXFORD'u bitirenleride gördük.Bu kral onlardan daha vicdanli olacagina inaniyorum.Zira calismak ve üretmek icin ne yapilmasi gerektigini bizzat uygulama ile ögrenmis.Bizim bircok Politikaci ve egitimcilerimiz gibi,kitap ve mecmua okuyarak degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000